Letenský pohár 2014

V sobotu 20. září 2014 se konal již 11. ročník tradiční mezinárodní soutěže v akrobatickém rokenrolu Letenský pohár.

Přijelo více než 350 sportovců, trenérů i rozhodčích z různých evropských zemí. Premiéru měla i nově zrekonstruovaná sportovní hala na Letné, jejíž dvouletá rekonstrukce stála nemalé úsilí zastupitele Prahy 7. Současně Praha 7 slavila tento den své výročí v Letenských sadech. Pan starosta Prahy 7 se zúčastnil večerního finále Letenského poháru a předával ceny nejúspěšnějším juniorským párům, párům v mistrovské kategorii A, Dívčím formacím senior (DFS) i Dívčím formacím junior (DFJ). 

Český rokenrol má ve světě velmi dobrou pověst, naši sportovci dokázali v minulých letech získat nejednu z cenných medailí na Mistrovství Evropy i na Mistrovství světa. Česká republika je první zemí, kde se právě na letošním Letenském poháru vyzkoušela nová pravidla světové rokenrolové federace (WRRC) hodnocení výkonů jednotlivých sportovců. V porotě proto zasedali rozhodčí z Německa, Ukrajiny, Polska, Slovenska a dalších evropských zemí.  Ve všech kategoriích se v silné zahraniční konkurenci čeští rokenrolisté prosadili, získali své místo na stupni vítězů a odvážejí si z první soutěže podzimní sezóny alespoň jednu z cenných medailí. Předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu Jiří Hais to považuje za dobré znamení, že i letos jsou naši sportovci dobře připraveni a ti, co se nominují do reprezentace, se mohou ucházet o co nejlepší umístění na mistrovských soutěžích a získat opět pro Českou republiku nějakou cennou medaili na Mistrovství Evropy či Mistrovství světa.

Potěšující je v nejvyšší párové kategorii „A“ druhé místo Lukáše Fürsta a Alžběty Slámové (ČR), kteří drží krok s polským párem Jacek Tarczylo a Anna Miadzielec, který je dvojnásobným mistrem světa v nejvyšší kategorii „A“. I letos předvedlo několik „A“ párů divákům Letenského poháru tu nejobtížnější akrobacii, kterou rokenrol dokáže.

Vítězství v kategoriích DFS a DFJ získaly dívčí formace Angels a Mystique (ČR), které již na svém kontě mají cenné tituly z Mistrovství Evropy.

 

Dívčí formace Senior: zleva Falcon Girls, Angels, Tequilas