Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
PF 2022 …

Hodně zdraví v novém roce přejeme všem lidem dobré vůle. Také naději, vytrvalost a schopnost překonávat překážky, protože to vše neodmyslitelně patří k životu samotnému i ke sportu. Příznivcům rokenrolu pak hodně sportovních zážitků, medailí, pohárů a především radosti z tance !
Výbor ČSAR

Krátké zprávy
27. Prosince 2021
ČESKÝ TANEČNÍ PÁR VYBOJOVAL FINÁLE  V „KRÁLOVSKÉ“ KATEGORII NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V PRAZE

V sobotu 20. listopadu 2021 se v Praze konala výjimečná mezinárodní soutěž WRRC. Současně se ve sportovní hale na Královce bojovalo o tituly ve třech světově významných soutěžích.
- Mistrovství světa v „královské“ kategorii párového rokenrolu, tj. v kategorii Main Class Free Style (MCFS)
- Mistrovství Evropy v kategorii Dívčí formace Ladies
- Světový pohár v kategorii Boogie Woogie Main Class
Dokonce MS v kategorii Main Class Free Style se na půdě České republiky konalo úplně poprvé v historii, sportovci z celého světa v této pro rokenrol opravdu prestižní a nejtěžší kategorii prvně přijeli bojovat a pokusit se získat titul „Mistrů světa“ do stověžaté Prahy.
Akce se konala pod záštitou primátora hlavního města Prahy a pod záštitou starosty městské části Praha 7.
Velký svátek to byl i pro sportovce české reprezentace akrobatického rock and rollu, své zastoupení měla Česká republika ve všech třech soutěžích a sportovci tak zažili opravdu silnou podporu domácího publika a příznivců akrobatického rock and rollu. V kategorii Main Class Free Style Českou republiku zastupovaly 4 taneční páry. V kategorii Dívčí formace Ladies hájily barvy ČR 3 dívčí formace a v kategorii Boogie Woogie Main Class za ČR také startoval 1 taneční pár.
A barvy České republiky se objevily hned ve dvou finálových bojích. V kategorii Dívčí formace Ladies předvedly velmi vyrovnané výkony všechny tři české formace, a formace CZE - Falcon girls si získanými body dokonce zajistila účast ve finálovém kole soutěže. Získala tak pro Českou republiku krásné 7. finálové místo na Mistrovství Evropy.
V kategorii Main Class Free Style předvedl nádhernou taneční jízdu od základního kola, přes semifinále až do finálového kola český taneční pár Jiří Jakubec a Marie Dvořáková. Výkony tohoto páru v této sezóně ukazují, že český akrobatický rock and roll dokáže držet krok s těmi nejlepšími na světě. Po skvělém 7. finálovém místě na Mistrovství Evropy v Sochi v červnu 2021 teď přidal tento taneční pár ještě něco navíc, předváděl od základního kola opakovaně akrobatické sestavy s nádhernými dvojnými figurami a ve finále k té akrobatické sestavě ještě předvvedl svou taneční sestavu a získal celkovým výkonem na této soutěži pro Českou republiku úžasné 6. místo ve finále Mistrovství světa.

Mistrovství světa (World Championship Rock 'n' Roll-MCFS)
FINÁLE  6. místo JAKUBEC Jiří – DVOŘÁKOVÁ Marie (ČR)
             15. místo CHVÁTAL Jakub - ROHANOVÁ Kateřina (ČR)
             23. místo KOUPIL Vojtěch - MAŠKOVÁ Viktorie (ČR)
             25. místo PROKOP Vilibald - MAŠKOVÁ Lucie (ČR)

Mistrovství Evropy DFS (European Championship Formations – Ladies)
FINÁLE  7. místo CZE - Falcon girls (ČR)
               8. místo CZE - KLB ladies (ČR)
             10. místo CZE - Madonna Ladies (ČR)

Světový pohár (World Cup Boogie Woogie Main Class)
            22. místo CHERANOV Maksym - KUSHNEREVYCH Hanna (ČR)

Celkové výsledky ze soutěže v Praze najdete zde:
https://wrrc.dance/competitions/results-current-year/

Gratulujeme všem tanečníkům a tanečnicím a děkujeme za výbornou reprezentaci České republiky.

