ROCK AND ROLL NA ZBRASLAVI - VLAŠTOVKA a VRABČÁK 2024 … začínáme s RnR

ROCK AND ROLL NA ZBRASLAVI - VLAŠTOVKA a VRABČÁK 2024 … začínáme s RnR

V sobotu 11. května 2024 se po dvou Mistrovstvích ČR konala další ze soutěží v akrobatickém rock and rollu ze série „Začínáme s rokenrolem“, která je určena především začínajícím tanečníkům a tanečnicím tohoto estetického tanečního sportu. Na druhý ročník soutěže ROCK AND ROLL NA ZBRASLAVI přijeli sportovci z České republiky i ze Slovenska. V budově Sokola Zbraslav zněl celou sobotu akrobatický rock and roll a lákal i místní obyvatele přijít se podívat na zajímavé taneční výkony jednotlivců, dvojic i skupin do krásného tanečního sálu TJ Sokol Zbraslav.

Soutěže ze série „Začínáme s rokenrolem“ mají v sobě dva stupně. Soutěž VRABČÁK je určena jednotlivcům ve třech věkových kategoriích: Děti, Žáci a Junior. Soutěží se v předem dané choreografii a hodnotí se zvládnutí základních pohybových prvků akrobatického rock and rollu. Do soutěže v kategorii Vrabčák-Děti se na Zbraslavi přihlásilo 52 začínajících tanečníků a tanečnic. V kategorii Vrabčák-Žáci se do soutěže o získání zlatého, stříbrného či bronzového Vrabčáka přihlásilo 28 tanečníků a tanečnic. A představilo se i 5 tanečníků a tanečnic v kategorii Vrabčák Junior.
Dalším stupněm je soutěž VLAŠTOVKA, ve které již soutěží tanečníci a tanečnice, kteří se věnují párovému rock and rollu či rokenrolu formací. Na Zbraslavi se začínající tanečníci a tanečnice postavili na parket před porotu se svou sestavou v některé z klasických soutěžních kategorií (děti, žáci, kategorie C, duo Children, duo Girls, duo Ladies, velké dětské formace, malé dívčí formace děti). Úžasnou atmosféru po celý soutěžní den vytvořili pro všechny tanečníky a tanečnice na parketu především rodiče a další rodinní fanoušci.
Organizačně soutěž zajistil oddíl TASK Silueta Praha. Děkujeme.