SALTA + OBRATY jsou i v akrobatickém rock and rollu – nejen ve sportovní gymnastice na OH

SALTA + OBRATY jsou i v akrobatickém rock and rollu – nejen ve sportovní gymnastice na OH

Akrobatický rock and roll má ve svých soutěžních kategoriích různou obtížnost akrobatických figur. A v té nejvyšší kategorii A/MCFS (Main Class Free Style), v níž se bude v listopadu 2021 konat v České republice MISTROVSTVÍ SVĚTA, zařazují sportovci do svých sestav např. dvojná salta s obraty, kombinace salt, rotací, italů a dalších akrobatických prvků připomínajících sestavy sportovních gymnastek, které právě nyní můžeme sledovat na letních OLYMPIJSKÝCH HRÁCH v japonském TOKIU. Jen nářadím není kůň, kladina či bradla, ale taneční partner.

I v tomto sportu je přísnými rozhodčími hodnocena např. obtížnost akrobatického prvku, jeho výška, provedení, provázání s ostatními prvky v rámci sestavy, estetický dojem. Navíc souhra s tanečním partnerem, provedení tanečního kroku, kopů, přešlapů, pohyb do rytmu poměrně rychlé taneční hudby, která je součástí předváděné sestavy.

V Praze se před domácím publikem pokusí probojovat do finále Mistrovství světa v akrobatickém rock and rollu v kategorii Main Class Free Style i současný finalista z Mistrovství Evropy 2021, český taneční pár Jiří Jakubec a Marie Dvořáková a další  taneční páry z české reprezentace.