Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
PRACOVNÍ SEMINÁŘ - RADVANICE - PROJEKT VZDĚLÁVÁME SE V KHK

 V pátek 3.11.2017 v penzionu v Radvanicích pokračovalo školení pro zkušené trenéry a porotce, kteří dlouhodobě fungují v akrobatickém rock and rollu. Seminář organizoval Český svaz akrobatického Rock and Rollu za podpory Královéhradeckého kraje (v rámci projektu 17SPT07-0005), tématem byl rozvoj odborných kompetencí v rokenrolu a rozvoj sociální práce s mládeží. Diskutoval se přínos soutěží v KHK, možnost zakládání oddílů v kraji a podpora sportovního svazu při založení oddílu. Ve druhé polovině semináře se probíraly projevy nesportovního chování mladých sportovců i jejich rodičů i způsoby jejich řešení.

Krátké zprávy
29. Prosince 2017
POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY

V sobotu 21. října 2017 přivítalo město Říčany již 17. ročník mezinárodní soutěže v akrobatickém rokenrolu POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY.
V rokenrolu párů se přestavili tanečníci a tanečnice ve čtyřech kategoriích, od dětí, přes žáky a juniory až po kategorii C. Skupiny dívek dostaly příležitost roztančit parket v malých i velkých formacích a předvést svá originální vystoupení na různá témata. Na této soutěži si zatančily i dvě juniorské párové formace, Inspiration z oddílu RRC Domino TJ Sokol Jinonice a Twister z oddílu TŠ Twist Říčany. Atmosféru nově zrekonstruované sportovní haly si letos užilo přes 80 párových tanečníků a přes 30 soutěžních týmů z Německa, Polska, Slovenska i z České republiky. Akce byla podpořena grantem města Říčany. Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany.

Krátké zprávy
23. Října 2017
BELGIE: MISTROVSTVÍ SVĚTA ŽÁKŮ A JUNIORŮ A SVĚTOVÝ POHÁR V ROKENROLU

V sobotu 21.října 2017 se v Belgii konalo Mistrovství světa žáků a juniorů v akrobatickém rock and rollu, Světový pohár kategorie B a TOP 10 kategorie A. Do Belgie v pátek odjela 18tičlenná česká reprezentační výprava.
Do boje o tituly mistrů světa v kategorii Žáci nastoupili Richard Zadák a Valérie Horská, kteří se probojovali do čtvrtfinále a obsadili 24. místo. Dále v této kategorii tancovali Daniel Menšík a Nela Šedová, 25. místo, a  Jan Schlögl a Zuzana Karbanová, 32. místo.
V kategorii Junioři byly výkony všech tanečních párů na vysoké úrovni. Probojovat se do čtvrtfinále znamenalo obrovské nasazení a povedlo se to i českému juniorskému páru Matěj Lukeš a Veronika Šemberová, který získal pro Českou republiku 23. příčku.Dále krásný výkon podali Dušan Valenta a Kateřina Žahourková, kteří se umístili na 31. místě. 

V kategorii B startoval na Světovém poháru pouze jeden český pár, Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová, po chybě v akrobatické sestavě se tento pár zastavil na 22. místě.
Kategorie A měla na těchto závodech vloženou soutěž TOP 10, kde se představilo osm párů z desítky světového žebříčku. Jsme hrdí, že v top 10 máme i český pár Marek Divoký a Lenka Richtrová. Tento český pár obsadil 8. místo.
Gratulujeme celé reprezentační výpravě a děkujeme!!!

Krátké zprávy
23. Října 2017
ČESKÉ dívčí a párové formace se na německém šampionátu opět skvěle umístily

V sobotu 14.10. 2017 se v německém Poingu konalo juniorské Mistrovství světa v párových formacích a Mistrovství Evropy dívčích formací senior (DFS).
V juniorských formacích soutěžilo 14 choreografií z pěti zemí. Náš sportovní svaz reprezentovala formace Inspiration, která se zastavila na semifinálovém 12. místě. Druhá párová formace Czech Machine se dokázala probojovat do finále, kde si vytančila svojí Pomádou sedmou příčku. Titul Mistrů světa si do Ruska odvezla skvěle připravená formace Forsage.
V kategorii DFS startovalo celkem 22 dívčích formací z devíti zemí. Nejlepším českým výsledkem bylo finálové 6. místo formace Louis XIV. V semifinále skončila svůj reprezentační start formace Czech Ladies na 8. místě a 10. příčku obsadila formace Angels. Mistryněmi Evropy se stala maďarská formace Szupergirls.
Všem trenérům a formacím gratulujeme ke skvělým výsledkům!

Krátké zprávy
16. Října 2017
MISTROVSTVÍ EVROPY DFJ 2017 V PRAZE

Titul mistryň Evropy kategorie DFJ pro rok 2017 již zná své držitelky. Celou sobotu 7. října se o něj bojovalo v Praze ve sportovní hale Královka. Organizátorem akce byl taneční a sportovní klub Silueta ve spolupráci s Českým svazem akrobatického Rock and Rollu. Za finanční podporu takto významné velké akce děkujeme hlavnímu městu Praze i městské části Praha 7.

                            

 

Pod přísným dozorem zástupce světové sportovní federace pana Petera Herrmanna z Německa se střetlo 18 formací z 8 zemí a porota to měla opravdu hodně těžké. Akrobatický rokenrol se stále výkonnostně posouvá a předvádí špičkovou dynamiku, synchronizaci i choreografii.
1. místo formace Beauties (Rusko)
2. místo formace Little Lady (Rusko)
3. místo formace NITTY GRITTY (Rusko)

Všechny čtyři české formace se probojovaly mezi 10 nejlepších, dvě z nich dokonce hájily české barvy ve finále soutěže.
Formace Queen (Česká republika) obsadila krásné 5. místo. A v těsném závěsu za ní skončila formace Madonna (ČR) - 6. místo. Na osmém místě se umístila formace Mystique (ČR) a na místě devátém formace Fresh (ČR). Všem tanečnicím děkujeme za vzornou reprezentaci na Mistrovství Evropy.Krátké zprávy
9. Října 2017
MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ LETENSKÝ POHÁR 2017 – PRAHA

Společně s Mistrovstvím Evropy DFJ probíhal v Praze 14. ročník významné mezinárodní soutěže Letenský pohár.

           

Organizátorem akce byl taneční a sportovní klub Silueta ve spolupráci s Českým svazem akrobatického Rock and Rollu. Za finanční podporu takto významné velké akce děkujeme Hlavnímu městu Praze i městské části Praha 7.

Letos se představily taneční páry ve čtyřech kategoriích: žáci, junioři, kategorie B, kategorie A. Celkem se na parketu divákům představilo 56 tanečních párů ze 6 zemí.
V žákovské kategorii zvítězil ukrajinský taneční pár Oleksandr Tsvietkov a Kira Grokhova (SC Senat).
V juniorské kategorii zlato vybojovali maďarští tanečníci László Czanik a Dóra Dobay (RÓK And Roll SE).
V kategorii B již diváci viděli dvě soutěžní sestavy od každého tanečního páru. První místo si vytančil český taneční pár Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová (TJ Sokol Kampa Praha).
Nejvyšší mistrovská kategorie A párového rock and rollu předvedla v Praze špičkovou akrobacii i dechberoucí taneční sestavy. Zlato si vytančila zkušená ruská dvojice Ivan Yudin a Olga Sbitneva (Spartak Moskva).

Krátké zprávy
9. Října 2017
ROKENROL NAD PRAHOU – SALTA NA VÍTKOVĚ

Na Mistrovství Evropy v akrobatickém rokenrolu a Letenský pohár, mezinárodní soutěž která se uskuteční v sobotu 7.10. 2017 v hale Královka na Letné pozval v živém vysílání reprezentant v kategorii "A" Petr Slabý v rozhovoru se šéfredaktorem Miluju Prahu Davidem Černým.
Záznam živého přenosu si můžete prohlédnout TADY.

Živý přenos tanečního vystoupení juniorských reprezentantů Martina Hátleho, Veroniky Polákové, Veroniky Šemberové, úřadujících Mistrů republiky v kategorii "B" Jakuba Chvátala a Kateřiny Rohanové a prvních vicemistrů republiky v kategorii "A" Petra Slabého a Tey Parkanové se vysílalo živě na facebookových stránkách Miluju Prahu.

Krátké zprávy
3. Října 2017
INFORMACE ZDE – EUROPEAN CHAMPIONSHIP ROCK AND ROLL

Mezinárodní soutěž „Mistrovství Evropy a Letenský pohár 2017“ se blíží, bližší informace k této největší akci rokenrolu v Česku nalezlete zde na stránkách Českého svazu akrobatického Rock and Rollu.

Místo konání - kde je sportovní hala Královka, denní harmonogram - kdo kdy během dne soutěží, a mnoho dalších užitečných informací si můžete přečíst na webové stránce soutěže 

MISTROVSTVÍ EVROPY V AKROBATICKÉM ROCK AND ROLLU FORMACÍ A LETENSKÝ POHÁR - 2017

 Díky podpoře Hlavního města Prahy mohou děti do 15 let navštívit tento svátek tanečního sportu ZDARMA a užít si nezapomenutelnou atmosféru bojů o titul Mistryň Evropy, fandit čtyřem českým týmům v silné mezinárodní konkurenci i obdivovat celý den zajímavý doprovodný program. Pokud jste tuto vstupenku nedostali na základní škole, na festivalu sportu, či jinde, může dítě přijít rovnou v sobotu 7. října 2017 do sportovní haly Královka a dostane ji u vstupu.

