MEDAILE PRO ČR NA MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ

MEDAILE PRO ČR NA MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ

Cenné medaile z titulárních soutěží získala Česká republika v kategorii dívčích formací junior. Na mistrovství světa v rakouském Grazu 20.10. 2018 potvrdila formace MADONNA, že patří mezi světovou špičku. Po čtvrtém místě z mistrovství Evropy v Praze získala na mistrovství světa Madonna třetí místo a to s obrovským bodovým náskokem před další formací v pořadí.
První i druhé místo obsadily formace z Maďarska. Na jedenáctém místě skončila druhá formace z České republiky MINNIES a dvanáctou pozici pro ČR získala formace FRESH.
Světového šampionátu se zúčastnilo dvacet dva formací.
V kategorii párových juniorských formací se česká formace AMADEUS probojovala do semifinále, kde obsadila dvanáctou pozici. Titul i stříbro si i v této kategorii odvezly maďarské formace.
Současně s MS formací se konal i Světový pohár v párovém rock and rollu v nejvyšší kategorii A. A ani tam se čeští reprezentanti neztratili.
Jiří Jakubec s Marií Dvořákovou získali deváté místo, Vilibald Prokop s Lucií Maškovou sedmnáctou pozici. Všechny medailové pozice si v této kategorii rozdělila ruská reprezentace.
Dlužno zmínit, že celá reprezentace ČR měla v hledišti - ve všech kolech všech reprezentantů - mocné zastoupení. Postarali se o to příznivci TŠ Twist Říčany, kteří byli opravdu vidět a slyšet. Děkujeme i jim za podporu všech našich tanečníků. A na finále pro podporu "zmocnili" i všechny francouzské příznivce!
Děkujeme za reprezentaci a skvělé výsledky českým sportovcům a trenérům.