PF 2023 … další rok v rytmu ROKENROLU

PF 2023 … další rok v rytmu ROKENROLU

Děkujeme roku 2022. Český akrobatický rock and roll se opět rozjel naplno, tanečníky i trenéry čekala intenzivní jarní i podzimní soutěžní sezóna. A zvládli jí „na jedničku“. Právě v tomto roce bylo na co být v našem sportu hrdí.

V hlavní kategorii A (Main Class Free Style) český nejlepší taneční pár Jiří Jakubec a Marie Dvořáková stáli na stupních vítězů jak na MISTROVSTVÍ SVĚTA (bronz) ve francouzském Lyonu tak na MISTROVSTVÍ EVROPY (bronz) ve švýcarském Neuchâtelu. Český akrobatický rock and roll se účastnil i SVĚTOVÝCH HER (World Games 2022) v americkém Birminghamu. World Games jsou považovány ve světě sportu za Olympiádu neolympijských sportů. Z české výpravy tanečních sportů Českého olympijského týmu (akrobatický rock and roll, latinsko americké tance) se opět nejvíce dařilo právě v soutěži akrobatického rock and rollu. Jiří Jakubec a Marie Dvořáková se svými výkony probojovali až do finále soutěže a získali pro Českou republiku na SVĚTOVÝCH HRÁCH 2022 nádherné 4. finálové místo. A úplnou třešničkou na dortu byla soutěž v závěru náročné sezóny - Finále série Světových pohárů (World Cup Final 2022). Tuto soutěž měla od WRRC na tento rok pořadatelsky přiřazenu právě Česká republika (spolu s Mistrovstvím světa formací se konala začátkem prosince v Praze). A za významné podpory nejen českého publika se v KO systému Jiří Jakubec a Marie Dvořáková protancovali až ke STŘÍBRU v nejvyšší kategorii A, která vyniká svou obtížností akrobatických figur.

V kategorii B (Main Class Contact Style) v roce 2022 na MISTROVSTVÍ SVĚTA i na MISTROVSTVÍ EVROPY zajistil ÚČAST VE FINÁLE českému rock and rollu taneční pár Lukáš Sláma a Petra Vanišová.

I v juniorské kategorii (Juniors) se v roce 2022 český rock and roll objevil v SEMIFINÁLE na MISTROVSTVÍ SVĚTA i na MISTROVSTVÍ EVROPY, nejlepší výkon ze všech nadějných českých juniorských reprezentačních párů podal český taneční pár Maxim Kolb a Vendula Baštová, který se dokázal v silné světové juniorské konkurenci protancovat až před bránu hlavního finále.

V kategoriích dívčích formací (hlavní, juniorské) se na MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ probojovaly všechny startující české formace až do SEMIFINÁLE. Na MISTROVSTVÍ EVROPY FORMACÍ se v juniorské kategorii (Girls) podařilo české formaci postoupit až do FINÁLE soutěže. V hlavní kategorii (Ladies) se české formace probojovaly do SEMIFINÁLE soutěže.
Česká juniorská párová formace na MISTROVSTVÍ SVĚTA i na MISTROVSTVÍ EVROPY získala pro Českou republiku FINÁLOVOU ÚČAST.

Všem tanečníkům, trenérům, porotcům, partnerům, i příznivcům akrobatického rock and rollu přejeme šťastný „skok“ do nového roku 2023. Zdraví, pozitivní přístup, zodpovědnost i píli, vytrvalost a především smysl pro fair play, abychom se všichni společně mohli radovat z úspěchu českého akrobatického rock and rollu i v dalších letech.

Jiří Hais
předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu
Miroslava Kočová
místopředsedkyně Českého svazu akrobatického rock and rollu
a členové Výkonného výboru ČSAR
Vilibald Prokop sen., Jiří Boháček, Marcela Pikálková