Rimini 2014

Rimini 2014

Uplynulý víkend byl opět ve znamení letního rokenrolu v italském přímořském městě Rimini, kde se každoročně koná festival tance a kterého součástí je i Světový a Evropský pohár v akrobatickém rokenrolu.
Již v pátek bylo na pořadu Mistrovství Evropy párových formací a Světový pohár žáků a juniorů. Česká republika měla své zastoupení pouze v kategorii Žáci a Junioři.

Žákovský pár Matěj Lukeš s Veronikou Šemberovou - TASK Silueta Praha  si v silné konkurenci vybojovali krásné 24. místo.
V kategorii Junior jsme měli zastoupení dvou párů. Jiří Šubrt s Marií Šubrtovou - KP Praha si vytancovali 35. místo, do semifinále se na 9. místo se protancoval pár Jakub Chvátal s Kateřinou Rohanovou - Sokol Kampa. Skvělé 3. místo si na Slovensko odvezl pár Miroslav Lalík - Patricia Vizinová.

V sobotu se v Rimini představila kategorie A v rámci World Masters a juniorské formace na Mistrovství Evropy.
V kategorii A se získali 16. místo Michael Škoda s Jitkou Šemberovou - TASK Silueta Praha a 39. místo si odvezl Jiří Jakubec s Nikolou Zunovou - TASK Silueta Praha.

3. místo si z evropského šampionátu juniorských formací vytancovala slovenská formace Formation Slovakia, kterou jsme mohli vidět na jaře u nás na soutěži.