Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
PF 2020

Český svaz akrobatického Rock and Rollu přeje Vám všem i Vašim rodinám „taneční“ vstup do nového roku 2020 a radost z každého malého i většího úspěchu.
Sportovní svaz Vám děkuje za vše, co jste jako sportovci, trenéři, porotci či organizátoři soutěží v roce 2019 dokázali.

Jiří Hais, předseda ČSAR

Krátké zprávy
1. Ledna 2020
PRACOVNÍ SEMINÁŘ TRENÉŘI A ROZHODČÍ RADVANICE - ROKENROL V KHK

V pátek 8. listopadu 2019 se konal plánovaný seminář na téma Odborné kompetence a sociální práce s mládeží v rokenrolu pro trenéry i pro rozhodčí akrobatického rokenrolu v Radvanicích. Pracovní seminář uspořádal Český svaz akrobatického Rock and Rollu v rámci projektu OKNO AKROBATICKÉHO ROCK AND ROLLU V KHK – rozhodčí a trenéři vzděláváme se za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Z připravených témat diskusi přítomných rozpoutala např. témata: tradice „rokenrolu“ v KHK, poznatky z praxe z ČR i ze zahraničí, nestranný přístup rozhodčího/porotce, dualita rozhodčí/trenér v jedné osobě, trenér jako „lidský vzor“. Seminář byl hodnocen jako přínosný, za praktické označili účastníci i to, že se termín vzdělávání pro trenéry a rozhodčí koordinuje s termíny soutěží, aby se šetřil čas těch, kteří se ve volném čase věnují práci s mládeží a mají mimo práci, tréninky, soustředění a soutěže minimum volného času, který mohou věnovat vzdělávání se.

Krátké zprávy
30. Prosince 2019
Královéhradecký kraj – WHITECUP 2019

Již šestým rokem se sportovci z České republiky, Polska, Slovenska a dalších zemí a také příznivci akrobatického rokenrolu setkali v podhůří Krkonoš, v krásných Radvanicích v Královéhradeckém kraji. Konala se zde mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu WHITECUP. Soutěž v Radvanicích se konala v rámci projektu Okno akrobatického rock and rollu v KHK – mezinárodní soutěže, který je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.


Rokenrol se v podhorském prostředí Radvanic představil ve většině soutěžních kategorií. Nominační soutěže se zúčastnili Děti, Žáci, Junioři a kategorie B. Pohárové soutěže čekaly na kategorii C, kategorii A, malé formace děti, malé formace junior, malé formace senior, Duo Girls, Duo Ladies.
Neodmyslitelně k soutěži v Radvanicích patří i program pro diváky a sněhuláci z balónků, které touží děti získat v samém závěru soutěže.

Krátké zprávy
30. Prosince 2019
ČESKÁ FORMACE MADONNA – VÍCEMISTRYNĚ SVĚTA DFJ

Česká republika (Praha -sportovní hala Královka) byla tento víkend (5.října 2019) místem, kde probíhaly ty nejtěžší boje o tituly mistryň světa v akrobatickém rock and rollu, konkrétně v kategoriích juniorské a seniorské dívčí formace. A Česká republika zazářila.

V kategorii dívčích formací junior (DFJ) vybojovala formace MADDONA v opravdu silné konkurenci 28. týmů z celého světa stříbro a získala titul prvních vícemistryň světa pro rok 2019 v akrobatickém rock and rollu. V kategorii dívčích formací senior (DFS) se v konkurenci 32 týmů probojovala až do finále česká formace KLB LADIES a vybojovala cenné 4. místo pro Českou republiku.
Kategorie Dívčí formace junior (DFJ) (startovalo 28 nejlepších formací z celého světa)
1.místo HUN  Party Team (Hungary)
2.místo CZE – Madonna (Czech Republic)
3.místo HUN – Chirio (Hungary)
Z České republiky byly nominovány celkem 4 reprezentační týmy formací a všechny se dokázaly vyrovnat silné konkurenci maďarských, ruských i ukrajinských týmů, které patří ke světové špičce. Všechny české formace se probojovaly až do semifinále soutěže a splnily své reprezentační cíle.
  9.místo CZE –  Falcon Luckies (Czech Republic)
10.místo CZE – Mystique (Czech Republic)
13.místo CZE – XENA (Czech Republic)

