Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
PROČ se věnovat ze všech sportů zrovna akrobatickému rock and rollu?

Během března 2020 akrobatický rock and roll vzhledem k uzavření tělocvičen z důvodu celorepublikové karantény (virus COVID) stejně jako ostatní sporty přešel na „domácí individuální přípravu“ a proto je docela výjimečná možnost zastavit se a podívat se na náš sport i jinak, z jiného úhlu.

Sportovní svaz spustil anketu "Proč akrobatický rock and roll?"

Když se v závodní sezóně naplno trénuje, jezdí na soutěže a k tomu chodí do školy nebo do práce, není vždy dost času zastavit se a zamyslet se nad tím, proč zrovna dělám ten sport, který dělám? A přitom je to jedna z nejběžnějších otázek: určitě ji nejeden tanečník/ nejedna tanečnice už někdy slyšel/a od kamarádů, spolužáků, učitelů, tetiček, babiček, …., i ostatních tanečníků třeba na nějaké soutěži.

Proč zrovna akrobatický rock and roll? Je na výběr tolik sportů …

Na FB už se anketa rozběhla  a jako první začali vzpomínat ti, kteří mají rokenrol již mnoho let jako srdeční záležitost a zůstali mu věrní i v dospělosti. Věříme, že se přidají i současní aktivní tanečníci, ti úspěšní i ti začínající. Možná právě ten Váš důvod „PROČ děláte akrobatický rock and roll“ inspiruje nějaké dítě (či jeho rodiče) aby si zjistilo, co to takový akrobatický rock and roll vlastně je a rozhodne se ho také zkusit. Být vzorem v nějakých dětských očích se může stát každý "rokenrolista". A někdy k tomu stačí pár upřímných slov třeba v takové anketě.

Pište nám dál na FB a to svým způsobem, tak jak Vás to napadá, jak to cítíte, fajn bude pár řádek i třeba delší povídání – každý po svém.

Krátké zprávy
31. Března 2020
SPORTOVEC ROKU  2019 - SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

I v roce 2019 probíhala celoroční domácí anketa Sportovec roku. Získání maximálního počtu bodů za celou jarní i podzimní sezónu v této anketě vyžaduje od tanečníků rock and rollu stabilní formu a plné nasazení ve většině domácích soutěží. Začátkem roku 2020 bylo tedy možné opět přistoupit ke slavnostnímu vyhlášení výsledků ankety za uplynulý rok v jednotlivých kategoriích. K tomu došlo 18.ledna 2020 v rámci prvního rokenrolového plesu, který byl pořádán v Jinonické sokolovně. Kromě jednotlivých soutěžních kategorií proběhla i ocenění výjimečná. Cena za celoživotní přínos akrobatickému rock and rollu byla udělena paní Evě Pačesové, která se mnoho let významně podílela především na rozvoji rokenrolu formací.

 

Krátké zprávy
31. Března 2020
PF 2020

Český svaz akrobatického Rock and Rollu přeje Vám všem i Vašim rodinám „taneční“ vstup do nového roku 2020 a radost z každého malého i většího úspěchu.
Sportovní svaz Vám děkuje za vše, co jste jako sportovci, trenéři, porotci či organizátoři soutěží v roce 2019 dokázali.

Jiří Hais, předseda ČSAR

Krátké zprávy
1. Ledna 2020
POLSKO – MS DFS, SP a SAP FINAL 2019

7. a 8.prosince 2019 se v polském městě Zielona Góra sjeli ti nejlepší sportovci ze soutěží v akrobatickém rock and rollu v roce 2019. V sobotu se konal Světový pohár juniorských formací a Mistrovství světa DFS a v neděli se konalo finále světového poháru v akrobatickém rock and rollu párů.
Ve finále světového poháru Marek Divoký s Lenkou Richtrovou vybojovali 11. příčku v kategorii A. Jako jediní z Čechů se dokázali protančit mezi 16 nejlepších ve své kategorii. V kategorii Junioři se Richard Zadák a Valérie Horská dostali na 18. místo a Matěj Lukeš s Veronikou Šemberovou obsadili 21. místo. V kategorii Žáci se Tomáš Staněk a Nela Bringlerová umístili na 21. místě a Marek Křivonoska a Žaneta Braná skončili na 30. místě.

Umístění DFS formací  na Mistrovství světa: 10. místo formace Kolb Dance Ladies a 14. místo formace Shake It Up. Na světovém poháru získaly 13. místo formace Twister a 14. místo formace Candyman v kategorii párové formace junior. Blahopřejeme všem úspěšným reprezentantkám a reprezentantům!

Krátké zprávy
15. Února 2020
Soutěž VLAŠTOVKA Jinonice pro začínající tanečníky

Stejně jako jarní část taneční sezóny i podzimní část obsahovala soutěž pro začínající sportovce v akrobatickém rokenrolu VLAŠTOVKA. Slavnostně vyzdobená sokolovna na Praze 5 v Jinonicích přivítala 30.11.2019 taneční páry, dua i rokenrolové formace z České republiky a ze Slovenska. Někteří malí rokenroloví tanečníci na Vlaštovce soutěžili poprvé ve svém tanečním „životě“ poté, co se pilně se svými trenéry připravovali každý týden při tréninku a konečně si vyzkoušeli svůj dres i nacvičenou sestavu před skutečnou porotou. Na této soutěži se představili i ti, co se prvně pokusili o novou sestavu ve vyšší kategorii. Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.

