Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
SVĚTOVÉ HRY 2022 – česká R´n´R reprezentace odlétá do USA

Nastal opět čas SVĚTOVÝCH HER (WORLD GAMES). Výjimečně, vzhledem ke Covid opatřením v roce 2021, se Olympiáda neolympijských sportů (tj. Světové hry) koná tentokrát po 5 letech. A akrobatický rock and roll je připravený. Česká rokenrolová výprava (taneční pár Jiří Jakubec - Marie Dvořáková, trenér Jiří Hais) v úterý 6. července 2022 odlétá do místa konání her.

Hostitelským městem pro Světové hry v roce 2022 se stal americký Birmingham (USA). Hry budou probíhat od 7.7.2022 do 17.7.2022. Celkem se Světových her 2022 zúčastní 3633 sportovců z celého světa. Na letošní Olympiádě neolympijských sportů je zastoupeno 30 sportů a soutěžit se bude ve 223 disciplínách. Z České republiky se Světových her 2022 zúčastní 88 sportovců.
Historie Světových her sahá až do roku 1981, kdy se konal premiérový ročník v kalifornské Santa Claře, kterého se zúčastnily necelé dvě tisícovky sportovců.
Více o světových hrách si můžete přečíst zde:
https://www.olympijskytym.cz/olympic/birmingham-2022
nebo na oficiálním serveru Světových her https://twg2022.com/
Akrobatický rock and roll je zařazený do sekce „TANEČNÍ SPORT“.
Soutěžní dny pro akrobatický rock and roll jsou 8. července a 9. července.
Program soutěžních dní v tanečním sportu můžete sledovat zde:
https://twg2022.com/sports/dancesport/

Na posledních Světových hrách (WORLD GAMES 2017 – Wroclaw, Polsko) měla Česká republika v sekci tanečních sportů v soutěži akrobatického rock and rollu také své zastoupení. Taneční pár Marek Divoký - Lenka Richtrová se probojoval do finále a získal pro Českou republiku 6. místo.
Držíme palce Jiřímu Jakubcovi a Marii Dvořákové, aby navázali na své letošní sportovní výkony a úspěchy na MČR, Mistrovství Evropy i na Světovém poháru a dokázali předvést právě v Birminghamu své letošní maximum (v akrobatické i taneční sestavě).

 

Krátké zprávy
4. Červenece 2022
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2022 – KATEGORIE  „A“ + KATEGORIE „B“ – BLACK CUP

V závěru jarní soutěžní sezóny v akrobatickém rock and rollu, po velmi dobrých výsledcích tanečníků v hlavních kategoriích A (MCFS) a B (MCCS) na světovém poháru i na Mistrovství Evropy, domácí rokenrolová scéna čekala, až se představí na Mistrovství České republiky kategorie "A" a Mistrovství České republiky kategorie "B". MČR 2022 v těchto kategoriích se uskutečnilo v sobotu 18. června 2022 na soutěži BLACK CUP 2022 v nové sportovní hale v Dolních Břežanech.
MČR 2022 v kategorii „A“
titul Mistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Jakubec Jiří – Dvořáková Marie, TASK Silueta Praha
titul první vicemistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Koupil Vojtěch - Mašková Viktorie, TASK Silueta Praha
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Pikálek Martin - Brichová Petra, TASK Silueta Praha

 

MČR 2022 v kategorii „B“
titul Mistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Sláma Lukáš - Vanišová Petra, Sokol Pražský
titul první vicemistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Zadák Richard - Horská Valérie, Sokol Pražský
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Lainer Štěpán - Křížová Monika, Sokol Pražský

Všem finalistům Mistrovství České republiky 2022 gratulujeme a přejeme i nadále hodně sportovních úspěchů.

  

 

Pro nejlepší český taneční pár kategorie A, Jiří Jakubec – Marie Dvořáková, který získal za Českou republiku nominaci na „olympiádu neolympijských sportů“ SVĚTOVÉ HRY - WORLD GAMES 2022, to byla poslední prověrka formy před jejich odjezdem do Spojených států amerických. Na začátku července zde bude v rámci výpravy Českého olympijského výboru (ČOV) zastupovat český akrobatický rock and roll při soutěži v Birminghamu. ( web SVĚTOVÝCH HER https://twg2022.com/)

V rámci 10. ročníku mezinárodní soutěže BLACK CUP se představili tanečníci z Maďarska, Slovenska a České republiky. V párovém rock and rollu proběhla nominační soutěž v kategorii Děti, Žáci a Junioři. Ve formacích se o nominační body soutěžilo v kategoriích „Dívčí formace junior“ a Dívčí formace senior“, Malé formace děti, Malé formace junior, Malé formace senior. A v rámci pohárové soutěže si zasoutěžily tanečnice v kategoriích Duo Girls, Duo Ladies a Dívčí formace děti.
Prohlédněte si: celkové výsledky soutěže

Organizačně soutěž zajistil oddíl Dům dětí a mládeže Praha 9-R´n´R club Alpha Praha. Děkujeme.

