MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – ŽÁCI, JUNIOŘI – NÁCHOD

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – ŽÁCI, JUNIOŘI – NÁCHOD

Je již tradicí, že v jarní části soutěžní sezóny v akrobatickém rokenrolu, se v nádherném prostředí městského divadla v Náchodě koná mezinárodní soutěž v akrobatickém rokenrolu. Letos se zde 6.května 2017 bojovalo ve dvou kategoriích o tituly nejvyšší– MČR žáků a MČR juniorů. Soutěž se uskutečnila za podpory Královéhradeckého kraje, města Náchod a kulturní nadace města Náchod.

Diváci viděli výkony mladých tanečníků a tanečnic ve všech kategoriích párového rokenrolu – děti, žáci, junioři, kategorie C, kategorie B i nejvyšší kategorie A. Současně přijelo soutěžit o nominační body pět formací dívek kategorie junior. A ve dvou kategoriích malých dívčích formací proběhla pohárová soutěž. Takže se bylo na co dívat od dopoledních hodin až do pozdního večera. 

Na stupně vítězů v kategorii ŽÁCI vystoupali a tituly na MČR si vytančili Daniel Menšík a Nela Šedová, Elvis Jihlava (1. místo, titul mistr ČR),  Richard Zadák a Valérie Horská, Sokol Pražský (2.místo, titul první vicemistr ČR), Jan Schlögl a Zuzana Karbanová, TASK Silueta Praha (3. místo, titul druhý vicemistr ČR).
Česká hymna zněla i vítězům v kategorii JUNIOŘI, kde se také rozdělovaly tituly MČR pro rok 2017. 1. místo a titul Mistr ČR získal taneční pár Václav Bašta a Eliška Volfová, KOLB Dance VSK FTVS Praha. 2. místo a titul první vicemistr ČR si vytančili Matěj Lukeš a Veronika Šemberová, TASK Silueta Praha. A 3. místo a titul druhý vicemistr ČR získali Lukáš Sláma a Lada Kuksová, Sokol Pražský.
Jako každý rok v kategorii C proběhl Celostátní přebor. 1. místo: Martin Růžička a Johana Marková, KOLB Dance VSK FTVS Praha. 2. místoFilip Baťha a Petra Vanišová, TŠ Twist Říčany. 3. místo: Jiří Urbánek a Marcela Urbánková, SK Náchod.

 

MČR 2017:kategorie ŽÁCI

MČR 2017:kategorie JUNIOŘI

 Celostátní přebor: kategorie C