Krátké zprávy
15. Února 2020
Moskva MISTROVSTVÍ SVĚTA kategorie A, BW

Česká republika vyslala na Mistrovství světa, které se konalo 23.listopadu 2019 v Moskvě 3 páry v kategorii A (Main Class free style) a jeden pár v kategorii Boogie Woogie Main Class.
MAREK DIVOKÝ a LENKA RICHTROVÁ skončili na Mistrovství světa v kategorii A (Main Class free style) na konečném 12. místě. Do semifinále nastupovali v první dvojici párů, ale bohužel zaváhání v první akrobatické figuře předčasně ukončilo boj tohoto českého páru o finálovou účast.
17. místo v kategorii A patří dalšímu reprezentačnímu páru České republiky JIŘÍ JAKUBEC a MARIE DVOŘÁKOVÁ, 24. místo si po zaváhání v jedné z akrobatických figur odváží z Moskvy pár JAKUB CHVÁTAL a KATEŘINA ROHANOVÁ.
Jediný český pár v kategorii BW MAKSYM CHERANOV a HANNA KUSHNEREVYCH obsadil ve čtvrtfinále na MS v Moskvě skvělé 22. místo.
Všem reprezentantům gratulujeme a děkujeme za předvedené sportovní výkony.

Krátké zprávy
15. Února 2020
Francie - MISTROVSTVÍ SVĚTA kategorie B, Junioři

Česká reprezentace z Mistrovství světa ve francouzském ST MAURICE L’EXIL, které se konalo 16. listopadu 2019, přiváží krásná umístění. V kategorii Junioři 10. místo Richard Zadák a Valerie Horská, 17.misto Jan Schlögl a Zuzana Karbanová a 22. místo Matěj Lukeš a Veronika Šemberová. V kategorii B Lukáš Sláma a Petra Vanišová obsadili 29. místo. Gratulujeme tanečníkům i trenérům za tento úspěch.

Krátké zprávy
15. Února 2020
PODZIMNÍ POHÁR SOKOLA JINONICE 2019

V sobotu 16. listopadu 2019 se konala tradiční mezinárodní soutěž PODZIMNÍ POHÁR SOKOLA JINONICE, a stejně jako vloni se rokenroloví tanečníci sjeli z celé České republiky i ze zahraničí do sportovní haly v Praze Letňanech. Soutěžilo se ve 12 kategoriích, zařazeny byly nominační i pohárové soutěže. O nominační body soutěžily v párovém rock and rollu děti a žáci, ve formacích dívčí formace junior i senior a také párové formace. Soutěžit přijeli i tanečníci a tanečnice ze Slovenska, Polska i Maďarska. Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.

Krátké zprávy
15. Února 2020
PRACOVNÍ SEMINÁŘ TRENÉŘI A ROZHODČÍ RADVANICE - ROKENROL V KHK

V pátek 8. listopadu 2019 se konal plánovaný seminář na téma Odborné kompetence a sociální práce s mládeží v rokenrolu pro trenéry i pro rozhodčí akrobatického rokenrolu v Radvanicích. Pracovní seminář uspořádal Český svaz akrobatického Rock and Rollu v rámci projektu OKNO AKROBATICKÉHO ROCK AND ROLLU V KHK – rozhodčí a trenéři vzděláváme se za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Z připravených témat diskusi přítomných rozpoutala např. témata: tradice „rokenrolu“ v KHK, poznatky z praxe z ČR i ze zahraničí, nestranný přístup rozhodčího/porotce, dualita rozhodčí/trenér v jedné osobě, trenér jako „lidský vzor“. Seminář byl hodnocen jako přínosný, za praktické označili účastníci i to, že se termín vzdělávání pro trenéry a rozhodčí koordinuje s termíny soutěží, aby se šetřil čas těch, kteří se ve volném čase věnují práci s mládeží a mají mimo práci, tréninky, soustředění a soutěže minimum volného času, který mohou věnovat vzdělávání se.

Krátké zprávy
30. Prosince 2019
Královéhradecký kraj – WHITECUP 2019

Již šestým rokem se sportovci z České republiky, Polska, Slovenska a dalších zemí a také příznivci akrobatického rokenrolu setkali v podhůří Krkonoš, v krásných Radvanicích v Královéhradeckém kraji. Konala se zde mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu WHITECUP. Soutěž v Radvanicích se konala v rámci projektu Okno akrobatického rock and rollu v KHK – mezinárodní soutěže, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.


Rokenrol se v podhorském prostředí Radvanic představil ve většině soutěžních kategorií. Nominační soutěže se zúčastnili Děti, Žáci, Junioři a kategorie B. Pohárové soutěže čekaly na kategorii C, kategorii A, malé formace děti, malé formace junior, malé formace senior, Duo Girls, Duo Ladies.
Neodmyslitelně k soutěži v Radvanicích patří i program pro diváky a sněhuláci z balónků, které touží děti získat v samém závěru soutěže.

Krátké zprávy
30. Prosince 2019
Předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23 Další