V MAXIMÁLNÍ KONKURENCI ČESKÁ REPUBLIKA V SEMIFINÁLE - MAIN CLASS FREE STYLE

V MAXIMÁLNÍ KONKURENCI ČESKÁ REPUBLIKA V SEMIFINÁLE - MAIN CLASS FREE STYLE

V sobotu 6. listopadu 2021 měla své zastoupení česká reprezentace na Světovém poháru v Ženevě. V gradující podzimní sezóně přijelo do Ženevy 37 špičkových tanečních párů v kategorii A (Main Class Free Style). A výkony byly opravdu vyrovnané v horní úrovni obtížnosti.

Česká republika měla v této kategorii ve startovním poli dva české taneční páry. Nejvýše se protancoval taneční pár Jiří Jakubec a Marie Dvořáková, který svým nasazením dokázal postoupit až do semifinále a vytančil nádherné 11. místo v takto silné světové konkurenci. Je to výborná příprava před blížícím se Mistrovstvím světa v kategorii A. Toto MS bude shodou okolností probíhat za dva týdny v Praze a na domácí půdě tento i další české taneční páry budou mít podporu českého publika a můžeme se těšit na možná nejlepší výkony české reprezentace v tomto roce.
V kategorii Boogie Woogie Main Class měla Česká republika také své zastoupení, na parket nastoupil taneční pár Maksym Cheranov a Hanna Kushnerevych. A po nedávném 12. místě na Mistrovství světa zde v Ženevě obsadil krásné 16. místo. A i tento taneční pár uvidíme tancovat 20.listopadu 2021 na domácí půdě v Praze, a to na Světovém poháru B-W.
Světový pohár (World Cup Rock 'n' Roll-MCFS)
11. místo JAKUBEC Jiří – DVOŘÁKOVÁ Marie
28. místo KOUPIL Vojtěch - MAŠKOVÁ Viktorie

Světový pohár (World Cup Boogie Woogie Main Class)
16. místo CHERANOV Maksym - KUSHNEREVYCH Hanna

Celkové výsledky ze soutěže v Ženevě najdete zde:

https://wrrc.dance/competitions/results-current-year/
Gratulujeme všem tanečníkům a tanečnicím a děkujeme za výbornou reprezentaci České republiky.