POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY 2018

POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY 2018

V sobotu 13. října 2018 sportovní hala v Říčanech přivítala již 18. ročník mezinárodní soutěže v akrobatickém rokenrolu Pohár starosty města Říčany

Na parketu svou formu porovnaly taneční páry i formace z České republiky i z dalších zemí. V párovém rock and rollu se soutěžilo v kategoriích děti, žáci, junioři, kategorie C a ve formacích v kategoriích malé formace děti, junior, senior, velké dívčí formace děti, junior, senior a párové formace junior. Nejvíce tanečníků se představilo v párové kategorii Žáci, na stupně vítězů se skrze základní kolo, semifinále a finále protančily páry z Prahy a Říčan.
1. místo Schlögl Jan - Karbanová Zuzana, TASK Silueta Praha
2. místo Borl Filip - Kvapilová Rozálie, TŠ Twist Říčany
3. místo Šimek Vojtěch - Bláhová Anna, TŠ Twist Říčany

Ve formacích si zlato v kategorii dívčí formace junior (DFJ) vytančila opět formace Madonna z domácího oddílu TŠ Twist Říčany. Tato formace bude chtít již za týden konkurovat těm nejlepším týmům z celého světa a pokusí se protančit na příčky nejvyšší i na Mistrovství světa DFJ. Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany. Soutěž proběhla s finanční podporou města Říčany, pod záštitou starosty města Mgr.Vladimíra Kořena.