ÚSPĚCH ČESKÉ REPREZENTACE - STŘÍBRNÁ MEDAILE PRO ČR – FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU V AKROBATICKÉM ROCK AND ROLLU

ÚSPĚCH ČESKÉ REPREZENTACE - STŘÍBRNÁ MEDAILE PRO ČR – FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU V AKROBATICKÉM ROCK AND ROLLU

V sobotu 3. prosince 2022 přijela celosvětová špačka v akrobatickém rock and rollu a boogie woogie do České republiky. V Praze, ve sportovní hale Královka, se konalo FINÁLE Světového poháru v sedmi kategoriích akrobatického rock and rollu párů a boogie woogie (v rámci významné sportovní akce LETENSKÝ POHÁR 2022 – FINÁLE SÉRIE SVĚTOVÉHO POHÁRU A MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ, která proběhla za finanční podpory hlavního města Prahy a MČ Praha 7).

Pod značkou ROCKIN´ PRAHA zněl rytmus „rokenrolu“ a „boogie woogie“ na Praze 7 na Letné, hned vedle fotbalového stadionu Sparty, již od časného rána a unikátní systém KO této specifické soutěže vyvrcholil finálovými boji o čtvrté, třetí, druhé a první místo a oceněním výkonů nejlepších sportovců za celý tento rok.
Své síly změřili tanečníci ve čtyřech rokenrolových kategoriích ( Rock'n'Roll – Juveniles, Rock'n'Roll – Juniors, Rock'n'Roll - MC Contact Style, Rock'n'Roll - MC Free Style) a ve třech kategoriích boogie woogie (Boogie Woogie – Juniors, Boogie Woogie – Senior, Boogie Woogie - Main Class)
Česká rokenrolová reprezentace na této významné sportovní soutěži, která se konala právě v České republice, měla své významné zastoupení. Na WRRC soutěž FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU (FINAL WORLD CUP 2022) se letos svými výkony nominovalo 18 tanečních párů české reprezentace.
A bylo co slavit. V nejvyšší kategorii Main Class Free Style se Česká republika na domácí půdě dočkala STŘÍBRNÉ MADAILE. Taneční pár Jiří JAKUBEC a Marie DVOŘÁKOVÁ zase posunuli výše své letošní maximum a sáhli si po bronzu z Mistrovství Evropy i světa na STŘÍBRO ve FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU. Svým neskutečným nasazením a špičkovým výkonem postupovali v jednotlivých kolech KO systému až na úplný vrchol. Zde svedli naprosto vyrovnaný souboj s rakouským tanečním párem Matthias FEICHTINGER a Anna STURM a jen šestnáct setin bodu je nakonec dělilo od absolutního vrcholu.
Jsme hrdí na to, že Česká republika má ve své státní reprezentaci jeden z nejlepších tanečních párů světa v hlavní kategorii Main Class Free Style.

 

Celkové výsledky české reprezentace:
FINAL WORLD CUP Rock'n'Roll - Main Class Free Style (MCFS)
  2. místo Jiří JAKUBEC a Marie DVOŘÁKOVÁ (STŘÍBRNÁ MEDAILE)
15. místo Vojtěch KOUPIL a Viktorie MAŠKOVÁ
19. místo Martin PIKÁLEK a Petra BRICHOVÁ

FINAL WORLD CUP Rock'n'Roll - Main Class Contact Style (MCCS)
  7. místo Lukáš SLÁMA a Petra VANIŠOVÁ
10. místo Richard ZADÁK a Valerie HORSKÁ
12. místo Štěpán LAINER a Monika KŘÍŽOVÁ
22. místo Šimon KARAS a Laura BYSTŘICKÁ
24. místo Matěj LUKEŠ a Veronika ŠEMBEROVÁ

FINAL WORLD CUP Rock'n'Roll - Juniors
10. místo Maxim KOLB a Vendula BAŠTOVÁ
15. místo Marek KŘIVONOSKA a Žaneta BRANÁ
21. místo Jáchym PÁN a Viktorie BŘEZINOVÁ
30. místo Lukáš DUB a Michaela BARTOŇOVÁ
31. místo Matyáš ANDERLE a Marie VOMLELOVÁ
32. místo Jakub HLUBUČEK a Nela CHOUTKOVÁ

FINAL WORLD CUP Rock'n'Roll - Juveniles
15. místo Antonín FIŠER a Laura PAPIEŽOVÁ
18. místo Lukáš BATÓK a Lucie HOLOUBKOVÁ
19. místo Matvey LESCHINSKYI a Barbora SUZAN
21. místo Ondřej HLUBUČEK a Johana RANDULOVÁ

Všem reprezentantům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci České republiky a předvedené sportovní výkony.