Titulární soutěže v rokenrolu gradovaly v Jihlavě

Titulární soutěže v rokenrolu gradovaly v Jihlavě

V březnu odstartovala jarní sezóna v akrobatickém rock and rollu v Benátkách nad Jizerou. Od března do června se jako každý rok vedla bitva o tituly „mistrů ČR“ v jednotlivých soutěžních kategoriích po celé České republice.

V sobotu 13. června 2015 se na Poháru Vysočiny v Jihlavě rozdávaly poslední dvě sady mistrovských medailí.
Symbolicky se potkaly jak budoucí naděje českého rock and rollu, děti ve věku do 14 let v kategorii „žáci“, tak ti nejzkušenější – taneční páry kategorie „A“, které se rokenrolu věnují už mnoho let.

V žákovské kategorii soutěžilo 16 tanečních párů a titul Mistr České republiky pro rok 2015 získal pár Matěj Lukeš – Veronika Šemberová z TASK Silueta Praha. V nejvyšší kategorii „A“ nastoupilo 5 tanečních párů a předvedlo divákům i mladším sportovním kamarádům, jakou akrobacii a taneční show lze po letech tréninku zvládnout.

Titul Mistr České republiky pro rok 2015 získal pár Jan Haupt – Martina Metlická ze Sokola Pražského.
Úspěšný tanečník a reprezentant v akrobatickém rock and rollu Jan Haupt tímto titulem završil svou mnohaletou závodní kariéru a odchází tak, jak to má ve sportu být – „na vrcholu“. Stal se důležitým vzorem všem mladým a začínajícím tanečníkům, předal poselství, že rock and roll se dá dělat špičkově třeba až do doby, kdy je Vám přes 40 let.

Celkově se v Jihlavě soutěžilo v šesti kategoriích párového rock and rollu a třech kategoriích dívčích formací. Diváci se zaujetím celý den sledovali výkony více než 180 soutěžích.

Organizačně soutěž zajistil oddíl Elvis Jihlava.