ČESKÁ REPUBLIKA MÁ V ROKENROLU DRUHÉ VÍCEMISTRY EVROPY

ČESKÁ REPUBLIKA MÁ V ROKENROLU DRUHÉ VÍCEMISTRY EVROPY

V sobotu 4.června 2022 se výprava ČESKÉ REPREZENTACE v akrobatickém rock and rollu zúčastnila významné akce jarní soutěžní sezóny – Mistrovství Evropy párového rock and rollu ve švýcarském Neuchâtelu. A taneční pár Jiří Jakubec a Marie Dvořáková svým výkonem zazářili a vytancovali pro Českou republiku dlouho očekávanou medaili – vystoupali ve finále soutěže na bronzový stupínek a přivážejí z ME v Neuchâtelu titul druhých vícemistrů Evropy pro rok 2022.

V rámci titulárních soutěží proběhlo MISTROVSTVÍ EVROPY ve třech kategoriích
- European Championship Rock'n'Roll Main Class Free Style
- European Championship Rock'n'Roll Main Class Contact Style
- European Championship Rock'n'Roll Juniors

Ve všech třech soutěžních kategoriích měla Česká republika na tomto šampionátu své zastoupení. České barvy hájily tři taneční páry v „královské“ disciplíně kategorie A (MCFS), tři taneční páry v další hlavní disciplíně kategorie B (MCCS), a pět juniorských párů. Po domácím Švýcarsku byla česká výprava druhou největší na této soutěži. A rozhodně byla vidět. Celkově se šampionátu zúčastnili sportovci ze 14 zemí.


European Championship Rock'n'Roll Main Class Free Style (MCFS)

FINÁLE     3. místo DVOŘÁKOVÁ Marie - JAKUBEC Jiří (ČR)
                                   BRONZ / titul druzí vícemistři Evropy 2022
                16. místo MAŠKOVÁ Viktorie - KOUPIL Vojtěch (ČR)
                17. místo BRICHOVÁ Petra - PIKÁLEK Martin (ČR)

 

Účast tří „áčkových párů“ z České republiky na letošním Mistrovství Evropy potvrdila vytrvalost i funkčnost přípravy české taneční školy akrobatického rock and rollu a schopnost udržet sportovce od dětských a juniorských kategorií ve výkonnostním sportu až po dospělé reprezentanty, kteří se svými výkony plnohodnotně zařazují mezi úspěšné sportovce na evropské i světové úrovni.

Bronz českého tanečního páru kategorie A(MCFS): Jiří Jakubec – Marie Dvořáková, je výbornou prověrkou přípravy a formy těchto českých sportovců, kteří za Českou republiku získali nominaci na „olympiádu neolympijských sportů“ Světové hry - WORLD GAMES 2022, a budou zastupovat český akrobatický rock and roll již v červenci v americkém Birminghamu.

European Championship Rock’n’Roll Main Class Contact Style (MCCS)
FINÁLE     5. místo VANIŠOVÁ Petra - SLÁMA Lukáš (ČR)
                13.místo HORSKÁ Valerie - ZADÁK Richard (ČR)
                15. místo KŘÍŽOVÁ Monika - LAINER Štěpán (ČR)

Dalším úspěchem pro český akrobatický rock and roll bylo probojování se českého tanečního páru Lukáš Sláma – Petra Vanišová až do finále další dospělé kategorie B(MCCS). Ve velmi silné konkurenci si čeští zástupci vedli dobře, předvedli plné nasazení i odhodlání uspět a vytancovali pro ČR krásné 5. finálové místo.

European Championship Rock'n'Roll-Juniors
                 9.místo BAŠTOVÁ Vendula - KOLB Maxim (ČR)
               12.místo BRANÁ Žaneta - KŘIVONOSKA Marek (ČR)
               19.místo BŘEZINOVÁ Viktorie - PÁN Jáchym (ČR)
               20.místo SUCHÁNKOVÁ Lucie - SOUKUP Ondřej (ČR)
               23.místo STAŇKOVÁ Sofie - STANĚK Tomáš (ČR)

 

I junioři předvedli na titulární soutěži kvalitu české taneční školy a přípravy mladých talentů v tomto tanečním sportu. Z Mistrovství Evropy si přivážejí cenné zkušenosti, které zúročí v další přípravě i v dalších reprezentačních startech.

Všem reprezentantům gratulujeme a děkujeme za předvedené sportovní výkony.