 

 

Krátké zprávy
21. Listopadu 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA „KRÁLOVSKÉ“ KATEGORIE AKROBATICKÉHO ROCK AND ROLLU V PRAZE

20.listopadu 2021, se uskuteční Mistrovství světa kategorie A/MAIN CLASS FREE STYLE v České republice. Skutečný svátek akrobatického rock and rollu se blíží.

>>>Upoutávka<<<

Česká republika je hostitelskou zemí pro významné sportovní akce (VSA) v akrobatickém rock and rollu již od roku 2009.
Přehled přidělených VSA světovou sportovní federací WRRC do ČR:
MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ DFJ (ČR, Praha, Letenský pohár 2009)
MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ DFS, PÁROVÝCH FORMACÍ A FORMACÍ BOOGIE WOOGIE (ČR, Praha, Letenský pohár 2013)
MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ DFJ (ČR, Praha, Letenský pohár 2016)
MISTROVSTVÍ EVROPY FORMACÍ DFJ (ČR, Praha, Letenský pohár 2017)
MISTROVSTVÍ EVROPY FORMACÍ DFJ (ČR, Praha, Letenský pohár 2018)
MISTROVSTVÍ SVĚTA DFS, MISTROVSTVÍ SVĚTA DFJ (ČR, Praha, Letenský pohár 2019)
Získat od světové sportovní federace přidělené pořadatelství té nejdůležitější akce v tomto sportu, MISTROVSTVÍ SVĚTA v hlavní kategorii A/MAIN CLASS FREE STYLE, vyžaduje mnoholeté zkušenosti v pořádání takto velkých a náročných soutěží a hlavně mít za sebou kvalitní pořadatelské výsledky – dokázat opakovaně uspořádat VSA v maximální kvalitě. A to se České republice podařilo. Dlouho připravovaný projekt pozve diváky do sportovní haly Královka v Praze.

Další informace o pořádané akci se dozvíte na www.letenskypohar.cz.

20.11.2021 se sportovci, diváci v hale i veřejnost mohou těšit na přehlídku toho nejlepšího z celého světa, co akrobatický rock and roll nabízí. Mistrovství světa kategorie A, Mistrovství Evropy formací Ladies a světový pohár Boogie woogie.
Tuto akci je možné připravovat hlavně díky finanční podpoře Národní sportovní agentury, hlavního města Prahy a Prahy 7. Děkujeme.

„Akce se koná pod záštitou starosty městské části Praha 7“.

Krátké zprávy
21. Května 2021
V MAXIMÁLNÍ KONKURENCI ČESKÁ REPUBLIKA V SEMIFINÁLE - MAIN CLASS FREE STYLE

V sobotu 6. listopadu 2021 měla své zastoupení česká reprezentace na Světovém poháru v Ženevě. V gradující podzimní sezóně přijelo do Ženevy 37 špičkových tanečních párů v kategorii A (Main Class Free Style). A výkony byly opravdu vyrovnané v horní úrovni obtížnosti.

Česká republika měla v této kategorii ve startovním poli dva české taneční páry. Nejvýše se protancoval taneční pár Jiří Jakubec a Marie Dvořáková, který svým nasazením dokázal postoupit až do semifinále a vytančil nádherné 11. místo v takto silné světové konkurenci. Je to výborná příprava před blížícím se Mistrovstvím světa v kategorii A. Toto MS bude shodou okolností probíhat za dva týdny v Praze a na domácí půdě tento i další české taneční páry budou mít podporu českého publika a můžeme se těšit na možná nejlepší výkony české reprezentace v tomto roce.
V kategorii Boogie Woogie Main Class měla Česká republika také své zastoupení, na parket nastoupil taneční pár Maksym Cheranov a Hanna Kushnerevych. A po nedávném 12. místě na Mistrovství světa zde v Ženevě obsadil krásné 16. místo. A i tento taneční pár uvidíme tancovat 20.listopadu 2021 na domácí půdě v Praze, a to na Světovém poháru B-W.
Světový pohár (World Cup Rock 'n' Roll-MCFS)
11. místo JAKUBEC Jiří – DVOŘÁKOVÁ Marie
28. místo KOUPIL Vojtěch - MAŠKOVÁ Viktorie

Světový pohár (World Cup Boogie Woogie Main Class)
16. místo CHERANOV Maksym - KUSHNEREVYCH Hanna

Celkové výsledky ze soutěže v Ženevě najdete zde:

https://wrrc.dance/competitions/results-current-year/
Gratulujeme všem tanečníkům a tanečnicím a děkujeme za výbornou reprezentaci České republiky.

