VLAŠTOVKA a VRABČÁK Náchod 2023 … začínáme s RnR

VLAŠTOVKA a VRABČÁK Náchod 2023 … začínáme s RnR

Série soutěží pro začínající tanečníky a tanečnice akrobatického rock and rollu se po Praze přesunula do Královéhradeckého kraje a v sobotu 25. března 2023 proběhla soutěž v historickém městě Náchodě pod názvem Náchodský minipohár v akrobatickém rock and rollu.

V Náchodě mají soutěže v akrobatickém rock and rollu svou tradici, v Městském divadle se konalo nejedno Mistrovství České republiky v tomto sportu.

Soutěže VLAŠTOVKA a VRABČÁK – začínáme s rokenrolem slouží začínajícím tanečníkům a tanečnicím, aby si vyzkoušeli své taneční dovednosti před porotci, zažili atmosféru soutěžení a potkali se navzájem s dalšími tanečníky a tanečnicemi z celé republiky, někdy i ze zahraničí. Děti, které se učí základním prvkům v akrobatickém rock and rollu, si zasoutěžily v kategoriích Vrabčák. Zde tancovali všichni soutěžící stejnou sestavu a porota hodnotila základní rokenrolové návyky dětí.

Ve Vlaštovce se soutěžilo v dalších soutěžních kategoriích akrobatického rock and rollu (páry - děti, páry - žáci, páry - junioři, dívčí dua - Girls, dívčí dua - Ladies, malé dětské formace, velké dětské formace). V těchto kategoriích mají již tanečníci a tanečnice zvládnuté základní rokenrolové průpravy a tancují sestavy s vlastní choreografií. Ve finále tancují i na vlastní hudbu, která je obvykle vybírána v souladu s choreografií a tématem sestavy.

Pro začínající rokenrolové naděje je důležitá podpora jejich trenérů, rodičů, oddílových kamarádů i celková atmosféra v soutěžním sále v průběhu celého soutěžního dne. O atmosféru v hledišti se v Náchodě postarali rodiče a další rodinní příznivci všech začínajících tanečníků, příchozí diváci z Náchoda, kteří byli zvědaví na akrobatický rock and roll i ostatní tanečníci, kteří zrovna sami nestáli na parketě a fandili svým rokenrolovým kamarádům.
Organizačně soutěž zajistil oddíl SPORT KLUB Náchod. Děkujeme.