Mezinárodní soutěž DRAŽICE CUP 2019

Mezinárodní soutěž DRAŽICE CUP 2019

Tradiční mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu v Benátkách nad Jizerou DRAŽICE CUP opět přivítala v úvodu jarní sezóny tanečníky z České republiky i ze zahraničí. V sobotu 30.března 2018 na 9. ročníku soutěže předvedli svou momentální formu po zimní přípravě sportovci z 8 zemí.
V párovém rokenrolu se soutěžilo o nominační body v kategoriích žáci, junioři, v kategorii B, i v královské nejobtížnější kategorii A. V rokenrolu formací se představily s novou choreografií, se kterou budou bojovat o účast na letošním Mistrovství světa, které se pořádá „doma“ v České republice, týmy dívčí formace junior (DFJ) a dívčí formace senior (DFS). V ostatních kategoriích (malé dívčí formace, duo girls, duo ladies) probíhala pohárová soutěž.
Vrcholem večerního hlavního finále byla právě královská disciplína akrobatického rokenrolu, soutěž kategorie A. Zde se po vyléčeném zranění představil opět v plné formě nejlepší český pár Marek Divoký a Lenka Richtrová. A bylo se na co dívat, ve své akrobatické sestavě předvedli českým divákům i dvojné salto.
Organizačně soutěž zajistil oddíl Kolb Dance VSK FTVS Praha.
Výsledky všech kategorií
https://www.rokenrol.cz/akce/1659-drazice-cup#soutezici