Mistrovství České republiky kategorie „A“ a „Boogie woogie“

Mistrovství České republiky kategorie „A“ a „Boogie woogie“

Celá jarní část soutěžní sezóny v akrobatickém rokenrolu proběhla v rychlém tempu a v sobotu 18.června 2016 vyvrcholila Mistrovstvím České republiky v té nejvyšší kategorii párového rokenrolu, kategorii „A“ a Mistrovstvím České republiky v „Boogie woogie“.  Tato soutěž se konala v krásném městě Brně, které má také svou rokenrolovou historii a odkud pocházeli mnozí velmi úspěšní tanečníci světové úrovně. Soutěž byla současně Velkou cenou Brna a Přeborem ČOS.
V kategorii „A“ si titul Mistr České republiky pro rok 2016 vytančil pár Marek Divoký a Lenka Richtrová z oddílu Sokol Pražský. Tito nadějní sportovci se pečlivě přepravují na reprezentaci České republiky v nejvyšších celosvětových soutěžích kategorie „A“. V disciplíně „Boogie woogie“ se mistrem České republiky stal taneční pár Jan Čelikovský a Michaela Hovorková
Soutěže se v ostatních kategoriích zúčastnili i mnozí zahraniční tanečníci, o stupně nejvyšší v kategorii děti, žáci, junioři svedly vyrovnaný boj s českými tanečníky taneční páry z Polska, Slovenska, Rakouska či Maďarska. Na soutěži se představily i taneční formace a to v kategorii Dívčí formace junior (DFJ) a Dívčí formace senior (DFS). Tato soutěž byla další možností vylepšit své sestavy pro podzimní Mistrovství světa v kategorii DFJ, které se bude konat právě v České republice.
Organizačně soutěž zajistil oddíl TJ Sokol Brno – Královo Pole.