POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY 2021

POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY 2021

V sobotu 2. října 2021 se konala tradiční mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY. Do středočeského města Říčan na 21. ročník této soutěže přijeli tanečníci z celé České republiky, ze Slovenska a z Polska.

Za skvělé soutěžní atmosféry a před zaplněnými tribunami proběhly soutěže v párovém rokenrolu v kategoriích děti, žáci, junioři, kategorie B (Main Class Contact Style). Soutěžily i dívčí dvojice v kategoriích Duo Girls a Duo Ladies. A ve formacích diváci byli nadšení ze zajímavých choreografií v kategoriích Dívčí formace děti, Dívčí formace junior, Dívčí formace senior, Malé formace děti, Malé formace junior a Malé formace senior.

Oceněni byli navíc i všichni "medailisté" a porotci online soutěží Rokenrolák. Diváci si mohli připomenout ve videosestřihu, který ceremoniál provázel, i všechna vítězná videa.

Pro mnohé soutěžící to byla zároveň poslední prověrka taneční formy před MS, ME a SP v Grazu.
Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany. Děkujeme.
Atmosféru soutěže pomohlo dotvořit i použití velkoplošné projekce, diváci i tanečníci si mohli prohlédnout historická videa s tanečními výkony z prvního ročníku této soutěže, tj. z roku 2001. Současně shlédli video pozvánku na blížící se prestižní světovou soutěž - Letenský pohár pořádaný v České republice, který bude kromě dalších disciplín letos Mistrovstvím světa kategorie A (Main Class Frye Style) a sjedou se tedy do Prahy ti nejlepší tanečníci rokenrolu z celého světa.