MS juniorských párových formací a SP žáků a juniorů

MS juniorských párových formací a SP žáků a juniorů

Český rokenrol má za sebou ostrý start žáků a juniorů do nové sezóny. V sobotu 1.10. 2016 se ve slovinské Ljubljani konalo Mistrovství Evropy Juniorských párových formací a Světový pohár žáků a juniorů.

Ve formacích soutěžilo celkem 12 týmů ze šesti zemí. Naši republiku reprezentovala jediná juniorská párová formace s názvem Inspiration, která je z pražského oddílu RRC Domino TJ Sokol Jinonice. Tanečníci tohoto klubu tančí spolu velmi krátce  a tak na větší úspěch si ještě musejí počkat. Přesto předvedli zajímavou soutěžní sestavu na předlohu známého muzikálu Fantom opery. I když v opravném kole zatančili o něco lépe, celkově z toho bylo 12. místo. Mistry světa se stala ruská formace Forsage, která má ve svých řadách mnoho juniorských tanečníků, kteří se protančili i do večerního finále SP juniorů.
Světový pohár juniorů a žáků byl zastoupen těmi nejlepšími páry, které nyní reprezentují Rusko, Ukrajinu a Maďarsko. Můžeme být jen rádi, že již tuto neděli se všichni čeští trenéři mohou zdarma zúčastnit semináře, který povede jeden z nejlepších trenérů Ukrajiny a juniorský Mistr Světa Mikhail Petrenko.
V kategorii Žáci v sobotu startovalo 55 párů ze 12 zemí. Vítězem SP žáků se stal opět francouzský pár Delatorre Marty – Ophélie Portillo. Z Čechů se nejdále probojovali  současní Mistři republiky žáků Matěj Lukeš – Veronika Šemberová z TASK Silueta Praha, kteří skončili na pěkném čtvrtfinálovém 21. místě. Ze stejného klubu startoval pár Jan Schlögl – Zuzana Karbanová, kteří se zastavili v opravném kole na 49. místě. Na 51. místě skončil i další pár ze Siluety Praha Martin Hatle – Veronika Poláková. Oba zmíněné páry ve svých kategoriích teprve sbírají zkušenosti s velkými mezinárodními závody a tak to byla spíše skvělá příprava na nadcházející soutěže.
Stejně k tomu přistupoval i jediný juniorský český pár a také úřadující Mistr republiky juniorů Lukáš Sláma – Anna Fořtová ze Sokola Pražského. Bohužel v obou sestavách chyboval a tak se musel spokojit pouze s 36. místem. Vítězem SP juniorů se stal Czanik László – Dóra Dobay z Maďarska. Právě tento pár můžete vidět i na sobotním Letenském poháru, stejně jako výše zmíněné české páry.
Všem závodníkům a trenérům děkujeme za nasazení a vzornou reprezentaci.