Krátké zprávy
12. Září 2017
DVOJÍ FINÁLOVÁ ÚČAST NA MISTROVSTVÍ SVĚTA DÍVČÍCH FORMACÍ SENIOR

V sobotu 23.9. 2017 se konalo v Budapešti Mistrovství světa dívčích formací senior a Světový pohár žáků, juniorů a kategorie B. Do bojů o titul nominoval Český svaz akrobatického rock and rollu tři nejlepší formace ČR proti dalším 21 formacím z 11 zemí. Nejlépe z Čechů se na skvělém 5. místě umístila formace Angels. Hned další finálové 6. místo vybojovala formace Louis XIV. Třetí česká formace Czech Ladies se po chybě zastavila v semifinále a obsadila 9. příčku. Titul mistrů světa vyhrála ruská formace Charm.
V Maďarsku se skvěle předvedl i párový rock and roll. V kategorii B se již může partnerka vyhazovat do výšky a různě obtáčet kolem osy partnera, ale nesmí ještě skákat salta. Česká dvojice Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová v těžké konkurenci ruských, maďarských a dalších špičkových párů vytančila skvělé 9. místo. Zvítězil ruský pár MELNIK Vladislav a SHURILOVA Daria.
V juniorské kategorii do 17ti let se nejvíce dařilo páru Václav Bašta a Eliška Volfová, kteří se z celkového počtu 54 párů probojovali na 10. semifinálové místo. Zlato získal maďarský pár CZANIK László - DOBAY Dóra.
V žácích se do osmifinále prosadil pouze Daniel Menšík a Nela Šedová, kteří nakonec získali 40. místo ze 79 žákovských párů. Jasným vítězem se stal MANZHOS Maksym a SHAMRAI Oleksandra z Ukrajiny.
Celkem se v Budapešti prezentovalo 60 českých sportovců se svými terenéry, kteří si zaslouží velký dík za skvělou reprezentaci našeho sportu v zahraničí.
Děkujeme a gratulujeme!

Krátké zprávy
26. Září 2017
SUPER SPORT - ROKENROL UPOUTAL NA SPORŤÁČKU DĚTI I RODIČE

V sobotu 9. září 2017 v pražském sportovním areálu Hamr na stanovišti 22 byl celý den vidět i slyšet akrobatický rock and roll v celé své kráse. Český svaz akrobatického rock and rollu na festivalu sportu pro děti SPORŤÁČEK již několikátým rokem představuje, co může tento moderní sport nabídnout. Barevné kostýmy, možnost skákat a vlnit se v rytmu rokenrolu, zvedačky, i smích a dobrá nálada současných tanečníků lákaly kluky i holčičky.

  

Rodiče se svými dětmi si na Sporťáčku zkoušely různé sporty, aby se děti mohly projevit, co se jim líbí a na jaký sportovní kroužek by chtěly začít chodit. Stanoviště rokenrolu zažilo živé diskuse rodičů s trenéry o tom, kde se v Praze rokenrol trénuje, od kolika let se dá tento sport začít, kdy jsou nábory, jak často se trénuje, kde všude jsou závody, kolik rokenrol stojí, jaké vybavení dítě potřebuje, co boty, kostýmy, … Padal jedna otázka za druhou. Rodiče zpovídaly i děti, které již rokenrol dělají a předváděly tento sport na Sporťáčku, zajímalo je, jak je to baví, jak se k rokenrolu dostaly, od kolika let ho dělají, jak to zvládají se školou, zda stíhají i něco jiného-třeba zajít s kamarády do kina nebo na zmrzlinu. V závěru dne zahajoval akrobatický rock and roll sérii vystoupení na hlavním podiu festivalu. A překvapil moderátory i diváky. Byla to opravdová show tak, jak jí umí jen rokenrol – zvedačky, rotační figury, pózy, rokenrolový kop v opravdu svižném tempu. 25 tanečníků akrobatického rock and rollu zaplnilo celé podium, od malých dětí až po velké a zkušené sportovce, ruku v ruce kluci i holky. Nikdo z diváků nezůstal bez hnutí. Závěrečná děkovačka mluvila za vše. To je akrobatický rock and roll.

   

  

   

   

  

  

  

  

  

  

  

Krátké zprávy
10. Září 2017
Předchozí 1 8 12 13 14 15 16 17 18 22 29 Další