Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
Rokenrol ve spolupráci se Sporťáčkem zvou na Mistrovství světa v rokenrolu

Začne školní rok, je tu Sporťáček, a po něm Mistrovství světa v Praze.
Český svaz akrobatického Rock and Rollu a pořadatelé velkého sportovního svátku Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu se rozhodli podpořit pražské děti, které se zajímají o pohyb a sport a které také rádi fandí a drží palce českým reprezentantům.

Proto ve spolupráci s největším festivalem sportu Sporťáček pozvou děti i jejich rodiče na tuto vrcholnou sportovní akci plnou zážitků, vrcholných sportovních výkonů i nezapomenutelné atmosféry, srovnatelné s atmosférou olympiády v Riu.

Pro děti je na Sporťáčku přímo u vstupu do areálu připraven i cenný dárek – dětská vstupenka (pro dítě d 15 let) na celodenní vstup ZDARMA na Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu, které v sobotu 8. října proběhne ve sportovní hale Královka na pražské Letné.

Krátké zprávy
21. Srpna 2016
Mistrovství Evropy dívčích formací senior 2016

Z italského Rimini, kde se dnes konalo Mistrovství Evropy dívčích formací senior si KOLB DANCE vezou 5. místo, FALCON GIRLS 6. místo a ANGELS 8. místo.

Všem formacím a trenérům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Krátké zprávy
28. Červenece 2016
Program I.A. – MHMP – podpora akrobatického rock and rollu v Praze

Díky podpoře hlavního města Prahy získaly 4 pražské oddíly akrobatického rock and rollu prostřednictvím ČSAR finanční podporu na proaktivní systematickou podporu rozvoje dětí a mládeže.
Na základě svých projektů mohou tyto oddíly v období od července 2016 do června 2017 pracovat na tom, aby současné děti věnující se akrobatickému rock and rollu v Praze mohly tento sport dělat dlouhodobě v podmínkách, které odpovídají vývoji ve světě, a aby i nové děti mohly začít trávit svůj volný čas tímto sportem, který pomáhá formovat důležité schopnosti nejen pro období dospívání, ale i pro plnohodnotný dospělý život. Děkujeme hl. městu Praze za finanční podporu v rámci programu I.A. Systémové a rozvojové projekty sportu dětí a mládeže.

Krátké zprávy
30. Červenece 2017
Mistrovství České republiky kategorie „A“ a „Boogie woogie“

Celá jarní část soutěžní sezóny v akrobatickém rokenrolu proběhla v rychlém tempu a v sobotu 18.června 2016 vyvrcholila Mistrovstvím České republiky v té nejvyšší kategorii párového rokenrolu, kategorii „A“ a Mistrovstvím České republiky v „Boogie woogie“.  Tato soutěž se konala v krásném městě Brně, které má také svou rokenrolovou historii a odkud pocházeli mnozí velmi úspěšní tanečníci světové úrovně. Soutěž byla současně Velkou cenou Brna a Přeborem ČOS.
V kategorii „A“ si titul Mistr České republiky pro rok 2016 vytančil pár Marek Divoký a Lenka Richtrová z oddílu Sokol Pražský. Tito nadějní sportovci se pečlivě přepravují na reprezentaci České republiky v nejvyšších celosvětových soutěžích kategorie „A“. V disciplíně „Boogie woogie“ se mistrem České republiky stal taneční pár Jan Čelikovský a Michaela Hovorková
Soutěže se v ostatních kategoriích zúčastnili i mnozí zahraniční tanečníci, o stupně nejvyšší v kategorii děti, žáci, junioři svedly vyrovnaný boj s českými tanečníky taneční páry z Polska, Slovenska, Rakouska či Maďarska. Na soutěži se představily i taneční formace a to v kategorii Dívčí formace junior (DFJ) a Dívčí formace senior (DFS). Tato soutěž byla další možností vylepšit své sestavy pro podzimní Mistrovství světa v kategorii DFJ, které se bude konat právě v České republice.
Organizačně soutěž zajistil oddíl TJ Sokol Brno – Královo Pole.

