Dražice CUP 2015

Dražice CUP 2015

Začalo jaro a akrobatickým rokenrolem ožilo již po páté krásné městečko Benátky nad Jizerou.

Celý den osobně sledoval výkony malých i velkých tanečníků starosta města, pan Jaroslav Král a ředitel generálního partnera akce, společnosti DZ Dražice, pan inženýr Karel Pacourek.

První domácí soutěže v tomto roce se zúčastnilo přes 400 tanečníků a tanečnic z ČR i ze zahraničí.
Nová choreografie i nové dresy jsou pro první rokenrolovou soutěž sezóny charakteristické.  A nebylo tomu jinak ani v Benátkách.
Sedmičlenná mezinárodní porota i trenéři měli plné ruce práce zaznamenat každý detail.
Taneční páry v kategoriích děti, žáci, junioři, B a A i dívčí formace na parketu tančili s plným nasazením a podali opravdu skvělé výkony.
Diváci i samotní tanečníci ocenili nový elektronický systém, díky kterému mohli průběžně sledovat na velkoplošné projekci průběžné výsledky svých favoritů i soupeřů.

Samotná soutěž byla nejen skvělým sportovním, ale i kulturním zážitkem. Ve večerním Grand finále, které natáčela i televize, si na své přišel opravdu každý.
Diváky zaujala náročná akrobacie tanečníků nejvyšších párových kategorií B a A i osobitá choreografie seniorských dívčích formací. Dvakrát za večer si hala připomněla písní atmosféru muzikálu, aplaus sklidilo i originální vystoupení „akrobacie na šálách“.

Poděkování za výbornou organizaci soutěže patří sportovnímu oddílu Kolbdance VSK FTVS Praha.