Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
SVĚTOVÝ POHÁR: V Krakově se Češi protančili až do finále

V polském Krakově se v sobotu 21.4. 2018 konal již pravidelný Světový pohár kategorie žáci, junioři a TOP TEN kategorie A.

Právě v nejvyšší kategorii A se český pár Marek Divoký a Lenka Richtrová probojoval až do finále soutěže společně s dalšími šesti ruskými páry! V taneční části získali 6. místo, ale po akrobatické sestavě celkově obsadili 7. příčku. Druhá česká dvojice Jiří Jakubec a Marie Dvořáková si teprve zvyká na mezinárodní soutěže a tak 9. místo je jejich velkým úspěchem. Vítězem závodu se stal ruský pár Ivan KUDRYASHOV a Margarita CHARKOVSKAYA.

V kategorii junioři se nejlepší česká dvojice Matěj Lukeš a Veronika Šemberová umístila na 15. místě, což je zatím jejich nejlepší mezinárodní umístění. Premiéru v juniorech předvedl pár Richard Zadák a Valerie Horská, který získal 39. místo. Na 49. místě zůstal v opravném kole pár Šimon Karas a Magdalena Rubinová. V juniorské kategorii se celkem představilo 53 párů. Zlato si odvezl francouzský pár Marty DELATORRE a Ophélie PORTILLO.

V žákovské kategorii měla Česká republika pouze jediného zástupce. Ze 75 párů si Jan Schlögl a Zuzana Karbanová vytančili 35. místo. Na nejvyšší stupeň si vystoupila ukrajinská dvojice Vladyslav PAVLYUCHENKO a Kseniia MOHYLCHENKO.

Všem gratulujeme.

 

 

Krátké zprávy
24. Dubna 2018
DRAŽICE CUP 2018 za účasti 5 států Evropy

Jarní soutěžní sezónu v akrobatickém rokenrolu odstartovala v České republice již tradičně mezinárodní soutěž v Benátkách nad Jizerou DRAŽICE CUP. Tentokrát se konal již osmý ročník a to za účasti 16 týmů z pěti evropských států: České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Ruska. V párovém rokenrolu se soutěžilo v kategoriích děti, žáci, junioři, v kategorii C i v královské nejobtížnější kategorii A. V rokenrolu formací se představily s novou choreografií týmy v kategoriích malé formace děti (MDFD), malé formace junior(MDFJ), dívčí formace junior(DFJ), dívčí formace senior(DFS). Organizačně soutěž zajistil oddíl Kolb Dance VSK FTVS Praha.
Vrcholem večerního hlavního finále byla právě královská disciplína akrobatického rokenrolu, soutěž kategorie A. Zde se představil i legendární a v současné době jeden z nejlepších světových párů, Ivan Yudin a Olga Sbitneva ze Spartaku Moskva a předvedl českým divákům vrchol současných výkonů akrobatického rokenrolu. Pro české páry v této kategorii to byla čest i motivace stát na parketu po boku těch nejlepších sportovců na světě.
Výsledné pořadí kategorie A:
1. místo Yudin Ivan - Sbitneva Olga, Spartak Moskva (RUS)
2. místo Divoký Marek - Richtrová Lenka, Sokol Pražský (ČR)
3. místo Slabý Petr - Parkanová Tea, TJ Sokol Kampa Praha (ČR)
4. místo Jakubec Jiří - Dvořáková Marie, TASK Silueta Praha (ČR)
5. místo Pikálek Martin - Lukešová Tereza, TASK Silueta Praha (ČR)
6.místo Koupil Vojtěch - Mašková Viktorie, TASK Silueta Praha (ČR)

Výsledky všech kategorií soutěže
http://www.rokenrol.cz/akce/1615-drazice-cup#soutezici

 

Krátké zprávy
8. Dubna 2018
Soči 24.2.2018 :Světový pohár žáků, juniorů, kategorie B

V sobotu se v ruské Soči konal první světový pohár žáků, juniorů a kategorie B v roce 2018. Pro většinu párů to byl velmi brzký termín závodu a tak se snažil pořadatel nalákat závodníky na tento turnaj i v podobě úhrady letenky a ubytování. Českou republiku reprezentovali 3 taneční páry. V kategorii B se představil Vojtěch KOUPIL a Viktórie MAŠKOVÁ, kteří získali cennou zkušenost a 23. příčku. Dále soutěžil juniorský pár Matěj LUKEŠ a Veronika ŠEMBEROVÁ, kteří obsadili 28. místo a žáci Jan SCHLÖGL a Zuzana KARBANOVÁ 54. místo.

Krátké zprávy
26. Února 2018
SPORTOVEC ROKU  2017 - SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Začátek roku 2018 odstartoval významnou společenskou událostí v akrobatickém rokenrolu Slavnostním vyhlášením celoroční ankety Sportovec roku 2017. 5. ledna 2018 se sešli v Jinonicích na slavnostním večeru ti, kteří své životy spojili s akrobatickým rokenrolem. Tanečníci, trenéři, rodiče, rozhodčí, bývalí tanečníci i příznivci tohoto krásného a současně náročného sportu. Proběhl třetí ročník soutěže Sportovec roku v akrobatickém rokenrolu a na nejúspěšnější páry, formace a jejich trenéry čekalo slavnostní vyhlášení a poděkování za sportovní výkony v roce právě uplynulém. Na pódiu se přestavili vždy tři neúspěšnější páry nebo týmy v jednotlivých kategoriích, tanečníci i trenéři převzali medaile a diplomy z rukou významných osobností tohoto sportu a vítězové získali i vzácné sošky symbolizující právě tento náročný a dynamický sport. Kromě jednotlivých soutěžních kategorií proběhla i ocenění výjimečná. Cenu za celoživotní přínos akrobatickému rock and rollu převzali manželé Vasil Gjurov a Jana Gjurová, kteří za sebou mají významné sportovní i trenérské úspěchy. V další speciální kategorii Hvězda roku ocenění sportovního svazu získal taneční pár kategorie A - Marek Divoký a Lenka Richtrová, kteří se v roce 2017 za Českou republiku nominovali na Světové hry (olympiáda neolympijských sportů), odkud přivezli krásné 6. místo.

Krátké zprávy
26. Února 2018
Ljubljana 2017 Světový pohár DFS, JWC Ž,J,B

Česká formace Falcon girls si ze světového poháru, který se konal ve slovinské Ljubljani 16.12.2017 odváží 4. místo. Zlato získala maďarská formace Sol Invictus. V párovém rokenrolu získali pro ČR Václav Bašta s Eliškou Volfovou 8. misto v juniorské kategorii. Obrovská gratulace k parádnímu výkonu!

Krátké zprávy
26. Února 2018
Vánoční cena – VLAŠTOVKA 2017

9. prosince 2017 již tradičně sportovní hala v Jinonicích přivítala začínající tanečníky akrobatického rokenrolu na pohárové soutěži Vánoční cena – VLAŠTOVKA 2017. Soutěžilo se v párovém rokenrolu v kategoriích děti, žáci, junioři, kategorie C a ve formacích se představily dětské kolektivy a smíšené formace. Předvánoční atmosféru si užili všichni v sále, děti i dospělí. Ti nejlepší budou mít motivaci ještě více trénovat a v novém roce zkusit uspět i v náročných soutěžích nominačních a titulárních a získat cenné body v celoroční soutěži Sportovec roku. Soutěž organizačně zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.

Krátké zprávy
26. Února 2018
MISTROVSTVÍ SVĚTA -ČESKÁ REPREZENTACE NEZKLAMALA!

