ROKENROL - návrat ke sportovním činnostem

ROKENROL - návrat ke sportovním činnostem

Začíná další školní rok a s ním i tréninky akrobatického rock and rollu v oddílech a podzimní soutěžní sezóna. Za jakých epidemiologických podmínek je možný návrat ke sportovním činnostem? 

Pro úplnost aktuální nařízení Vlády ČR:

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-a-ochranna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

ČUS sportu nabízí výklad týkající se sportu: 

https://www.cuscz.cz/novinky/aktualni-opatreni-ve-vztahu-ke-sportu.html

Víme, že je to složité, mimo jiné platí, že by všichni účastníci sportovní přípravy (neočkovaní a bez prodělaného covidu) měli mít každý týden obnoven neg.test na covid. 

Trenéři by měli, mimo jiného, vést úplnou a přesnou docházku členů.

Výše uvedené potvrdila na ministerské tiskové konferenci hl. hygienička Svrčinová.

Vstup na nejbližší soutěže v akrobatickém rock and rollu je možný pouze po předložení "papíru" neg. testu na covid (PCR max. týden starý, ANG. dva dny starý), nebo potvrzení o prodělané nemoci ne starší 180 dnů, či potvrzení o dokončeném očkování min. 14 dnů před akcí. Toto nařízení platí pro všechny osoby, které se budou v hale nacházet, tedy i diváky! Na soutěžích nyní nebude platit výjimka pro profesionální sportovce. Pořadatelé nemají možnost, ani právo, zkoumat a ověřovat profesionální smlouvy! Samozřejmostí je rouška pro všechny v hale, vyjma sportovního výkonu, či výkonu moderátorů.

Věříme, že se taneční soutěže znovu obnoví, byť jest organizace složitější. 

Všem přejeme optimistický návrat k činnostem!