Krátké zprávy
14. Února 2017
Rokenrol ukázal sportování  „všemi smysly“

Za krásného počasí se v sobotu 4.června 2016 konaly na nově zrekonstruovaném nádraží v Bráníku a v Kulturním domě Ládví v rámci projektu Sport je „prima“ i „OK“ zážitkové dílny rokenrolu, které pro děti a jejich rodiče připravil Český svaz akrobatického rock and rollu.

Že sportování může být zábavné a současně i „zdravé“ návštěvníkům ukazovaly právě děti, které samy sportují, trenéři i konzultanti zdravé výživy. Celkem se těchto dvou akcí zúčastnilo více než 380 dětí, s většinou z nich přišli i jejich rodiče nebo prarodiče. Děti soutěžily o zajímavé ceny, ochutnávaly přípravky zdravé výživy, získávaly fotografie úspěšných malých sportovců. Na pódiu pravidelně během dne děti i dospělí viděli několikrát naživo tancovat své vrstevníky a mezi vystoupeními si děti s malými tanečníky povídaly o všem, co je zajímá. Rodiče zase zjišťovali co dávat dětem k svačině do školy či po tréninku, jaké jim pořídit boty na sportování, jak je motivovat k pravidelnému pohybu.

Akce byly realizovány za podpory Hlavního města Prahy v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

 

Krátké zprávy
8. Června 2016
Mistrovství Evropy kategorií „A“ a „Junior“ se konalo ve Švédsku

Halmstad je přístavní město v jihozápadním Švédsku. Právě tam se vydala česká reprezentace bojovat o co nejlepší umístění na letošním Mistrovství Evropy. Soutěže se zúčastnilo celkem  60 párů z 18 zemí.

Největším českým úspěchem bylo 16. místo juniorského páru Lukáš Sláma a Anna Fořtová ze Sokola Pražského. Jako jediní se po drobné chybě dostali rovnou do čtvrtfinále, ale o 0,9 bodu se jim nepodařilo probojovat do semifinále. Přes opravné kolo se mezi 24 nejlepších probojoval i druhý juniorský pár Dušan Valenta a Kateřina Žahourková z klubu Elvis Jihlava. Bohužel ve čtvrtfinálové sestavě tento pár hned dvakrát chyboval a tak s červenou kartou ukončil své snažení na 24. místě. Juniorské Mistrovství Evropy vyhrál maďarský pár László Czanik a Dóra Dobay.

V kategorii A se z Čechů probojovala do čtvrtfinále pouze jediná česká dvojice Marek Divoký a Lenka Richtrová ze Sokola Pražského. Tento pár však v další soutěžní sestavě nezvládl skočit nahlášené akrobatické prvky. V důsledku toho měl nižší body za akrobacii a ještě dostal penalizaci za krátkou sestavu.  Nemohli tak skončit lépe než na 23. místě. Na 25. příčku dotančil Vilibald Prokop a Lucie Mašková z Elvisu Jihlava, kteří předvedli v opravném kole velmi povedenou akrobatickou sestavu, která bohužel postrádala akrobatické prvky vyšší obtížnosti. Ty jsou stěžejní pro bodové hodnocení a případný postup do dalších kol.

S podobným bodovým koeficientem jako pár z Jihlavy soutěžila i další dvojice Filip Endris a Veronika Beranová z RNR klubu Alpha. V opravném kole skočili dobře všechny akrobatické prvky, doplatili však na pořadatelem vybraný hudební doprovod, který byl na hranici regulérnosti. Písnička, na kterou museli tančit, postrádala rytmus a tak ani ostatní zkušení tanečníci nedokázali potleskem v rytmu Filipa s Veronikou podpořit. Verdikt dozorujících činovníků byl nemilosrdný (hudba byla údajně v pořádku) a tak i tento pár dostal penalizaci a skončil na 31. místě.

