MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2017 – KATEGORIE „A“ a „B“ – BLACKCUP2017

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2017 – KATEGORIE „A“ a „B“ – BLACKCUP2017

Závěr jarní části soutěžní sezóny v akrobatickém rock and rollu vyvrcholil Mistrovstvím České republiky ve dvou nejvyšších kategoriích párového rokenrolu, kde diváci vidí již mistrovskou úroveň složitých akrobatických figur v kombinaci s precizností tance ve velmi rychlém rokenrolovém tempu. O titul Mistra ČR přijely bojovat do pražské sportovní haly „Jedenáctka VS“ taneční páry v kategorii „B“ a v kategorii „A“. Současně celý den probíhal v této hale i 7. ročník mezinárodní soutěže BLACKCUP2017 v párových kategoriích děti, žáci, junioři a „C“, i ve formacích – DFJ, DFS, MDFD, MDFJ, MDFS , který přilákal rekordní počet soutěžících z ČR i ostatních evropských zemí. Štěstí při boji o tituly nejvyšší všem soutěžícím večerního finále popřál i olympijský vítěz Robert Změlík, který přinesl sportovcům v akrobatickém rokenrolu ukázat i svou olympijskou medaili, kterou dokázal vybojovat pro Českou republice ve svém sportu – v lehké atletice.
V kategorii „A“
titul Mistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár Vilibald Prokop jun. a Lucie Mašková, Elvis Jihlava
titul první vicemistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár Petr Slabý a Tea Parkanová, TJ Sokol Kampa Praha
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár David Kejklíček a Kristýna Jirounková, RnR Alpha
V kategorii „B“
titul Mistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová, TJ Sokol Kampa Praha
titul první vicemistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár David Růžička a Karolína Pastrňáková, KOLB Dance VSK FTVS Praha
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2017 získal taneční pár Martin Pikálek a Tereza Lukešová, TASK Silueta Praha
Soutěž BLACKCUP při svém sedmém ročníku přivítala rekordní počet soutěžících, přes 600. Celý den v hale taneční sestava střídala taneční sestavu, diváci, trenéři i kamarádi z oddílů fandili, co jim síly stačily. Celý den soutěž přenášela internetová televize Playo, takže dění při soutěži bylo možno sledovat on-line takřka v celém světě. Večerní souboje o tituly mistra ČR sledovala i Česká televize, která jako první dělala rozhovor s vítězem kategorie „A“ ihned po vyhlášení a slavnostním ceremoniálu.
Soutěž se konala za podpory Hlavního města Prahy, Prahy 11, DDM Prahy 9, Českého svazu akrobatického Rock and Rollu a dalších partnerů. Organizačně soutěž zajistil oddíl RnR Alpha.

Stupně vítězů - MČR kategorie "A"

Stupně vítězů - MČR kategorie "B"

 Rozhovor s vítězi kategorie "A" Vilibaldem Prokopem a Lucií Maškovou