MS DFJ - Titul prvních vícemistryň světa vybojovala česká formace MADONNA

MS DFJ - Titul prvních vícemistryň světa vybojovala česká formace MADONNA

V sobotu 8. října 2016 proběhla v Praze jedna z nejnáročnějších soutěží této sezóny, Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu v kategorii Dívčí formace junior. V úvodu hlavního finále slíbil supervizor mistovství světa pan Edilio Pagano (Itálie) všem přítomným i televizním divákům nevšední sportovní i kulturní zážitek. A bylo se na co dívat, všem před očima probíhala soutěž opravdu světové úrovně.

Světovými šampionkami se staly po zásluze a stabilních výkonech ve všech kolech soutěže dívky z formace BEAUTIES (Rusko), které potvrdily vysokou úroveň ruského akrobatického rokenrolu.

Z České republiky se nominovaly mezi 27 startujících formací dokonce 4 formace: Diamonds, Madonna, Fresh, Mystique a svými výkony dokázaly, že patří ke světové špičce. Všechny 4 české formace se dostaly až mezi 12 nejlepších. 

Na stupně vítězů vystoupala dívčí formace MADONNA (TŠ TWIST Říčany), která získala pro Českou republiku nádherný titul prvních vicemistryň světa (2. Místo). Třetí místo a titul druhých vicemistryň světa si odvážejí dívky z formace PARTY GIRLS (Maďarsko). Velkou radost máme v České republice i ze 4. finálového místa formace MYSTIQUE (TASK Silueta Praha).  Nádherná umístění v tak silné konkurenci světového rokenrolu získala i formace FRESH (9.místo, TASK Silueta Praha) a formace DIAMONDS (11. místo, TASK Silueta Praha). Všem trenérům a formacím gratulujeme.

Děkujeme za podporu také Hlavnímu městu Praze a Praze 7 i všem dalším patnerům.

Organizačně soutěž zajistil oddíl TASK Silueta Praha a Český svaz akrobatického Rock and Rollu.