Pohár starosty města Říčany 2016

Pohár starosty města Říčany 2016

Akrobatický rokenrol má mnohaletou tradici i ve středočeském městě Říčany. V sobotu 22.října 2016 toto město hostilo již 16.ročník mezinárodní soutěže v tomto krásném dynamickém tanečním sportu – Pohár starosty města Říčany.

Za účasti 4 zemí se sjelo v sobotu do Říčan více než 450 tanečníků a tanečnic. V náročném celodenním programu se soutěžilo v 5 kategoriích párového rokenrolu, uprostřed podzimní soutěžní sezóny se představili sportovci kategorie Děti, Žáci, Junioři, kategorie C i kategorie B. Formace zastupovalo dokonce 6 soutěžních kategorií. Rychlý sled základních kol vystřídaly finálové boje o umístění na stupních nejvyšších.

V kategorii Dívčí formace junior (DFJ) si vítězství zaslouženě  14 dní po Mistrovství světa  vybojovala formace Madonna z TŠ Twist Říčany, která potvrdila svou formu a dělá i nadále čest získanému titulu vicemistryň světa. V náročné kategorii párových formací se na soutěži přestavily dokonce 4 soutěžní týmy: Inspiration, CZECH ONE, Czech Machine, i polský zástupce Star Wars.

Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany.