Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
Podzimní pohár Sokola Jinonice 2015

Podzimní sezóna v akrobatickém rokenrolu přináší každý víkend zajímavou soutěž i v České republice.

Nejinak tomu bylo i v sobotu 17. října 2015. Do Prahy se tentokrát sjeli tanečníci a tanečnice z Maďarska, Slovenska i České republiky na hezky organizovanou tradiční soutěž Podzimní pohár Sokola Jinonice.
Hala v Bellušově ulici na Praze 13 poskytla zázemí pro soutěžící, trenéry, rozhodčí i diváky a od rána až do večera zde zněl rokenrol. Zastoupeny byly v pohárové soutěži kategorie děti, žáci, „C“, dívčí formace děti, malé formace děti, malé formace junior i malé formace senior. V nominační soutěži se utkali tanečníci z kategorií „B“, dívčí formace junior, dívčí formace senior, junior formace, senior formace. Každý sportovní výkon na parketu byl po zásluze oceněn, akrobatický rokenrol je krásný a současně opravdu náročný sport, za každou sestavou jsou hodiny tvrdého tréninku, pilování detailů a hledání vlastního originálního projevu.

Na vítěze čekaly krásné poháry, medaile i ceny od sponzorů.
Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.

Krátké zprávy
22. Října 2015
12. ročník Letenského poháru

Do Prahy se opět sjeli nejlepší tanečníci a tanečnice v akrobatickém rock and rollu.
Mezinárodní soutěž v tomto krásném dynamickém a současně ladném sportu se těšila srovnatelné pozornosti jako zápas ve fotbale ČR – Turecko, který v tu samou dobu probíhal jen pár desítek metrů dál od haly Královka, na stadionu pražské Sparty.
Závěrečný ohňostroj nad Letnou tak byl oslavou nejen fotbalu ale i rokenrolu.

Po celý den probíhal přenos ze soutěže na internetové televizi PlayoTV, večerní hlavní finále natáčel i tým České televize. Atmosféru i výkony rokenrolových tanečníků budou moci diváci shlédnout opět v pořadu Svět rokenrolu, který pravidelně vysílá ČT.

Účast na 12. ročníku Letenského poháru přijalo 12 významných mezinárodních porotců a měli nelehkou práci.  Nová pravidla WRRC (světová rokenrolová konfederace) se již rok prověřují na jednotlivých soutěžích po celém světě, důslednost a přesnost se vyžaduje od každého porotce při hodnocení každého jednotlivého tanečního páru i při hodnocení každé formace.

A sportovců se na této soutěži představilo opět více než vloni, 470, jako každý rok patří Letenský pohár k nejatraktivnějším soutěžím v podzimní části závodní sezóny v rokenrolu v Evropě.
Přijeli se svými trenéry a příznivci z Polska, Ruska, Ukrajiny, Norska, České republiky, Slovenska, Chorvatska, Rakouska a Maďarska.
V párovém rokenrolu se představily kategorie děti, žáci, junioři, kategorie „B“ i mistrovská kategorie „A“. Dívčí formace soutěžily v kategoriích DFJ, DFS, MDFJ a MDFS.

Vybavení nové sportovní haly, audiovizuální projekce i komentátorské výkony Tomáše Matušky a Kryštofa Kunce zaujali diváky a vytvořily výbornou atmosféru pro soutěžící.
Odměnou všem příznivcům rokenrolu byla after party, která se konala po skončení soutěže také v Praze, na Vinohradské třídě.

Organizačně soutěž Letenský pohár zajistil oddíl TASK Silueta Praha.

Krátké zprávy
12. Října 2015

Podzimní sezóna v akrobatickém rokenrolu začala v České republice 3. října 2015 již druhým ročníkem soutěže WhiteCUP v malebné obci Radvanice v Královéhradeckém kraji.

Po období prázdnin si svou připravenost na novou závodní sezónu prověřily taneční páry i malé dívčí formace.

Na rokenrol se přišli podívat jak obyvatelé Radvanic, tak i příznivci tohoto dynamického sportu, který spojuje taneční prvky s náročnou akrobacií.

Soutěž v Radvanicích se konala v rámci projektu MČR a významné soutěže v akrobatickém rock and rollu v KHK - okno rokenrolu, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Krátké zprávy
11. Října 2015
Vlaštovka – v rokenrolu podporujeme i začínající tanečníky

Na konci závodní sezóny se pravidelně pořádá soutěž Vlaštovka, která je určena pro začínající tanečníky a tanečnice. Letos nadšení malí sportovci zaplnili v sobotu 20. června 2015 halu kulturního domu Ládví v Praze 9.

Dětský smích, oči upřené na trenéry, rytmus rokenrolu i potlesk rodičů v publiku provázel výkony tanečních párů v kategoriích děti, žáci, junioři i výkony formací dětí a smíšených formací.

