„ROČENKA“ patří k rokenrolu

„ROČENKA“ patří k rokenrolu

Na Žižkovském poháru je ta pravá příležitost doplnit si svou sbírku sportovních úspěchů o rokenrolovou „ROČENKU 2015“. Soutěžní sezóna roku 2016 pomalu vrcholí a na sobotní soutěži Velká cena Sokola - Žižkovský pohár 2016 budou moci taneční páry i jednotlivé formace svými výkony ještě zasáhnout do umístění v celoročním žebříčku SPORTOVEC ROKU 2016 ve své soutěžní kategorii. Kdo již má doma ve své knihovničce vedle jednotlivých diplomů a medailí z rokenrolu svou „ROČENKU 2015“, otevře ji a najde své jméno v tabulkách SPORTOVCE ROKU v kategorii, ve které v roce 2015 soutěžil. Připomene si Mistry republiky, úspěchy českého rokenrolu v zahraničí: na Mistrovstvích světa i Evropy, na Světových pohárech. A bude se těšit na bilanci toho roku letošního. Na jaře se opět tanečníci, tanečnice, trenéři i rodiče dočkají dalšího vydání ROČENKY ČSAR, tentokrát s přehledem toho, co se v rokenrolu dělo v roce letošním, tedy v roce 2016.
Každý sportovec soutěží nejen s ostatními ale i sám se sebou. V hlavě běhá myšlenka „Když poctivě trénuju a snažím se, můžu být s letošní sezónou spokojený/spokojená?“  Dokázali jste v celoročním žebříčku poskočit o nějakou tu příčku? Nebo si udržet své celkové pořadí? Když otevřete Ročenku z roku 2015, budete vědět, jak jste na tom byli vloni.
A ještě zajímavější to bude, až budete za pár let prohlížet Ročenky z jednotlivých let, kdy jste soutěžili a byli součástí té rokenrolové rodiny na soutěžích. A budete se moci i zpětně pochlubit svými umístěními a úspěchy i tím, že když jsme my tancovali v „žácích“ tak ten rok vyhrál Matěj Lukeš s Veronikou Šemberovou. A taneční pár Jan Haupt a Martina Metlická tady na té fotce získali titul Mistr ČR v té nejvyšší kategorii „A“. A my s nimi závodili ve stejné hale, tleskali jsme jim při jejich finálové taneční i akrobatické sestavě a opravdu je znali. A třeba snili, že za pár let, když budeme poctivě trénovat, tak si zazávodíme v „áčkách“, budeme také skákat to dvojné salto nebo jinou akrobu, jejíž provedení v sestavě dnes obdivujeme u těch dnešních „Áček“. Anebo, že vymyslíme a zvládneme podobně zajímavou choreografii v DFS jako mistryně světa i Evropy z roku 2015 tanečnice z formace Angels.