Vítězem nejvyšší kategorie A a zároveň Mistry Evropy se stal ruský pár Alexey Kondrashin a Darina Kozlova. Akrobatickou sestavu Mistrů Evropy můžete shlédnou na YouTube.

Zajímavostí celého šampionátu byla vložená finálová soutěž nové kategorie Dance Show párů. Zde se představilo pouze 6 párů, ze kterých jen jeden splňoval soutěžní kritéria, která se podobají naší kategorii C. Termín další soutěže zatím není znám, ale jistě bude dobře, pokud se v této kategorii zúčastní i čeští zástupci. Čas ukáže, zda se tato kategorie stane oblíbenou.

Všem párům a trenérům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci českého rokenrolu!

 Dušan Valenta a Kateřina Žahourková

 

Lukáš Sláma a Anna Fořtová

 

Filip Endris a Veronika Beránková

 

Marek Divoký a Lenka Richtrová

 

Vilibald Prokop a Lucie Mašková

 

Česká reprezentace na ME ve Švédsku

Krátké zprávy
1. Června 2016
Češi v Belgii zářili!

V pořadí již třetí letošní Světový pohár se konal v belgickém Diepenbeeku. Sešla se zde světová špička v kategoriích Dívčí formace senior, Junioři a kat. B.

Největším úspěchem bylo 2. místo v kategorii junior Martina Růžičky a Johanky Markové z klubu Kolb dance. Ti se po celou dobu soutěže drželi na předních pozicích startovního pole a ve finále se dokázali ještě zlepšit. Druhým párem juniorské reprezentace byl Lukáš Sláma a Anna Fořtová ze Sokola Pražského, kteří se probojovali do čtvrtfinále soutěže a zde získali  22. místo. Vítězem juniorské kategorie byl maďarský pár László Czanik a Dóra Dobay.

Z klubu Kolb Dance byla i nejúspěšnější dívčí formace Kolb Dance, která si vytančila skvělé 3. místo. Velký finálový úspěch slavila i formace Falcon girls ze Sokola Pražského, která obsadila 6. místo. Těsně za branami finále skončila na 7. místě další  česká formace Czech Ladies z klubu TŠ Twist Říčany.  V dívčích formacích zvítězila bezchybná maďarská formace Sol Invictus.

V kategorii B jsme měli také silné zástupce. Tím úspěšnějším byl pár Karel Michalička a Nelly Pacorková z klubu Kolb Dance, kteří jsou teprve 1. rokem ve vyšší kategorii, ale i tak dokázali obsadit čtvrtfinálové 20. místo. Na 21. místě se zastavil i o trochu zkušenější pár Martin Pikálek a Tereza Lukešová z klubu TASK Silueta Praha. Další vítězství z béček opět putovalo díky páru Alen Mikic a Ana Silaj do Chorvatska.

Děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k úspěchu.

Krátké zprávy
22. Května 2016
Mistrovství ČR formací – Praha, Jinonice

Sobota 14. května 2016 patřila jen a jen rokenrolovým formacím. Ve sportovní hale Lužiny se konalo Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací.

V titulární soutěži se o titul „Mistr České republiky pro rok 2016“ bojovalo v kategoriích Dívčí formace junior (DFJ), Dívčí formace senior (DFS) a Párová formace junior(JF). V ostatních kategoriích proběhla soutěž pohárová.

37 soutěžních týmů různého věku se již od rána pečlivě připravovalo, tanečníci a tanečnice se rozcvičovali a během prostorových zkoušek ladili poslední detaily své sestavy před zkušenou porotou. Protože se v tomto roce na podzim koná právě v České republice Mistrovství světa formací DFJ, šlo především v této kategorii opravdu o hodně. Nejen o titul z národní soutěže, ale i další možnost změřit své síly se soupeřkami a ověřit si svou formu před podzimními boji o titul v tomto sportu nejvyšší - titul Mistrů světa.

