První World Cup v USA a stříbro pro český pár Marek Divoký a Lenka Richtrová

První World Cup v USA a stříbro pro český pár Marek Divoký a Lenka Richtrová

V sobotu 13.10.2018 nastal historický okamžik v rozvoji Světové federace akrobatického rock and rollu! V jeden a tentýž den probíhal první Světový pohár žáků a juniorů na ukrajinském Charkově a zároveň také poprvé World Cup nejvyšší kategorie A v americkém Miami.


Právě do Miami vycestovala desetičlenná reprezentační skupina čtyř párů kategorie A s doprovodem trenérů, Štěpánkou Slámovou a Romanem Kolbem.
České páry se představily ve skvělé formě. Na skvělé 9. místo dosáhl Jiří JAKUBEC a Marie DVOŘÁKOVÁ. Je to jejich zatím největší úspěch, který jistě nebude v jejich kariéře poslední. Jako první nepostupující do semifinále skončil na 13. místě Karel MICHALIČKA a Karolína PASTRŇÁKOVÁ. O příčku lépe na 12. místě se umístila dvojice Tomáš PREDIGER a Radka HLAVÁČKOVÁ.
Nejúspěšnější česká dvojice Marek DIVOKÝ a Lenka RICHTROVÁ se hladce probojovali až do večerního finále. Taneční sestavu perfektně zatančili na průběžné 2. místo. Stříbro pak potvrdili skvěle zvládnutou akrobatickou sestavou. Bohužel se z tohoto úspěchu radovali jen krátce. V samém závěru celého závodu měli zatančit společně s Jirkou Jakubcem a Marií Dvořákovou a dalšími dvěma páry akrobatickou show pro Amerika hledá talent. Při samotné zkoušce dvojného salta vzad se Lenka zranila. Nyní je již schopna přiletět do ČR a jistě se v brzké době navrátí do tréninkového procesu.
Celkem startovalo 17 párů ze sedmi zemí, včetně páru USA. Na nejvyšší příčku se protančila ruská dvojice Ivan KUDRYASHOV a Margarita CHARKOVSKAYA.
Velký dík za skvělé výsledky patří párům a trenérům.
Gratulujeme.