Na Mistrovství Evropy zářily české formace

Na Mistrovství Evropy zářily české formace

Kazaň je administrativním a kulturním centrem Tatarstánu a třetím největším městem v Rusku. Tato metropole se v neděli stala dějištěm Mistrovství Evropy dívčích formací senior a párových formací junior.

Mezi DFS startovalo celkem devět formací z pěti zemí. Formace ANGELS potvrdila svoji neporazitelnost a vytančila zlato! Náš svaz triumfoval, i když počet soutěžních formací nebyl vysoký, ale kvalita startujících byla naopak velmi vysoká.

V juniorských párových formacích reprezentovala ČR formace CZECH ONE, která vybojovala druhé místo! Soutěžilo sedm formací ze tří zemí. Vítězi se stali FORSAGE z Ruska.

V sobotu se ve stejné hale soutěžilo i o titul mistrů světa v juniorských dívčích formacích. I v této kategorii nás reprezentovali zástupci klubů TŠ Twist Říčany a TASK Silueta Praha. Do bojů o světové prvenství se zapojilo třináct formací z pěti zemí.
Do finále se z našich dostala jen formace z Říčan. Celkově páté místo si odvezla formace Madonna. Formace MYSTIQUE se musela spokojit se sedmou příčkou a dívky z formace ROYAL byly deváté. Zlato putovalo se skupinou PARTY GIRLS d o Maďarska.

Pořadatelé uspořádali skvěle organizovanou a úchvatnou akci ve stylu Universiády a o naše tanečníky bylo po celou dobu velmi dobře postaráno.

Děkujeme českým tanečníkům a jejich trenérům za skvělou reprezentaci!