Známe mistry světa v žácích a juniorech

Známe mistry světa v žácích a juniorech

Další závod ze série Mistrovství Světa proběhl o víkendu ve franzouském městečku Bourg en Bresse. Početná česká výprava zastoupená kluby Sokol Pražský, TASK Silueta Praha, Elvis Jihlava a KP Praha tentokrát nebyla tak úspěšná jako naše formace v Kazani.

V kategorii Junior tancovalo 39 párů z 12 zemí. Mezi 24 nejlepších juniorů, se prosadil pouze Lukáš Sláma a Anna Fořtová, kteří svým výkonem dosáhli na celkové 18. místo. Ostatní junioři se bohužel neprobojovali do čtvrtfinále a jejich účast se zastavila v opravném kole.

Dušan Valenta a Kateřina Žahourková tak obsadili celkové 27. místo a na 30. místě se umístili sourozenci Jiří a Marie Šubrtovi.

Mistrem světa se stal skvělý taneční pár Matej Matecko a Evelin Arh ze Slovinska.

V kategorii Žáci se podařilo probojovat do čtvrtfinále také jen jednomu českému páru. Matěj Lukeš a Veronika Šemberová vybojovali 24. místo. Ze 44 žáků a 13 zemí skončil Richard Zadák a Iveta Smoleňáková na 28. místě a Marek Špejtek a Eliška Musilová na 36. příčce. Zajímavostí byl hned dvojitý start zástupců Lybanonu.

Mistrem světa v žácích se stal Marty Delatorre a Opehélie Portillo z Francie.

Současně proběhl i Světový pohár kategorie B. Naším jediným zástupcem byl Martin Pikálek s Terezou Lukešovou, kteří ve světové špičce vytančili 26. místo z celkového počtu 35 párů z 10 zemí. Již tradičním vítězem této kategorie se stal Alen Mikic a Ana Silaj z Chorvatska.