SAP FINAL WORLD CUP 2018

SAP FINAL WORLD CUP 2018

V sobotu 8.12. se česká reprezentace účastnila speciálního zahraničního závodu v akrobatickém rock and rollu ve Slovinské Ljubljani. Poprvé WRRC zavedla finále Světového poháru pro kategorii žáci, junioři, B, A a BW. Na tento závod se páry nominovaly pouze úspěšností z předchozích letošních světových pohárů. Vítěz každé kategorie tohoto finále světového poháru se určil díky KO systému. To znamenalo, že od prvního kola závodily proti sobě dvojice párů. Vítěz postoupil do dalšího kola, kde se opět utkal s dalšími vítězi předešlého kola. Takto zbyly dva páry, které se opět utkaly o zlato a další dva páry o bronz. Ostatní páry, které ve dvojici nepostoupily, obsadily příčky dle svých získaných bodů od poroty.

Soutěže se tak zúčastnilo 13 nejlepších párů světa z kategorie žáci a junioři dle světového žebříčku a necelá dvacítka béček a áček. Díky skvělým výsledkům za předchozí závody byl nominován i náš nejúspěšnější pár Marek Divoký a Lenka Richtrová, kteří jsou současně na 4. místě světového žebříčku nejvyšší kategorie A. Bohužel se pro vleklé zranění partnerky tohoto finále nakonec nezúčastnili a tak i díky tomu mohl startovat další český pár KOUPIL Vojtěch - MAŠKOVÁ Viktorie. Ti na konec obsadili 17. příčku. Naopak především podzimní výsledky nominovaly do tohoto finále pár JAKUBEC Jiří - DVOŘÁKOVÁ Marie. Ti povrdili skvělou formu a vybojovali 10. místo v této prestižní soutěži. Vítězem SAP FINAL WORLD CUPU se stal německý pár BLUDAU Tobias - UHL Michelle.V ostatních kategoriích se bohužel naše páry nenominovaly.

Druhý den navazoval již normální světový pohár dívčích formací senior. Do závodu se přihlásilo 11 formací z celé Evropy včetně české formace Louis XIV. Ta se dokázala probojovat do večerního finále a nakonec získala 6. místo. Vítězem dívčích formací senior se stala maďarská dívčí formace Sol Invictus.

Gratulujeme všem českým reprezentačním párům i formaci ke skvělému umístění.