Celkem si na této soutěži zazávodilo přes 100 dětí. Vítězství si svými výkony vybojovali Filip Šandera a Gabriela Kloudová (páry děti), Michal Průša a Tereza Březnová (páry žáci), Jakub Brychta a Andrea Tomsová (páry junioři), dívčí formace „Queen“ (DFD) a dívčí formace „Darlings“ (DFsmv).

Moderování soutěže se ujal Jan Haupt, který je sám zkušeným a úspěšným tanečníkem rock and rollu. Mimo jiné získal před týdnem titul „Mistr České republiky“ v nejobtížnější párové kategorii „A“. Dětem i rodičům přibližoval zábavnou formou celé dopoledne i zajímavosti z historie rock and rollu a provozování tohoto krásného a přitom náročného sportu.

Organizačně soutěž zajistil oddíl RnR club Alpha.

Krátké zprávy
29. Června 2015
Titulární soutěže v rokenrolu gradovaly v Jihlavě

V březnu odstartovala jarní sezóna v akrobatickém rock and rollu v Benátkách nad Jizerou. Od března do června se jako každý rok vedla bitva o tituly „mistrů ČR“ v jednotlivých soutěžních kategoriích po celé České republice.

V sobotu 13. června 2015 se na Poháru Vysočiny v Jihlavě rozdávaly poslední dvě sady mistrovských medailí.
Symbolicky se potkaly jak budoucí naděje českého rock and rollu, děti ve věku do 14 let v kategorii „žáci“, tak ti nejzkušenější – taneční páry kategorie „A“, které se rokenrolu věnují už mnoho let.

V žákovské kategorii soutěžilo 16 tanečních párů a titul Mistr České republiky pro rok 2015 získal pár Matěj Lukeš – Veronika Šemberová z TASK Silueta Praha. V nejvyšší kategorii „A“ nastoupilo 5 tanečních párů a předvedlo divákům i mladším sportovním kamarádům, jakou akrobacii a taneční show lze po letech tréninku zvládnout.

Titul Mistr České republiky pro rok 2015 získal pár Jan Haupt – Martina Metlická ze Sokola Pražského.
Úspěšný tanečník a reprezentant v akrobatickém rock and rollu Jan Haupt tímto titulem završil svou mnohaletou závodní kariéru a odchází tak, jak to má ve sportu být – „na vrcholu“. Stal se důležitým vzorem všem mladým a začínajícím tanečníkům, předal poselství, že rock and roll se dá dělat špičkově třeba až do doby, kdy je Vám přes 40 let.

Celkově se v Jihlavě soutěžilo v šesti kategoriích párového rock and rollu a třech kategoriích dívčích formací. Diváci se zaujetím celý den sledovali výkony více než 180 soutěžích.

Organizačně soutěž zajistil oddíl Elvis Jihlava.

Krátké zprávy
16. Června 2015
Dívčí formace z ČR získala titul mistryň světa v Petrohradě

30. května 2015 se sjely ty nejlepší dívčí formace v akrobatickém rock and rollu do ruského Petrohradu, aby změřily své síly a bojovaly o titul „mistryně světa“.

Česká Republika opět potvrdila, že v rokenrolu patří ke světové špičce.
Před dvěma týdny se dívky z formace Angels - TASK Silueta Praha staly mistryněmi České Republiky a v sobotu si v Petrohradu tato formace vytančila titul „mistryň světa“.
Druhé místo patřilo maďarské formaci Szupergirls, třetí místo obsadily ruské tanečnice formace Charm a čtvrté místo opět patřilo českým tanečnicím z formace Falcon girl - Sokol Pražský.

Všem reprezentantkám a jejich trenérům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci ČSAR a České Republiky.

Krátké zprávy
1. Června 2015
Mistrovství ČR kategorie "B" na soutěži BLACK CUP 2015

V květnu se již popáté konala velká mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu BLACK CUP 2015. Tanečníky a tanečnice z ČR, Slovenska, Německa a Maďarska přivítala sportovní hala v Praze na Jižním městě.

Letos se přihlásil rekordní počet sportovců a tak se soutěžilo od brzkého rána do pozdních večerních hodin.
Celkově své umění i současnou formu předvedli na soutěži tanečníci a tanečnice rokenrolu v pohárové soutěži v kategoriích děti, „C“, malé formace děti, malé formace junior a malé formace senior.
V nominační soutěži se představili soutěžící v kategoriích žáci, junioři, „A“, dívčí formace junior, dívčí formace senior.
Třešničkou na dortu byla soutěž Mistrovství České republiky v párovém rokenrolu v druhé nejobtížnější kategorii „B“, která se konala pod záštitou Českého svazu akrobatického rock and rollu.

Titul Mistr ČR pro rok 2015 získal pár David Kroulík - Michaela HronskáTŠ Twist.

BlackCup je tradičně soutěží s pěkným doprovodným programem, kterou si užijí soutěžící i diváci.
Nechyběla vhodná atmosféra pro děti, skákací hrady, hostesky, které dětem pomáhaly s ručními výtvory v kreativním koutku, grilování i výborná káva. Soutěž přenášela televize Playo, která patřila ke sponzorům soutěže.

