MISTROVSTVÍ SVĚTA V AKROBATICKÉM ROKENROLU KATEGORIE „A“ VE ŠVÝCARSKU

MISTROVSTVÍ SVĚTA V AKROBATICKÉM ROKENROLU KATEGORIE „A“ VE ŠVÝCARSKU

Sedmnáctý listopad se některým rokenrolovým tanečníkům kategorie „A“ stal významným, z důvodu účasti na Mistrovství světa. Současně pořadatelé uspořádali soutěž světového poháru pro tanečníky Boogie Woogie. Závodů se zúčastnili soutěžící z 16 zemí světa.
Výjezd reprezentace do Ženevy byl velmi dobře připraven. Reprezentanti se nesetkali s žádným problémem ani ze strany sportovního svazu, ani pořadatele a pořádající země. Výbornou atmosféru vytvořila parta lidí, která se v klidu uměla domluvit, a celý víkend se stal nezapomenutelný pro všechny. Pár Boogie-Woogie Maksym Cheranov a Hanna Kushnerevych zažil svoji premiéru na Světovém poháru a vybojoval pro Českou republiku 29 místo. Také áčkový pár Vojtěch Koupil a Viktorie Mašková si prožili své první MS a jejich výkon je zařadil na 27. místo. Dlouhodobí reprezentanti Vilibald Prokop ml. a Lucie Mašková vybojovali 22. místo. Jirkovi Jakubcovi s Marií Dvořákovou jenom velmi těsně unikla první desítka a skončili na MS na 9. místě. Vynikající výsledek.
Mistry světa se stal ruský pár KONDRASHIN Alexey - KOZLOVA Darina, druhé místo vybojoval pár KUDRYASHOV Ivan - CHARKOVSKAYA Margarita a třetí byl pár BLUDAU Tobias - UHL Michelle.