VLAŠTOVKA a VRABČÁK KC Novodvorská 2023 … začínáme s RnR

VLAŠTOVKA a VRABČÁK KC Novodvorská 2023 … začínáme s RnR

A už nám zase jaro klepe na dveře. Jarní soutěžní sezónu v akrobatickém rock and rollu otevřela v sobotu 25. února 2023 soutěž pro začínající tanečníky a tanečnice VLAŠTOVKA a VRABČÁK. Tentokrát se konala v Praze, v Kulturním centru Novodvorská.

Sedmdesát dětí, které se učí základním prvkům v akrobatickém rock and rollu, si zasoutěžilo v kategoriích Vrabčák-děti a Vrabčák-junior. Mladí tanečníci a tanečnice, kteří mají základy rokenrolu již zvládnuté, a věnují se dál párovému rock and rollu či rokenrolu formací se postavili v soutěži Vlaštovka na soutěžní parket před porotu se svou sestavou v některé navazující soutěžní kategorii (děti, žáci, junioři, duo Girls, duo Ladies, dětské formace).

Pro začínající tanečníky je vedle podpory jejich trenérů důležitá i celková atmosféra v soutěžním sále v průběhu celého soutěžního dne. O tu se postarali rodiče a další rodinní příznivci všech začínajících tanečníků i ostatní tanečníci, kteří zrovna sami nestáli na parketě a fandili svým rokenrolovým kamarádům.

Organizačně soutěž zajistil oddíl Dům dětí a mládeže Praha 9 - R´n´R club Alpha Praha. Děkujeme.