 

Krátké zprávy
19. Června 2022
ČESKÁ REPUBLIKA MÁ V ROKENROLU DRUHÉ VÍCEMISTRY EVROPY

V sobotu 4.června 2022 se výprava ČESKÉ REPREZENTACE v akrobatickém rock and rollu zúčastnila významné akce jarní soutěžní sezóny – Mistrovství Evropy párového rock and rollu ve švýcarském Neuchâtelu. A taneční pár Jiří Jakubec a Marie Dvořáková svým výkonem zazářili a vytancovali pro Českou republiku dlouho očekávanou medaili – vystoupali ve finále soutěže na bronzový stupínek a přivážejí z ME v Neuchâtelu titul druhých vícemistrů Evropy pro rok 2022.

V rámci titulárních soutěží proběhlo MISTROVSTVÍ EVROPY ve třech kategoriích
- European Championship Rock'n'Roll Main Class Free Style
- European Championship Rock'n'Roll Main Class Contact Style
- European Championship Rock'n'Roll Juniors

Ve všech třech soutěžních kategoriích měla Česká republika na tomto šampionátu své zastoupení. České barvy hájily tři taneční páry v „královské“ disciplíně kategorie A (MCFS), tři taneční páry v další hlavní disciplíně kategorie B (MCCS), a pět juniorských párů. Po domácím Švýcarsku byla česká výprava druhou největší na této soutěži. A rozhodně byla vidět. Celkově se šampionátu zúčastnili sportovci ze 14 zemí.


European Championship Rock'n'Roll Main Class Free Style (MCFS)

FINÁLE     3. místo DVOŘÁKOVÁ Marie - JAKUBEC Jiří (ČR)
                                   BRONZ / titul druzí vícemistři Evropy 2022
                16. místo MAŠKOVÁ Viktorie - KOUPIL Vojtěch (ČR)
                17. místo BRICHOVÁ Petra - PIKÁLEK Martin (ČR)

 

Účast tří „áčkových párů“ z České republiky na letošním Mistrovství Evropy potvrdila vytrvalost i funkčnost přípravy české taneční školy akrobatického rock and rollu a schopnost udržet sportovce od dětských a juniorských kategorií ve výkonnostním sportu až po dospělé reprezentanty, kteří se svými výkony plnohodnotně zařazují mezi úspěšné sportovce na evropské i světové úrovni.

Bronz českého tanečního páru kategorie A(MCFS): Jiří Jakubec – Marie Dvořáková, je výbornou prověrkou přípravy a formy těchto českých sportovců, kteří za Českou republiku získali nominaci na „olympiádu neolympijských sportů“ Světové hry - WORLD GAMES 2022, a budou zastupovat český akrobatický rock and roll již v červenci v americkém Birminghamu.

European Championship Rock’n’Roll Main Class Contact Style (MCCS)
FINÁLE     5. místo VANIŠOVÁ Petra - SLÁMA Lukáš (ČR)
                13.místo HORSKÁ Valerie - ZADÁK Richard (ČR)
                15. místo KŘÍŽOVÁ Monika - LAINER Štěpán (ČR)

Dalším úspěchem pro český akrobatický rock and roll bylo probojování se českého tanečního páru Lukáš Sláma – Petra Vanišová až do finále další dospělé kategorie B(MCCS). Ve velmi silné konkurenci si čeští zástupci vedli dobře, předvedli plné nasazení i odhodlání uspět a vytancovali pro ČR krásné 5. finálové místo.

European Championship Rock'n'Roll-Juniors
                 9.místo BAŠTOVÁ Vendula - KOLB Maxim (ČR)
               12.místo BRANÁ Žaneta - KŘIVONOSKA Marek (ČR)
               19.místo BŘEZINOVÁ Viktorie - PÁN Jáchym (ČR)
               20.místo SUCHÁNKOVÁ Lucie - SOUKUP Ondřej (ČR)
               23.místo STAŇKOVÁ Sofie - STANĚK Tomáš (ČR)

 

I junioři předvedli na titulární soutěži kvalitu české taneční školy a přípravy mladých talentů v tomto tanečním sportu. Z Mistrovství Evropy si přivážejí cenné zkušenosti, které zúročí v další přípravě i v dalších reprezentačních startech.

Všem reprezentantům gratulujeme a děkujeme za předvedené sportovní výkony.

 

Krátké zprávy
5. Června 2022
BUDAPEŠŤ – MISTROVSTVÍ EVROPY A SVĚTOVÝ POHÁR

O víkendu 21. a 22. května 2022 se konala v hlavním městě Maďarska, Budapešti, velká rokenrolová soutěž WRRC, které se účastnila i rozsáhlá výprava českých sportovců.

V rámci titulárních soutěží proběhlo MISTROVSTVÍ EVROPY ve dvou kategoriích
- European Championship Rock’n’Roll Ladies Formations
- European Championship Rock’n’Roll Formations Juniors.
Česká republika měla na tomto šampionátu také své zastoupení. Tři dívčí formace a jedna juniorská párová formace předvedly nadějné výkony na tanečním parketu a na začátku soutěžního roku 2022 držely krok se světovou špičkou. Což dává českému rokenrolu naději na další zlepšování a pěkná umístění na dalších soutěžích.
European Championship Rock’n’Roll Ladies Formations
 8.místo CZE - Madonna Ladies
11.místo CZE - KLB ladies
14.místo CZE - Falcon girls
European Championship Rock’n’Roll Formations Juniors
5.místo  CZE - Twister

SVĚTOVÝ POHÁR se konal oba květnové dny v různých kategoriích. Česká republika měla své sportovce ve většině těchto kategorií, což je dobrý předpoklad úspěchu pro český akrobatický rock and roll i do budoucna. Ve dvou nejvyšších kategoriích párového rock and rollu, MCFS a MCCS, měla Česká republika svá želízka v ohni i ve finálových bojích. V obou kategoriích získali čeští sportovci v konkurenci světové špičky nádherná čtvrtá místa a potvrdili, že patří k těm nejlepším na světě. I další umístění (dvě 16.místa, jedno 25.místo) v těchto dvou nejobtížnějších kategoriích jsou pro Českou republiku významná.
World Cup Rock 'n' Roll Main Class Free Style
4. místo DVOŘÁKOVÁ Marie - JAKUBEC Jiří (ČR)
16. místo BRICHOVÁ Petra - PIKÁLEK Martin (ČR)

World Cup Rock 'n' Roll Main Class Contact Style
4. místo VANIŠOVÁ Petra - SLÁMA Lukáš (ČR)
16. místo KŘÍŽOVÁ Monika - LAINER Štěpán (ČR)
25.místo HORSKÁ Valerie - ZADÁK Richard (ČR)

World Cup Rock'n'Roll-Juniors
9.místo BAŠTOVÁ Vendula - KOLB Maxim (ČR)
15.místo STAŇKOVÁ Sofie - STANĚK Tomáš (ČR)
16.místo BRANÁ Žaneta - KŘIVONOSKA Marek (ČR)
23.místo BŘEZINOVÁ Viktorie - PÁN Jáchym (ČR)
33.místo SUCHÁNKOVÁ Lucie - SOUKUP Ondřej (ČR)
34.místo CHOUTKOVÁ Nela - HLUBUČEK Jakub (ČR)
41.místo VOMLELOVÁ Marie - ANDERLE Matyáš (ČR)

World Cup Rock'n'Roll- Juveniles
21.místo SUZAN Barbora - LESHCHINSKIY Matvej (ČR)
27.místo HOLOUBKOVÁ Lucie - BATÓK Lukáš (ČR)
34.místo RANDULOVÁ Johana - HLUBUČEK Ondřej (ČR)

World Cup Rock'n'Roll - Formations – Girls
4.místo CZE - Turn it up!
7.místo CZE - Madonna

Všechny výkony tanečníků z ČESKÉ REPREZENTACE byly výborné a tanečníci předvedli ve svých sestavách maximum.
Gratulujeme všem tanečníkům a tanečnicím a děkujeme za výbornou reprezentaci České republiky.

Krátké zprávy
23. Května 2022
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2022 – KATEGORIE  „JUNIOŘI“ A „ŽÁCI“ – DRAŽICE CUP

Jarní soutěžní sezóna v akrobatickém rock and rollu je v plném proudu a v sobotu 14. května 2022 se v Benátkách nad Jizerou konalo Mistrovství České republiky v kategorii ŽÁCI, Mistrovství České republiky v kategorii JUNIOŘI a mezinárodní soutěž Dražice CUP 2022. Kategorie „Žáci“ prověřila výkonnost mladých tanečních dvojic na začátku jejich taneční kariéry. Kategorie „Junioři“ představuje již taneční páry, které mají za sebou velmi dobré taneční výkony, získávají zkušenosti a pomalu se připravují na kategorie s obtížnější akrobacií.

MČR 2022 v kategorii „JUNIOŘI“
titul Mistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Staněk Tomáš - Staňková Sofie, Club RNR Marko
titul první vicemistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Kolb Maxim - Baštová Vendula, KOLB Dance VSK FTVS Praha
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Křivonoska Marek - Braná Žaneta, Club RNR Marko

MČR 2022 v kategorii „ŽÁCI“
titul Mistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Fišer Antonín - Papiežová Laura, Club RNR Marko
titul první vicemistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Leshchinskiy Matvej - Suzan Barbora, Sokol Pražský
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2022 získal taneční pár Batók Lukáš - Holoubková Lucie, TŠ Twist Říčany


Všem finalistům Mistrovství České republiky 2022 gratulujeme a přejeme i nadále hodně sportovních úspěchů.

V rámci 10. ročníku mezinárodní soutěže Dražice CUP se představili tanečníci z Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky. V párovém rock and rollu proběhla nominační soutěž v kategorii Děti, a také v kategoriích „B“ a „A“. V rámci své přípravy se představil i nejlepší český taneční pár kategorie A, Jiří Jakubec – Marie Dvořáková, který získal za Českou republiku nominaci na „olympiádu neolympijských sportů“ Světové hry - WORLD GAMES 2022, a bude zastupovat český akrobatický rock and roll v červenci v americkém Birminghamu. Ve formacích proběhla nominační soutěž v kategoriích „Dívčí formace junior“ a Dívčí formace senior“. V rámci pohárové soutěže se představily i tanečnice v kategoriích Duo Girls, Duo Ladies, Dívčí formace děti, Malé formace děti, Malé formace junior a Malé formace senior.
Prohlédněte si: celkové výsledky soutěže

Organizačně soutěž zajistil oddíl KOLB Dance VSK FTVS Praha. Děkujeme.

Krátké zprávy
16. Května 2022
MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ - JARNÍ CENA TŠ TWIST ŘÍČANY

Další mezinárodní soutěží v kalendáři ČSAR v jarní sezóně 2022 byla tradiční soutěž Jarní cena TŠ Twist Říčany. Ve sportovní hale Říčany se v sobotu 23. dubna 2022 konal za finanční podpory města Říčany již 20. ročník této soutěže. Letos soutěž měla rekordní účast více než 500 startů sportovců ze 4 zemí - z České republiky, Slovenka, Polska a Irska. Velkou radost má akrobatický rock and roll z početného zastoupení malých tanečnic a tanečníků v dětských kategoriích. Např. v každé z kategorií Dívčí formace děti a Malé dívčí formace děti se představilo vždy sedm dětských týmů s velmi pěknými sestavami. Mezi začínajícími tanečníky v těchto dětských kategoriích jsou určitě i ti, kteří se dalším tréninkem a získáváním zkušeností ve vyšších kategoriích dostanou do české reprezentace a budou pro Českou republiku získávat nové tituly a významná umístění na mistrovství Evropy či světa v tomto krásném tanečním sportu.
Prohlédněte si: Celkové výsledky a umístění v jednotlivých kategoriích

Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany. Děkujeme.

