Královéhradecký kraj – WHITE CUP 2016

Královéhradecký kraj – WHITE CUP 2016

Již třetím rokem se sportovci z České republiky i okolních zemí a také příznivci akrobatického rokenrolu vydali do Královéhradeckého kraje, kde proběhl další úspěšný ročník mezinárodní soutěže WHITE CUP 2016.  Soutěž v Radvanicích se konala v rámci projektu MČR a významné soutěže v akrobatickém rock and rollu v KHK - okno rokenrolu, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.
Rokenrol si v krásném prostředí Radvanic našel již své místo a všechny organizátory těší, že vzniká další krásná tradice. V párovém rokenrolu se startovalo ve všech šesti kategoriích, takže bylo možné vidět taneční i akrobatické umění od malých dětí až po mistrovské rokenrolové páry. I v dívčích formacích se představily tanečnice různých věkových kategorií, od dětí, přes juniorky až po seniorky.
V dětské kategorii párů se do finále probojovaly taneční páry ze tří zemí: z Polska, Slovenska i z České republiky. A tak se bylo na co dívat, když se malí tanečníci snažili předvést to nejlepší, co dokážou, aby zaujali porotu a získali šanci získat trofeje nejvyšší na stupních vítězů. Zlaté medaile symbolicky ve tvaru sněhových vloček si nakonec odvezl polský pár Tomasz Mróz a Jagoda Czapik.