Krátké zprávy
9. Listopadu 2021
Již 8.ročník soutěže WHITE CUP v Radvanicích

V krásném horském prostředí v obci Radvanice v sobotu 6. listopadu 2021 proběhl již osmý ročník pohárové soutěže WHITE CUP v akrobatickém rock and rollu. Přijely soutěžit taneční páry, dívčí dua i malé formace. Diváci mohli vidět výkony malých dětí i zkušených tanečníků a tanečnic. Soutěžilo se v kategoriích Děti, Žáci, Junioři, Duo Girls, Duo Ladies, Malé formace děti, Malé formace junior, Malé formace senior. K této soutěži již neodmyslitelně patří i dekorace v podobě balónkových sněhuláků, která po soutěži udělala radost hlavně malým dětem, které si sněhuláky mohly odnést jako suvenýr.
Organizačně soutěž zajistil oddíl RNR klub Alpha, DDM Praha 9. Děkujeme.

Krátké zprávy
9. Listopadu 2021
MČR FORMACÍ 2021 A PODZIMNÍ POHÁR SOKOLA JINONICE

Sobota 30. října 2021 byla významným dnem pro velké dívčí formace. V kategoriích dívčí formace junior (DFJ) a dívčí formace senior (DFS) se v Praze bojovalo o tituly mistryň České republiky pro rok 2021. Nápadité choreografie a kostýmy, snaha o co nejlepší ztvárnění útvarů v sestavách i provedení povinných prvků, to vše doplněné dynamickou hudbou v rytmu rock and rollu bylo opravdovým zážitkem pro porotce i pro diváky tohoto tanečního sportu.
MČR -kategorie DFS – stupně vítězů:
1.místo formace Falcon girls (TJ Sokol Pražský)mistryně ČR pro rok 2021
2.místo formace Madonna Ladies (TŠ Twist Říčany)
3.místo formace KOLB Dance (KOLB Dance VSK FTVS Praha)

MČR -kategorie DFJ – stupně vítězů:
1.místo formace Mystique (TASK Silueta Praha)mistryně ČR pro rok 2021
2.místo formace Double Trouble (Elvis Jihlava)
3.místo formace Madonna (TŠ Twist Říčany)

Gratulujeme k získaným oceněním.

Současně s mistrovstvím republiky probíhal 30.10.2021 ve sportovním centru v Řepích (Praha 6) Podzimní pohár Sokola Jinonice. Zde se soutěžilo v kategoriích párového rock and rollu i v dalších kategoriích formací, které nemají mistrovství republiky.
Titul Přeborníka v kategorii C pro rok 2021 získal taneční pár Jaroslav Musil a Veronika Musilová. Divákům se představili v pohárové soutěži tanečníci v kategorii Děti, Žáci, Junioři, kategorii B. Z formací bylo možné vidět soutěžit velké dětské formace (DFD), které jednou, až trochu povyrostou, budou také soutěžit o tituly mistryň ČR. Své výkony předvedly také malé dívčí formace – dětské, juniorské i seniorské.
Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino - TJ Sokol Jinonice. Děkujeme.

 

Krátké zprávy
31. Října 2021
ČESKÁ REPUBLIKA VE FINÁLE KATEGORIE MAIN CLASS CONTACT STYLE

Také víkend 23. a 24. října 2021 byl opět pro českou reprezentaci soutěžní. Tentokrát sportovci hájili barvy České republiky na Ukrajině, čekala je dlouhá cesta do Kharkivu.
Z titulárních soutěží se v Kharkivu konalo trojí Mistrovství světa. A na každém měla Česká republika ve startovním poli své sportovce. V kategorii MCCS se taneční pár Lukáš Sláma a Petra Vanišová probojoval až do finále a vytancoval pro Českou republiku nádherné 5. místo. Velmi vyrovnané byly i výkony tanečních párů v kategorii Boogie – Woogie Main Class a taneční pár z české reprezentace Maksym Cheranov a Hanna Kushnerevych se dokázal probojovat na výborné 12. místo v rámci světové konkurence v této disciplíně.


