Medaile i ze Schaffhausenu!

Medaile i ze Schaffhausenu!

O víkendu 11. a 12. 11. 2016 se sešli světoví tanečníci ve švýcarském Schaffhausenu na Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a Světovém poháru v rokenrolu a boogie-woogie. A Češi si zase odvezli medaile!
V sobotu, kdy byla klání v boogie-woogie(B-W), zastupoval Českou republiku oddíl TŠ Twist Říčany. Ačkoliv byla česká formace po prvém kole čtvrtá, odsunula je porota nakonec ve finále na páté místo na Mistrovství světa. I tak prokázali tanečníci, že se nové kategorie obávat nemusí. Finský porotce, který neměl v soutěži finské zástupce, dával Dynamite Boogie v každém kole na první místo.
V kategorii B-W senior nás zastupovali manželé Jiří a Zuzana Boháčkovi. A i když nastupovali takřka bez znalosti nových pravidel, nebyli poslední, ale 21. z 23 párů.
     Neděle patřila rokenrolu.  Dívčí formace bojovaly o titul mistrů Evropy a žákovské s juniorskými páry o Světový pohár (SP).
Formace Madonna, Queen a Mystique se dostaly do semifinále rovnou, Diamonds  z opravného kola. Právě choreografie Siluety Praha "Rocky" jim pomohla k celkovému 11. místu.
Do finále se dostaly kočky z Madonny,  Chaplinové z Queen (obě z TŠ Twist Říčany) a letušky z Mystique (Silueta Praha).
Měsíc čerstvé vicemistryně světa Madonny, přestože postupovaly vždy nejlépe z ČR a na medailových místech, fatálně zkazily. Získaly tak 6.místo.  S lehkostí a přesností tančící formace Mystique si vytančila čtvrté místo. A Queen nakonec získaly nádherné bronzové medaile! Zaslouženě. A to přesto, že patřily věkem k mladším formacím. Mistrem světa se staly Little Lady z Ruska.
Zajímavé je, že se do finále nedostaly Maďarky, ale naopak Polky. 
Dobré jméno českému rokenrolu udělali i Lukáš Sláma - Anna Fořtová ze Sokola Pražského v juniorské kategorii párového rokenolu. Z opravného kola postupovali jako první, ale nakonec jim po vyrovnaném výkonu porotci neumožnili tančit dále a tak zbylo 23.místo. I tak to nebyla špatná generálka na Mistrovství světa v Rusku. 
V kategorii žáků jsme měli také český taneční pár: Martin Hátle  - Veronika Poláková ze Siluety Praha. I když ve světovém klání zatím získávají zkušenosti, jejich výkon byl dobrý a získali 29.místo.
Všem zúčastněným českým reprezentantům gratulujeme.