Organizačně soutěž zajistil oddíl RnR Alpha.

Krátké zprávy
27. Května 2015
MČR formací se konalo letos opět v Praze

V akrobatickém rock and rollu je možné sledovat soutěže párů i soutěže formací.
Mistrovství republiky a Mistrovství Prahy formací se konalo v sobotu 16. května 2015 v Praze, ve sportovní hale Lužiny.

Při vystoupení konkrétní formace předvádí na parketě své výkony současně šest až dvacet tanečnic a tanečníků. Organizace takové soutěže je velmi náročná, letos se na soutěž přihlásilo celkem 36 formací v 8 soutěžních kategoriích. A vše dopadlo na výbornou.

Rokenrol zněl na Praze 5 nepřetržitě od rána až do odpoledních hodin. Tanečnice oddílu TASK Silueta Praha letos dokázali získat titul Mistryně republiky jak v seniorské kategorii (DFS, formace Angels), tak v juniorské kategorii (DFJ, formace Mystique).

Nadějí pro budoucnost rock and rollu v ČR jsou vždy výkony nejmenších, tj. dětských kategorií.
Celkem na Lužinách vystoupilo 10 dětských dívčích formací a bylo se na co dívat.
I v budoucnu se tedy můžeme těšit na tituly Mistryň Evropy nebo Mistryň světa, které se daří v posledních letech získávat zkušeným juniorským či seniorským formacím z ČR.

Právě na MČR formací byly, jako každý rok, oceněny nejlepší sportovní výkony formací na mezinárodním poli v předchozím roce.

Organizačně soutěž zajistil oddíl TJ Jinonice.

Krátké zprávy
24. Května 2015
Náchod – Mistrovství České republiky JUNIORŮ

Náchod je tradičním místem, které je spojováno s akrobatickým rock and rollem.
Krásné prostory městského divadla dodávají honosnost sportu, který je přehlídkou náročné akrobacie a krásy i ladnosti tance.

9. května 2015 se zde konala mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu O pohár města Náchoda a současně pod záštitou Českého svazu akrobatického rock and rollu proběhlo Mistrovství České republiky v párovém rokenrolu v kategorii Junior.
V této kategorii soutěžilo 15 tanečních párů, do finále se probojovalo sedm nejlepších dvojic. Titul mistr ČR pro rok 2015 v této kategorii získali Sandra Mašková a Karel Michalička.

Zahájení soutěže i vyhlášení vítězů se osobně zúčastnil starosta města Náchoda a poslanec Parlamentu ČR, pan Jan Birke.
Dále se v Náchodě představili v párovém rock and rollu tanečníci všech kategorií a diváci si užili i krásná vystoupení dívčích rokenrolových formací.

Soutěž v Náchodě se konala v rámci projektu MČR a významné soutěže v akrobatickém rock and rollu v KHK - okno rokenrolu, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Krátké zprávy
16. Května 2015
Jarní cena TŠ Twist Říčany již po třinácté

Mezinárodní soutěže v akrobatickém rock and rollu mají v České republice svou tradici.
Jedním z měst, kde se pravidelně tanečníci rokenrolu snaží předvést své výkony a získat nominaci na mistrovství světa či Evropy jsou Říčany.

11. dubna 2015 zde proběhl již 13. ročník soutěže Jarní cena TŠ Twist Říčany.
Letos se soutěž vrátila do sportovní haly, ve které roky probíhala, a všechny mile potěšilo, jakou rekonstrukcí tato hala prošla a jak se zlepšily podmínky pro všechny zúčastněné – sportovce, trenéry i diváky.

Na soutěži se představili tanečníci v párovém rokenrolu ve většině kategorií. Výkony i nadšením diváky upoutali soutěžící v dětské kategorii, které s rokenrolem teprve začínají a učí se základnímu rytmu.
Bylo vidět, že je rokenrol opravdu baví a že si během soutěže užijí i dost zábavy. Kvalitní výkony v začátku jarní soutěžní sezóny předvedli i mladé taneční páry v kategoriích ŽÁCI a JUNIOŘI.
Zkušení tanečníci ukázali divákům rokenrol včetně akrobatických prvků v kategoriích C a B.
V Říčanech se představila i většina dívčích formací. Dívky se snažily o co nejlepší sportovní výkon, aby si zasloužily nominaci na některou ze světových soutěží a mohly reprezentovat Českou republiku v zahraničí.

V soutěži, která byla současně Mistrovstvím České republiky v disciplíně Boogie Woogie se představili tanečníci z České republiky, Slovenska a Rakouska. Organizačně soutěž zajistil domácí oddíl TŠ Twist Říčany.

Krátké zprávy
19. Dubna 2015
Předchozí 1 9 17 24 25 26 27 28 29 30 33 Další