SVĚTOVÝ POHÁR: V Krakově se Češi protančili až do finále

SVĚTOVÝ POHÁR: V Krakově se Češi protančili až do finále

V polském Krakově se v sobotu 21.4. 2018 konal již pravidelný Světový pohár kategorie žáci, junioři a TOP TEN kategorie A.

Právě v nejvyšší kategorii A se český pár Marek Divoký a Lenka Richtrová probojoval až do finále soutěže společně s dalšími šesti ruskými páry! V taneční části získali 6. místo, ale po akrobatické sestavě celkově obsadili 7. příčku. Druhá česká dvojice Jiří Jakubec a Marie Dvořáková si teprve zvyká na mezinárodní soutěže a tak 9. místo je jejich velkým úspěchem. Vítězem závodu se stal ruský pár Ivan KUDRYASHOV a Margarita CHARKOVSKAYA.

V kategorii junioři se nejlepší česká dvojice Matěj Lukeš a Veronika Šemberová umístila na 15. místě, což je zatím jejich nejlepší mezinárodní umístění. Premiéru v juniorech předvedl pár Richard Zadák a Valerie Horská, který získal 39. místo. Na 49. místě zůstal v opravném kole pár Šimon Karas a Magdalena Rubinová. V juniorské kategorii se celkem představilo 53 párů. Zlato si odvezl francouzský pár Marty DELATORRE a Ophélie PORTILLO.

V žákovské kategorii měla Česká republika pouze jediného zástupce. Ze 75 párů si Jan Schlögl a Zuzana Karbanová vytančili 35. místo. Na nejvyšší stupeň si vystoupila ukrajinská dvojice Vladyslav PAVLYUCHENKO a Kseniia MOHYLCHENKO.

Všem gratulujeme.