SPORTOVEC ROKU 2018 - SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

SPORTOVEC ROKU  2018 - SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Začátek roku 2019 byl opět věnován ohlédnutí se za právě uplynulým rokem a sportovci, trenéři, funkcionáři i hosté se sešli na významné společenské události v akrobatickém rokenrolu, na Slavnostním vyhlášením celoroční ankety Sportovec roku 2018.

12. ledna 2019 se konal slavnostní večer v kulturním domě Novodvorská. Za doprovodu kapely BOTOX proběhl čtvrtý ročník soutěže Sportovec roku v akrobatickém rock and rollu a na nejúspěšnější páry, formace a jejich trenéry čekalo slavnostní vyhlášení a poděkování za sportovní výkony v roce právě uplynulém.

V nejvyšší kategorii A získali ocenění stejně jako v roce loňském Marek Divoký a Lenka Richtrová, kteří si drží stabilní formu a jsou pro Českou republiku i nadále nadějí v bojích o evropské či světové příčky. Kromě jednotlivých soutěžních kategorií proběhla i ocenění výjimečná.

Cenu za celoživotní přínos akrobatickému rock and rollu převzal in memoriam Karel Pecháček, který stál u zrodu tohoto sportu v tehdejším Československu. V další speciální kategorii Hvězda roku ocenění sportovního svazu předal tanečníkovi kategorie A Tomáši Lembacherovi významný host, komentátor České televize Miroslav Langer, jehož hlas po celý rok provází výkony tanečníků v akrobatickém rock and rollu i výkony sportovců v dalších sportech.