Kategorie Dívčí formace senior (DFS) (startovalo 32 nejlepších formací z celého světa)
1.místo HUN - The Szupergirls (Hungary)
2.místo HUN - Sol Invictus (Hungary)
3.místo RUS – Charm (Russian Federation)
Z České republiky byly nominovány také 4 reprezentační týmy formací a i ty potvrdily, že česká rokenrolová reprezentace drží krok s vývojem tohoto sportu ve světě. Tři ze čtyř českých formací postoupily až do semifinále soutěže, a jedna z nich se svými výkony probojovala až do finálových bojů o tituly nejvyšší.
  4.místo CZE –  KLB ladies (Czech Republic)
10.místo CZE –  Angels (Czech Republic)
12.místo CZE –  Falcon girls (Czech Republic)
19.místo CZE –  Shake It Up! (Czech Republic)

Celkové výsledky mistrovství světa: https://wrrc.dance/competitions/results-current-year/results-current-year-simple-view/?id=282
Děkujeme všem českým formacím za plné nasazení i za výbornou reprezentaci České republiky.

 

Krátké zprávy
7. Října 2019
WORLD CHAMPIONSHIP AND WORLD CUP PRAGUE 2019

Informace/Information: www.letenskypohar.cz    
I v roce 2019 se Česká republika připravuje na jeden z největších svátků akrobatického rock and rollu, mezinárodní soutěž LETENSKÝ POHÁR 2019 - mistrovství světa DFS, mistrovství světa DFJ a světový pohár kategorií A a junioři v akrobatickém rock and rollu.

Pořadatelem soutěže je taneční a sportovní klub Silueta z pověření Českého svazu akrobatického Rock and Rollu a WRRC. Soutěž proběhne v sobotu 5.října 2019 ve sportovní hale Královka v Praze 7 na Letné za finanční podpory MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY, HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY a MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 7. Záštitu soutěži udělil starosta městské části Praha 7 Mgr. Jan Čižinský.

Krátké zprávy
28. Srpna 2019
CHARKOV 2019 - MISTROVSTVÍ EVROPY DFJ, SVĚTOVÝ POHÁR JUNIORŮ A KAT. B

V sobotu 28. září a v neděli 29.září 2019 se česká výprava v akrobatickém rock and rollu zúčastnila mezinárodní soutěže v Charkově na Ukrajině.
Na Mistrovství Evropy dívčích formací junior (DFJ) prověřily týmy svou formu po letní přípravě a získaly cenné zkušenosti pro nadcházející mistrovství světa. Formace Falcon Luckies se probojovala do finále a obsadila konečné 7. místo. Na 8. místě se umístila další česká formace Mystique.
Ve světovém poháru párového rock and rollu se na 32. místě umístil český taneční pár Richard Zadák a Valerie Horská v kategorii Junioři. V kategorii „B“ si 30. místo vytančil český pár Lukáš Sláma a Petra Vanišová.
Děkujeme formacím i párům za nasazení i za velmi dobrou reprezentaci České republiky.

Krátké zprávy
2. Října 2019
PRACOVNÍ SEMINÁŘ TRENÉŘI A ROZHODČÍ HRADEC KRÁLOVÉ - ROKENROL V KHK

V pátek 13. září 2019 se sjeli trenéři i rozhodčí akrobatického rokenrolu do Hradce Králové, aby se zúčastnili semináře na téma Odborné kompetence a sociální práce s mládeží v rokenrolu, který uspořádal Český svaz akrobatického Rock and Rollu v rámci projektu OKNO AKROBATICKÉHO ROCK AND ROLLU V KHK – rozhodčí a trenéři vzděláváme se za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Pravidla akrobatického rokenrolu i samotná práce s mládeží v rámci sportovních oddílů se v posledních letech značně proměňují a účastníci ochotně diskutovali nad zvolenými tématy. Rozebíraly se další změny pravidel, základní hodnotící prvky, tanec a akrobacie, i čemu všemu trenér vlastně dítě učí.