Mistrovství světa (World Championship Rock 'n' Roll-Main Class Contact Style)
FINÁLE  5. místo SLÁMA Lukáš - VANIŠOVÁ Petra
            12. místo KARAS Šimon - BYSTRICKÁ Laura
            14. místo ZADÁK Richard - HORSKÁ Valerie

Mistrovství světa (World Championship Boogie Woogie Main Class)
12. místo CHERANOV Maksym - KUSHNEREVYCH Hanna

Mistrovství světa (World Championship Rock 'n' Roll-Juniors)
13. místo LAINER Štěpán - KŘÍŽOVÁ Monika
14. místo STANĚK Tomáš - STAŇKOVÁ Sofie


Celkové výsledky z obou soutěžních dní v Kharkivu najdete zde:
https://wrrc.dance/competitions/results-current-year/
Gratulujeme všem tanečníkům a tanečnicím a děkujeme za výbornou reprezentaci České republiky.

 

Krátké zprávy
25. Října 2021
"BRONZ" NA MISTROVSTVÍ SVĚTA PRO ČESKOU PÁROVOU QUATTRO FORMACI

O víkendu 16. a 17. října 2021 pokračovala česká reprezentace v náročné sérii světových soutěží pořádaných WRRC (Světová rokenrolová konfederace) a vyjela do polského Krakova.
Z titulárních soutěží se v Krakově konalo Mistrovství světa párových formací v kategorii Formations Quattro. A zde měla Česká republiko své želízko v ohni. Zvítězit dokázala polská formace. Stříbrné medaile si vytančila ruská formace. 3. místo a bronzové medaile po právu patří České republice.
Mistrovství světa (World Championship Rock 'n' Roll-Formations Quattro)
1.místo POL – MAVERICK
2. místo RUS - PETER 1st
3. místo CZE - Bella Ciao

Stejně jako o týden dříve v Grazu i nyní v Krakově po oba dny probíhaly také soutěže Světového poháru v několika kategoriích. I zde měla Česká republika své tanečníky.


Světový pohár kategorie A (World Cup Rock'n'Roll – Main Class Free Style)
11. místo JAKUBEC Jiří - DVOŘÁKOVÁ Marie
23. místo CHVÁTAL Jakub - ROHANOVÁ Kateřina
33. místo PROKOP Vilibald - MAŠKOVÁ Lucie
35. místo MICHALIČKA Karel - PASTRŇÁKOVÁ Karolína

Světový pohár kategorie B (World Cup Rock'n'Roll – Main Class Contact Style)
15. místo LUKEŠ Matěj - ŠEMBEROVÁ Veronika

Světový pohár juniorů (World Cup Rock'n'Roll – Juniors)
14. místo KOLB Maxim - BAŠTOVÁ Vendula
45. místo PAN Jáchym - BŘEZINOVÁ Viktorie

Světový pohár žáků (World Cup Rock'n'Roll – Juveniles)
30. místo DUB Lukáš - BARTOŇOVÁ Michaela

Světový pohár Dívčích formací junior (World Cup Rock'n'Roll - Formations – Girls)
9. místo CZE - Turn it up!
11. místo CZE - Double Trouble

Celkové výsledky z obou soutěžních dní v Krakově najdete zde:
https://wrrc.dance/competitions/results-current-year/
Gratulujeme všem tanečníkům a tanečnicím a děkujeme za výbornou reprezentaci České republiky.

