MISTROVSTVÍ EVROPY ŽÁKŮ A JUNIORŮ – ZÁHŘEB 2017

MISTROVSTVÍ EVROPY ŽÁKŮ A JUNIORŮ – ZÁHŘEB 2017

Česká juniorská a žákovská reprezentace nestačila na ruskou a ukrajinskou špičku. Top žákovské a juniorské rokenrolové páry ze třinácti zemí Evropy se v sobotu 3.6. 2017 v Záhřebu utkaly o titul Mistr Evropy. Nejúspěšnějším českým párem se stal Lukáš Sláma a Lada Kuksová, který se jako jediný z naší reprezentace probojoval do čtvrtfinále závodu, kde obsadil 23. místo. Druhým českým juniorským párem byl Matěj Lukeš a Veronika Šemberová, který po dobře zajeté sestavě nečekaně obsadil až 31. příčku. Třetí nominovaný pár Václav Bašta a Eliška Volfová se soutěže bohužel pro zranění partnerky nezúčastnil. Je to jistě velká škoda, protože právě Václav s Eliškou se na posledním Světovém poháru probojoval do finále.
V žákovské kategorii se oba české páry neprobojovaly z opravného kola. Jan Schlögl a Zuzana Karbanová obsadili 28. místo a Richard Zadák a Valérie Horská získali pro Českou republiku 35. příčku.
V juniorech se zcela přesvědčivě stal Mistrem Evropy Sergey SVIRIN a Angelina MUSHTO z Ruska. V žácích si své prvenství vytančil pár z Ukrajiny Dmytro OLIYNYK a Anastasiia SOSHENKO.

V kategorii B se konal v Záhřebu Světový pohár a barvy České republiky hájil v soutěži taneční pár Martin Pikálek a Tereza Lukešová. Z tohoto Světového poháru si odvážejí 28. místo.


Děkujeme párům a trenérům za vzornou reprezentaci.