Krátké zprávy
24. Dubna 2022
SOUTĚŽ VLAŠTOVKA - VRABČÁK

V sobotu 9. dubna 2022 se konala mezinárodní soutěž VLAŠTOVKA + VRABČÁK pro začínající tanečníky v kulturním centru Novodvorská na Praze 4. Každý někdy ve sportu začínal. Ti nejmenší začínají s tancováním jako takovým a ti starší třeba s novou soutěžní kategorií. A od toho jsou soutěže VLAŠTOVKA+VRABČÁK. Dnešní malé děti mohou své první krůčky s rokenrolem předvést v soutěži VRABČÁK jako jednotlivci. Zvyknou si tak na atmosféru soutěže, zkusí se postavit na parket před porotu a diváky za výrazné podpory svých trenérů, rodičů, babiček, dědečků a sourozenců. A zacvičit svou první rokenrolovou sestavičku. A samozřejmě si užít vyhlašování, dostat medaili a diplom a slyšet potlesk za své taneční výkony. V soutěži VRABČÁK všechny děti vyhrály už tím, že překonaly svůj ostych a v některém případě i strach z neznámého prostředí, a zatancovaly.
Protože akrobatický rock and roll je sportem tanečních párů anebo formací, v soutěži VLAŠTOVKA museli začínající tanečníci a tanečnice také předvést, že umějí při tanci spolupracovat s někým dalším, v rock and rollu jde porotcům mimo jiné i o synchronizaci. V soutěži VLAŠTOVKA se soutěžilo v klasických kategoriích závodního rock and rollu, představily se taneční páry v kategoriích děti, žáci a junioři. Dále diváci viděli dívčí dua v kategoriích Duo Girls, Duo Ladies. Z formací se představily velké dívčí formace děti, malé formace děti a dívčí formace-smíšený věk.
Prohlédněte si: Celkové výsledky a umístění v jednotlivých kategoriích

Organizačně soutěž zajistil Dům dětí a mládeže Praha 9 - R´n´R club Alpha Praha. Děkujeme.

 

 

Krátké zprávy
11. Dubna 2022
SOUTĚŽNÍ R’N’R SEZÓNA ZAČÍNÁ - JARNÍ POHÁR SOKOLA JINONICE

I v České republice se již otevřely brány nové jarní soutěžní sezóny v akrobatickém rock and rollu. Sportovní centrum Řepy přivítalo v sobotu 2.dubna 2022 mezinárodní soutěž Jarní pohár Sokola Jinonice. Svou šanci postavit se na taneční parket využili všichni – od malých dětí až po zkušené dospělé tanečníky v hlavních kategoriích. Diváci si prohlédli výkony v párovém rokenrolu (děti, žáci, junioři, kategorie B), v kategoriích dívčí DUA, i v rokenrolu malých i velkých dívčích formací. Své sportovce na tanečním parketu měla i velmi náročná kategorie párových formací. Zkušení sportovci kromě získání medailí a pohárů z této soutěže bojovali i o nominační body v hlavních kategoriích a možnost zúčastnit se některé titulární soutěže v roce 2022 (mistrovství Evropy, mistrovství světa) v rámci týmu české reprezentace.

Prohlédněte si: Celkové výsledky  a umístění v jednotlivých kategoriích
Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice. Děkujeme.

Krátké zprávy
4. Dubna 2022
ČESKÝ AKROBATICKÝ ROCK AND ROLL NA SVĚTOVÝCH HRÁCH 2022

Český taneční pár Jiří Jakubec a Marie Dvořáková se po úspěšné sezóně 2021 ( 7. finálové místo na MISTROVSTVÍ EVROPY a 6. finálové místo na MISTROVSTVÍ SVĚTA) nominoval na Světové hry 2022. V červenci 2022 odletí reprezentovat Českou republiku do Birminghamu (USA).
Světové hry (World Games) jsou mezinárodní sportovní akcí, která se koná jednou za čtyři roky a slouží neolympijským sportům a disciplínám jako náhrada za olympijské hry. Mnohdy se proto přezdívají Olympijské hry neolympijských sportů. Světové hry se konají od roku 1981.
Více informací naleznete na webových stránkách SVĚTOVÉ HRY 2022  
Své místo na světových hrách mají i taneční sporty. A v rámci nich vedle stylu breakdance, standardních a latinských tanců, se bude soutěžit i v akrobatickém rock and rollu.
Podívejte se na video TANEČNÍ SPORTY NA SVĚTOVÝCH HRÁCH 

Krátké zprávy
11. Března 2022
AKROBATICKÝ ROCK AND ROLL - PODPORA REZOLUCE MOV

Akrobatický rock and roll se v reakci na aktuální dění na Ukrajině přidává k výzvě Mezinárodního olympijského výboru. WRRC zruší světové soutěže v akrobatickém rock and rollu na území Ruské federace a přesune je do jiných zemí, zakazuje účast ruským sportovcům na světových soutěžích a zakazuje podporu ruských sponzorů na soutěžích, národním federacím, klubům i sportovcům.
Jsme v myšlenkách s našimi ukrajinskými přáteli i všemi obyvateli Ukrajiny.

https://wrrc.dance/ioc-resolution-regarding-russia-and-belarus/

Krátké zprávy
1. Března 2022
Předchozí 1 2 3 4 5 6 8 15 22 29 Další