V sobotu 2.12.2017 se konala nejdůležitější soutěž akrobatického rokenrolu tohoto roku - Mistrovství světa kategorie A. Ve francouzském Lyonu se sešla světová špička tanečníků nejvyšší kategorie A, na kterou probíhala tvrdá nomice na české úrovni. Jen díky umístění jednoho českého páru v top ten světového žebříčku mohl svaz na Mistrovství světa nominovat hned čtyři naše páry!
V Lyonu se Marek Divoký s Lenkou Richtrovou ihned probojovali z 8. místa do čtvrtfinále, ale to naše spanilá jízda neskončila! Přes opravné kolo se protančily zbylé tři české páry! V dalším kole bohužel Marek s Lenkou nepředvedli už tak dobrou akrobacii a propadli se na konečné 16. místo. Jirka Jakubec s Marií Dvořákovou se zapsali na 18. příčku. Další z Čechů Vilibald Prokop s Lucií Maškovou obsadili 22. místo a Petr Slabý s Teou Parkanovou 23. místo.
Mistrem světa se stal ruský pár CHISTIKOV Konstantin - OSNOVINA Ksenia.
V Lyonu se souběžně konal i Světový pohár žáků a juniorů. Nejlépe se z mládežnických párů umístil Václav Bašta a Eliška Volfová, kteří vybojovali v juniorech 10. místo!

Velké díky za vzornou reprezentaci a nasazení !

Krátké zprávy
7. Prosince 2017
SPORTOVEC ROKU 2017 - KONEČNÉ VÝSLEDKY

DOBOJOVÁNO: Všem, které zajímá pořadí v celoroční soutěži Českého svazu akrobatického Rock and Rollu SPORTOVEC ROKU 2017 přinášíme opět čerstvé informace, jak se umístil který taneční pár či která formace ve své kategorii v roce 2017. Pořadí je konečné, gratulujeme všem sportovcům a přejeme mnoho sil a chuti do dalšího "tanečního" roku. Slavnostní vyhlášení proběhne opět v lednu 2018.

 

 

 

 

 

 

 

Krátké zprávy
30. Října 2017
SKVĚLÁ ZPRÁVA PRO ČESKÝ ROKENROL!

V sobotu 25.listopadu 2017 proběhl v Moskvě další SVĚTOVÝ POHÁR kategorie A, který byl pro naše páry úspěšnou generálkou na nadcházející Mistrovství světa v Lyonu. Nově se na mezinárodním závodě předvedla velmi nadějná dvojice Jiří Jakubec s Marií Dvořákovou, která se dokázala probojovat do čtvrtfinále a získat 21. místo. Stejně úspěšný byl i druhý pár české reprezentace Marek Divoký a Lenka Richtrová, který předvedl zatím nejlepší letošní výkon a ten ho vynesl na 14. příčku. Závodu se zůčastnilo 26 párů z osmi zemí Evropy. Zlato získal ruský pár KONDRASHIN Alexey - KOZLOVA Darina. Gratulujeme.

 

Krátké zprávy
29. Listopadu 2017
ŽIŽKOVSKÝ POHÁR A VELKÁ CENA SOKOLA 2017

V České republice je soutěžní sezóna v rokenrolu v plném proudu, již druhý víkend za sebou se bojuje o stupně nejvyšší na konkrétní soutěži i o body do celoročního žebříčku soutěže sportovního svazu Sportovec roku 2017. 25. listopadu 2017 ve sportovní hale TJ. Spoje Praha proběhl již sedmý ročník soutěže v akrobatickém rokenrolu ŽIŽKOVSKÝ POHÁR A VELKÁ CENA SOKOLA. Během dne se na parketu představily taneční páry v kategoriích Děti, Žáci, Junioři, kategorie B. Tanečníci kategorie B, kteří již musí během závodu zvládnout v rychlém tempu dvě sestavy – taneční a akrobatickou, na této soutěži bojovali i o cenné nominační body. Po zásluze i v této soutěži zvítězil v kategorii B pár Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová z pořádajícího oddílu, pár, který po celý rok předvádí skvělou formu a vyrovnanou výkonnost. Ve formacích diváci viděli výkony týmů ve čtyřech kategoriích: dívčí formace děti, dívčí formace junior, malé dívčí formace junior a malé dívčí formace senior. Organizačně soutěž zajistil oddíl TJ Sokol Kampa Praha.

Krátké zprávy
27. Listopadu 2017
Předchozí 1 9 14 15 16 17 18 19 20 25 33 Další