Mistrovství České republiky kategorií „ŽÁCI“ a „JUNIOŘI“ v Náchodě

Mistrovství České republiky kategorií „ŽÁCI“ a „JUNIOŘI“ v Náchodě

V sobotu 30.dubna 2016 reprezentativní prostory hotelu Beránek v Náchodě přivítaly tanečníky a tanečnice akrobatického rock and rollu, jejich trenéry i rodiče na tradičním Mistrovství České republiky v tomto krásném a náročném sportu.

Mezinárodní soutěž v šesti kategoriích párového rokenrolu a třech kategoriích formací přilákala obyvatele Náchoda i ostatních měst a obcí královéhradeckého kraje i příznivce tanečního sportu z celé České republiky. A bylo se na co dívat.

V kategorii „Žáci“ se ze základních kol do finále probojovali jen ti nejlepší a zde svedli boj o mistrovský titul pro tento rok. Nejlepší výkon předvedl již zkušený taneční pár Matěj Lukeš a Veronika Šemberová z oddílu TASK Silueta Praha a oprávněně se stal Mistrem České republiky pro rok 2016.

V kategorii „Junior“ již tanečníci museli zvládnout i prvky základní akrobacie, které vyžadují plné soustředění na parketu. Zde nejlépe finálovými boji prošel taneční pár Lukáš Sláma a Anna Fořtová z oddílu Sokol Pražský. I jim patří titul Mistrů České republiky pro rok 2016.

Soutěž v Náchodě se konala v rámci projektu MČR a významné soutěže v akrobatickém rock and rollu v KHK - okno rokenrolu, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Mistři republiky v kategorii Žáci

Mistři republiky v kategorii Žáci.

 

Mistři republiky v kategorii Junior

Mistři republiky v kategorii Junior.