Vlaštovka – v rokenrolu podporujeme i začínající tanečníky

Vlaštovka – v rokenrolu podporujeme i začínající tanečníky

Na konci závodní sezóny se pravidelně pořádá soutěž Vlaštovka, která je určena pro začínající tanečníky a tanečnice. Letos nadšení malí sportovci zaplnili v sobotu 20. června 2015 halu kulturního domu Ládví v Praze 9.

Dětský smích, oči upřené na trenéry, rytmus rokenrolu i potlesk rodičů v publiku provázel výkony tanečních párů v kategoriích děti, žáci, junioři i výkony formací dětí a smíšených formací.

Celkem si na této soutěži zazávodilo přes 100 dětí. Vítězství si svými výkony vybojovali Filip Šandera a Gabriela Kloudová (páry děti), Michal Průša a Tereza Březnová (páry žáci), Jakub Brychta a Andrea Tomsová (páry junioři), dívčí formace „Queen“ (DFD) a dívčí formace „Darlings“ (DFsmv).

Moderování soutěže se ujal Jan Haupt, který je sám zkušeným a úspěšným tanečníkem rock and rollu. Mimo jiné získal před týdnem titul „Mistr České republiky“ v nejobtížnější párové kategorii „A“. Dětem i rodičům přibližoval zábavnou formou celé dopoledne i zajímavosti z historie rock and rollu a provozování tohoto krásného a přitom náročného sportu.

Organizačně soutěž zajistil oddíl RnR club Alpha.