Podzimní pohár starosty města Říčany

Podzimní pohár starosty města Říčany

Podzimní sezóna v akrobatickém rokenrolu pokračovala v České republice v sobotu 24. října 2015 další z již tradičních soutěží, Pohárem starosty města Říčany.
Tato soutěž měla již svůj 15. ročník, soutěžící i diváci našli své zázemí ve sportovní hale Říčany, která je po své rekonstrukci důstojným místem pro konání takovýchto celodenních akcí.

Jako každý rok se v Říčanech sjeli malí i velcí tanečníci akrobatického rokenrolu a to z České republiky i ze zahraničí.
V párovém rokenrolu se soutěžilo v pěti kategoriích, od malých dětí až po kategorii „B“, kde již diváci viděli různě složité akrobatické prvky v sestavách jednotlivých soutěžních párů.
Formace se v Říčanech utkaly v sedmi kategoriích, své výkony předvedli s plným nasazením a zodpovědností za týmový výkon. Nechyběla dobrá nálada, radost kluků i holek z atmosféry soutěže i z toho, že organizátoři jim zajistili zajímavý doprovodný program formou stánků přímo v hale.

Podzimní sezóna soutěží v akrobatickém rokenrolu opět udělala rokenrol divácky lákavější, na každé soutěži je již standardem velkoplošná projekce, kde mohou diváci i soutěžící průběžně sledovat výsledky jednotlivých soutěžících párů i formací, průběžná pořadí v probíhajících kategoriích i doplňující informace o partnerech ČSAR, kteří dobrovolně a se zájmem o tento sport přispívají k jeho rozvoji.

V průběhu soutěže Český svaz akrobatického rock and rollu seznámil diváky i soutěžící s připravovaným vyhlášením celoroční soutěže Sportovec roku2015. Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany s podporou města Říčany.