Na parketě se projevilo odhodlání, radost z pohybu i chuť zvítězit a tak to porota měla opravdu těžké. V silné konkurenci získala titul Mistr ČR v kategorii DFJ formace Mystique z oddílu TASK Silueta Praha. Přáním všech tanečnic v této kategorii je následovat své starší klubové kolegyně, formaci Angels, která v minulém roce získala za své výkony v kategorii DFS oba mistrovské tituly a jsou Mistry světa i Mistry Evropy. Bylo by hezké právě v roce, kdy se mistrovství světa pořádá v České republice, aby titul získal některý z českých týmů.

V kategorii DFS předvedlo nejlepší výkon v kostýmech sladěných do národních barev 16 tanečnic z formace Falcon girls z oddílu Sokol Pražský a zaslouženě získalo titul Mistr ČR v kategorii DFS.

V kategorii JF si titul Mistr ČR vybojovala formace CZECH ONE z oddílu TŠ Twist Říčany.

Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.

Mistryně České republiky v kategorii DFS

Mistryně České republiky v kategorii DFS.

 

Mistryně České republiky v kategorii DFJ

Mistryně České republiky v kategorii DFJ.

 

Mistři České republiky v kategorii FJ

Mistři České republiky v kategorii FJ.

Krátké zprávy
15. Května 2016
ČSAR: Sport je „prima“ i „O.K.“

Že sportování je zábavné („prima“) a současně zdravé a prospěšné (O.K.) se Vám 4.června 2016 pokusí dokázat malí sportovci, kterým se zalíbil akrobatický rokenrol.

V Kulturním domě Ládví se budou moci děti i rodiče pokochat ukázkami tanečního i akrobatického umění tanečníků rokenrolu, zkusit si skákat v rytmu této moderní dynamické muziky, zjistit co mají rádi kluci a holky, co tancují, podívat se i si sáhnout, jaké nosí boty, aby je nebolely od skákání nohy,  jak se oblékají na trénink atd. Pro zvídavé návštěvníky jsou připravené zajímavé kvízy o zdravé výživě a životním stylu. Pokud přijdete, tak si popovídáte se sportujícími dětmi osobně, co je ke sportu přivedlo, co je na něm baví, budete se jich moci zeptat, na co budete chtít i získat jejich fotografii, kterou Vám vlastnoručně podepíšou.

Projekt je realizován za podpory Hlavního města Prahy v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

Termín konání: 4.června 2016, místo konání: Burešova 1661/2, Praha Kobylisy, 11-15h

 

 

Krátké zprávy
14. Května 2016
ČSAR : Autogramiáda a zážitková dílna rokenrolu

První červnovou sobotu můžete zažít všemi smysly „sportování v dětském věku“ při autogramiádě a zážitkové dílně rokenrolu v Bráníku.

Ochutnáte mysli, sušené ovoce i saláty a pomazánky, které zařadili malí tanečníci rokenrolu do svého jídelníčku. U informačního stánku děti i rodiče najdou ukázky vhodného vybavení pro sport. Své znalosti o zdravé výživě můžete vyzkoušet, když Vás zaujme některý z přichystaných kvízů. Připraveny budou rozhovory s úspěšnými sportovci, kteří jsou ještě dětmi i ukázky tanečních a akrobatických výkonů, které jsou pro nejedno dítě motivací zkusit také skákat, cvičit a hýbat se do rytmu. Ať už jen pro zábavu nebo proto, aby patřilo do bezva party. Můžete se těšit na příjemně strávený den v prostorách nádraží Braník, odkud budou tento den jezdit i vyhlídkové a historické vlaky do okolí Prahy.

Projekt je realizován za podpory Hlavního města Prahy v rámci titulu Praha Evropské hlavní město sportu 2016.

Termín konání: 4.června 2016, místo konání: Pikovická 869/2, Praha Braník, 11-15h

Krátké zprávy
14. Května 2016
Předchozí 1 9 17 21 22 23 24 25 26 27 33 Další