SVĚTOVÉ HRY 2022 – česká R´n´R reprezentace odlétá do USA

SVĚTOVÉ HRY 2022 – česká R´n´R reprezentace odlétá do USA

Nastal opět čas SVĚTOVÝCH HER (WORLD GAMES). Výjimečně, vzhledem ke Covid opatřením v roce 2021, se Olympiáda neolympijských sportů (tj. Světové hry) koná tentokrát po 5 letech. A akrobatický rock and roll je připravený. Česká rokenrolová výprava (taneční pár Jiří Jakubec - Marie Dvořáková, trenér Jiří Hais) v úterý 6. července 2022 odlétá do místa konání her.

Hostitelským městem pro Světové hry v roce 2022 se stal americký Birmingham (USA). Hry budou probíhat od 7.7.2022 do 17.7.2022. Celkem se Světových her 2022 zúčastní 3633 sportovců z celého světa. Na letošní Olympiádě neolympijských sportů je zastoupeno 30 sportů a soutěžit se bude ve 223 disciplínách. Z České republiky se Světových her 2022 zúčastní 88 sportovců.
Historie Světových her sahá až do roku 1981, kdy se konal premiérový ročník v kalifornské Santa Claře, kterého se zúčastnily necelé dvě tisícovky sportovců.
Více o světových hrách si můžete přečíst zde:
https://www.olympijskytym.cz/olympic/birmingham-2022
nebo na oficiálním serveru Světových her https://twg2022.com/
Akrobatický rock and roll je zařazený do sekce „TANEČNÍ SPORT“.
Soutěžní dny pro akrobatický rock and roll jsou 8. července a 9. července.
Program soutěžních dní v tanečním sportu můžete sledovat zde:
https://twg2022.com/sports/dancesport/

Na posledních Světových hrách (WORLD GAMES 2017 – Wroclaw, Polsko) měla Česká republika v sekci tanečních sportů v soutěži akrobatického rock and rollu také své zastoupení. Taneční pár Marek Divoký - Lenka Richtrová se probojoval do finále a získal pro Českou republiku 6. místo.
Držíme palce Jiřímu Jakubcovi a Marii Dvořákové, aby navázali na své letošní sportovní výkony a úspěchy na MČR, Mistrovství Evropy i na Světovém poháru a dokázali předvést právě v Birminghamu své letošní maximum (v akrobatické i taneční sestavě).