 

Krátké zprávy
30. Prosince 2019
MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE v KHK: KRÁLOVÉHRADECKÝ CUP 2019

Je již tradicí, že v podzimní části soutěžní sezóny v akrobatickém rokenrolu se tanečníci z České republiky i ze zahraničí sjíždějí do Královéhradeckého kraje, aby porovnali své výkony po letní přípravě. Letos se mezinárodní soutěž Královéhradecký CUP 2019 v akrobatickém rock and rollu uskutečnila ve sportovní hale Montas přímo v Hradci Králové. Soutěž se konala za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Diváci viděli výkony mladých tanečníků a tanečnic z České republiky, Slovenka, Polska a Rakouska v několika kategoriích párového rokenrolu i formací.

Krátké zprávy
16. Září 2019
ČSAR S PRAŽSKÝMI ODDÍLY NA WANNADO FESTIVALU 2019

V sobotu 2019 i přes mírnou nepřízeň počasí více než 140 sportovních klubů v Praze na festivalu sportu pro děti v areálu Hamr celý den trpělivě ukazovalo rodičům a dětem zajímavosti jednotlivých sportů, způsoby tréninku a přípravy i stylu komunikace s dětmi samotnými.

Akrobatický rock and roll pod hlavičkou Českého svazu akrobatického Rock and Rollu zastupovali a předváděli tanečníci a trenéři ze 3 pražských oddílů, Siluety, TJ Sokola Jinonice-RRC Domino Jinonice a VSK FTVS Praha-Kolb Dance. Děti, které přicházely na stanoviště rokenrolu bavila hlavně živá hudba, skákání a hopsání a promítání na velkoplošném plátně výkonů tanečníků na soutěžích.

Na hlavním pódiu po obědě proběhla živá ukázka tohoto tanečního sportu, návštěvníkům festivalu zatancovaly dívčí formace i taneční páry. Předseda ČSAR Jiří Hais a místopředsedkyně ČSAR Miroslava Kočová společně s moderátory pozvali všechny návštěvníky v celém areálu na Mistrovství světa a Světový pohár, který se shodou okolností koná za měsíc, 5.10.2019, také zde v Praze ve sportovní hale Královka.

Na festivalu byly po celý den k dispozici zdarma na stanovišti akrobatického rock and rollu dětské vstupenky, které umožňují navštívit tuto vrcholnou soutěž i malým dětem, které se rády v doprovodu svých rodičů podívají na tancování, kostýmy a radost z pohybu vrcholových sportovců z celého světa a budou snít o tom, že jednou to možná budou ony, kdo bude přebírat medaili mistra světa v rokenrolu.

Krátké zprávy
13. Září 2019
SPORŤÁČEK 2019 – ROCK AND ROLL NA WANNADO FESTIVALU V PRAZE

Pátým rokem má akrobatický rock and roll (Český svaz akrobatického Rock and Rollu) své stanoviště na SPORŤÁČKU/WANNADO FESTIVALU v Praze a zajišťuje zde celý den spoustu zajímavostí pro děti a jejich rodiče.

Přijďte si i vy v sobotu 7. září 2019 zaskákat na trampolíně, zkusit rokenrolový kop či v držení zkušeného trenéra otočit svoje první salto či zvedačku. Koukejte, poslouchejte, sáhněte si, zkuste si – to je akrobatický rock and roll. Ve sportovním areálu Hamr v Bráníku (Praha 4) se budou představovat sporty, které mohou děti něčím výjimečným zaujmout. Sporty, které rodičům nabízejí zdravé trávení volného času jejich dítěte v dobré partě i možnost využít svůj talent a vztah k pohybu a hopsání. A k nim rozhodně akrobatický rokenrol patří. Taneční sport s prvky akrobacie v moderním dynamickém rytmu rokenrolu. Děti z pražských oddílů, které již v akrobatickém rock and rollu soutěží i starší rokenroloví tanečníci, s mnoha významnými úspěchy na světových soutěžích, Vám celý den budou předvádět to nejlepší z tohoto sportu.

Jako bonus dostane každé dítě vstupenku ZDARMA na největší akci tohoto sportu, která proběhne 5. října 2019 také v Praze, na LETENSKÝ POHÁR 2019 - mistrovství světa a světový pohár v akrobatickém rock and rollu za účasti těch nejlepších tanečníků akrobatického rock and rollu z celého světa.

 

Krátké zprávy
28. Srpna 2019
Předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23 Další