 

 

Krátké zprávy
18. Října 2021
ČESKÉ FORMACE VE FINÁLE ME A MS V GRAZU

O víkendu 9. a 10. října 2021 se česká reprezentace účastnila významných soutěží v akrobatickém rock and rollu v rakouském Grazu.
Z titulárních soutěží měla Česká republika své reprezentanty na Mistrovství světa v kategorii Dívčí formace senior i na Mistrovství Evropy v kategorii Dívčí formace junior. A český akrobatický rock and roll dokázal, že patří k těm nejlepším ve světě. V obou titulárních soutěžích vytancovala Česká republika zastoupení ve finálových bojích. A to je, vzhledem k vysoké konkurenci ruských a maďarských formací v těchto kategoriích, obrovský úspěch české rokenrolové školy.
Mistrovství světa DFS (World Championship Formations – Ladies)
FINÁLE 7. místo CZE - Falcon girls
            11. místo CZE - Madonna Ladies
Mistrovství Evropy DFJ (European Championship Formations – Girls)
FINÁLE 7. místo CZE – Mystique
             9. místo CZE - Double Trouble
           12. místo CZE - Madonna

Současně probíhaly v Grazu po oba dny i soutěže Světového poháru v několika kategoriích. I zde měla Česká republika své zástupce.

Světový pohár kategorie A (World Cup Rock'n'Roll – Main Class Free Style)
14. místo CHVÁTAL Jakub - ROHANOVÁ Kateřina
23. místo MICHALIČKA Karel - PASTRŇÁKOVÁ Karolína
30. místo PROKOP Vilibald - MAŠKOVÁ Lucie
31. místo KOUPIL Vojtěch - MAŠKOVÁ Viktorie

Světový pohár kategorie B (World Cup Rock'n'Roll – Main Class Contact Style)
16. místo SLÁMA Lukáš - VANIŠOVÁ Petra
24. místo KARAS Šimon - BYSTRICKÁ Laura
28. místo LUKEŠ Matěj - ŠEMBEROVÁ Veronika
29. místo ZADÁK Richard - HORSKÁ Valerie

Světový pohár juniorů (World Cup Rock'n'Roll – Juniors)
16. místo STANĚK Tomáš - STAŇKOVÁ Sofie
22. místo LAINER Štěpán - KŘÍŽOVÁ Monika
30. místo SOUKUP Ondřej - SUCHÁNKOVÁ Lucie

Světový pohár žáků (World Cup Rock'n'Roll – Juveniles)

21. místo SOLNAŘ Adam - ROSICKÁ Valentýna
22. místo MATVEY Leschinskyi - SUZAN Barbora

Celkové výsledky z obou soutěžních dní v Grazu najdete zde:
https://wrrc.dance/competitions/results-current-year/

Gratulujeme všem tanečníkům a tanečnicím a děkujeme za výbornou reprezentaci České republiky.

Krátké zprávy
11. Října 2021
POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY 2021

V sobotu 2. října 2021 se konala tradiční mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY. Do středočeského města Říčan na 21. ročník této soutěže přijeli tanečníci z celé České republiky, ze Slovenska a z Polska.

Za skvělé soutěžní atmosféry a před zaplněnými tribunami proběhly soutěže v párovém rokenrolu v kategoriích děti, žáci, junioři, kategorie B (Main Class Contact Style). Soutěžily i dívčí dvojice v kategoriích Duo Girls a Duo Ladies. A ve formacích diváci byli nadšení ze zajímavých choreografií v kategoriích Dívčí formace děti, Dívčí formace junior, Dívčí formace senior, Malé formace děti, Malé formace junior a Malé formace senior.

Oceněni byli navíc i všichni "medailisté" a porotci online soutěží Rokenrolák. Diváci si mohli připomenout ve videosestřihu, který ceremoniál provázel, i všechna vítězná videa.

Pro mnohé soutěžící to byla zároveň poslední prověrka taneční formy před MS, ME a SP v Grazu.
Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany. Děkujeme.
Atmosféru soutěže pomohlo dotvořit i použití velkoplošné projekce, diváci i tanečníci si mohli prohlédnout historická videa s tanečními výkony z prvního ročníku této soutěže, tj. z roku 2001. Současně shlédli video pozvánku na blížící se prestižní světovou soutěž - Letenský pohár pořádaný v České republice, který bude kromě dalších disciplín letos Mistrovstvím světa kategorie A (Main Class Frye Style) a sjedou se tedy do Prahy ti nejlepší tanečníci rokenrolu z celého světa.

Krátké zprávy
5. Října 2021
Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 15 22 29 Další