Jarní cena TŠ Twist Říčany již po třinácté

Jarní cena TŠ Twist Říčany již po třinácté

Mezinárodní soutěže v akrobatickém rock and rollu mají v České republice svou tradici.
Jedním z měst, kde se pravidelně tanečníci rokenrolu snaží předvést své výkony a získat nominaci na mistrovství světa či Evropy jsou Říčany.

11. dubna 2015 zde proběhl již 13. ročník soutěže Jarní cena TŠ Twist Říčany.
Letos se soutěž vrátila do sportovní haly, ve které roky probíhala, a všechny mile potěšilo, jakou rekonstrukcí tato hala prošla a jak se zlepšily podmínky pro všechny zúčastněné – sportovce, trenéry i diváky.

Na soutěži se představili tanečníci v párovém rokenrolu ve většině kategorií. Výkony i nadšením diváky upoutali soutěžící v dětské kategorii, které s rokenrolem teprve začínají a učí se základnímu rytmu.
Bylo vidět, že je rokenrol opravdu baví a že si během soutěže užijí i dost zábavy. Kvalitní výkony v začátku jarní soutěžní sezóny předvedli i mladé taneční páry v kategoriích ŽÁCI a JUNIOŘI.
Zkušení tanečníci ukázali divákům rokenrol včetně akrobatických prvků v kategoriích C a B.
V Říčanech se představila i většina dívčích formací. Dívky se snažily o co nejlepší sportovní výkon, aby si zasloužily nominaci na některou ze světových soutěží a mohly reprezentovat Českou republiku v zahraničí.

V soutěži, která byla současně Mistrovstvím České republiky v disciplíně Boogie Woogie se představili tanečníci z České republiky, Slovenska a Rakouska. Organizačně soutěž zajistil domácí oddíl TŠ Twist Říčany.