Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY FORMACÍ – KLADNO 2019

V sobotu 18. května 2019 čekala soutěžní týmy formací obzvlášť významná soutěž. Ve sportovní hale BIOS Kladno proběhlo Mistrovství České republiky formací v kategoriích Dívčí formace junior(DFJ), Dívčí formace senior(DFS) a Junior párové formace(JF). Současně proběhla v hale i mezinárodní pohárová soutěž, které se zúčastnily týmy v kategoriích dívčí formace děti (DFD), malé dívčí formace děti (MDFD), malé dívčí formace junior (MDFJ), malé dívčí formace senior (MDFS). A atmosféru pro diváky doplnila i soutěž DUO SHOW.
Kategorie DFS:
Mistrem České republiky pro rok 2019 se stala formace Angels z oddílu TASK Silueta Praha.
2.místo (první vícemistr ČR) formace KOLB Dance z oddílu Kolb Dance VSK FTVS Praha.
3.místo (druhý vícemistr ČR) formace Falcon girls z oddílu Sokol Pražský.

Kategorie DFJ:
Mistrem České republiky pro rok 2019 se stala formace Madonna z oddílu TŠ Twist Říčany.
2.místo (první vícemistr ČR) formace Falcon luckies z oddílu Sokol Pražský.
3.místo (druhý vícemistr ČR) formace Mystique z oddílu TASK Silueta Praha.

Kategorie JF:
Mistrem České republiky pro rok 2019 se stala formace Candyman, která startuje za Český svaz akrobatického Rock and Rollu.
2. místo (první vícemistr ČR) formace Twister z oddílu TŠ Twist Říčany.

Velkou radost všem dělají velké dětské formace (DFD), které ukazují budoucnost českého akrobatického rock and rollu a vychovávají tanečnice, které za pár let také zasáhnou do boje o tituly nejvyšší v národním i mezinárodním měřítku.


Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.
Výsledky všech kategorií soutěže:
https://www.rokenrol.cz/akce/1663-mistrovstvi-cr-formace#soutezici

Krátké zprávy
20. Května 2019
9. MÍSTO ze Světového poháru pro Českou republiku

V sobotu 18. května 2019 se konal v Moskvě Světový pohár v královské kategorii A (Main Class - Free Style). Českou republiku reprezentoval taneční pár z českého reprezentačního týmu Jiří Jakubec a Marie Dvořáková. Vytančili si velmi dobrými výkony semifinálovou účast a získali nádherné 9. místo v celkovém pořadí. Gratulujeme k dosaženým výsledkům.

Krátké zprávy
20. Května 2019
DĚTI A ZAČÍNAJÍCÍ TANEČNÍCI NA VLAŠTOVCE 2019

V sobotu 11.května 2019 se uskutečnila v Kulturním domě Novodvorská v Praze soutěž pro začínající tanečníky akrobatického rokenrolu VLAŠTOVKA 2019. Mladí tanečníci a tanečnice v doprovodu svých trenérů a rodičů se sjely nejen z Prahy a Středočeského kraje, ale např. i z Náchoda a dokonce ze Slovenské republiky. Představily se tu taneční páry v kategorii děti, dále v kategorii žáci a v kategorii junioři. Z tanečních týmů si zasoutěžily dívčí formace v kategorii děti a v kategorii smíšený věk. Příležitost soutěžit zde dostaly i dvě nové kategorie Dívčí dua (DUO Girls, DUO Ladies). Organizačně soutěž zajistil oddíl RnR club Alpha Praha.

Krátké zprávy
11. Května 2019
PRVNÍHO SVĚTOVÉHO POHÁRU V ČÍNĚ SE ÚČASTNÍ I ČESKÁ REPREZENTACE

4. května 2019 se uskutečnil v Číně první světový pohár v akrobatickém rokenrolu kategorie A, kategorie B a kategorie Junioři. Více jak 9 hodin letu z Prahy do čínského Pekingu a něco málo přes hodinu vlakem ve vzdálenosti kolem 300km z Pekingu do města SHI JIAZHUANG,HEIBEI absolvovala česká reprezentace spolu s trenéry.
V kategorii Junioři se představila česká dvojice JAN SCHLÖGL A ZUZANA KARBANOVÁ a obsadila semifinálové 12. místo.
V kategorii B české barvy hájil pár LUKÁŠ SLÁMA a PETRA VANIŠOVÁ, kteří se umístili na 16. místě.
V nejvyšší kategorii A měla Česká republika dokonce tři české dvojice. Taneční pár TOMÁŠ PREDIGER a RADKA DOSTÁLOVÁ obsadil 17. místo. Do semifinále se probojoval pár JIŘÍ JAKUBEC a MARIE DVOŘÁKOVÁ, kterým patří konečné 10. místo. A až do finále se dostal pár MAREK DIVOKÝ a LENKA RICHTROVÁ. Finálovou taneční sestavu porota ohodnotila jako šestou nejlepší, akrobatickou pak jako sedmou v pořadí. V součtu to znamenalo pro Českou republiku finálové 7. místo Marka a Lenky.
Gratulujeme ke krásným výsledkům, které české reprezentační páry přivezly až z Číny.

 

Krátké zprávy
10. Května 2019
JARNÍ CENA TŠ TWIST ŘÍČANY 2019

V sobotu 27. dubna 2019 čekal na diváky ve sportovní hale v Říčanech již 17. ročník mezinárodní soutěže v akrobatickém rokenrolu Jarní cena TŠ Twist Říčany. Letos za účasti tanečníků akrobatického rock and rollu z pěti zemí: České republiky, Slovenska, Polska, Německa a Rakouska.

Program celé soutěže byl atraktivní a současně opravdu náročný. Soutěžilo se v 11 kategoriích. V párovém rokenrolu se představili tanečníci a tanečnice v kategorii děti, žáci, junioři i v jedné z dospělých kategorií, kategorii B. Malé dívčí formace měly na programu soutěž v kategorii děti/MDFD, junior/MDFJ i senior/MDFS. Představily se i dvě párové formace v juniorské kategorii JF. Soutěžit přijely i velké dívčí formace a to opět v kategorii děti/DFD, junior/DFJ i senior/DFS. Výkony ve většině kategorií na této soutěži byly generálkou na blížící se mistrovství České republiky.

Velká pozornost byla soustředěna na kategorii velkých juniorských i seniorských formací. Výkony všech startujících formací byly příslibem, že přípravu na podzimní MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ, které se uskuteční 5. října 2019 v České republice ve sportovní hale Královka, berou všichni sportovci i trenéři jako závazek pro české diváky. A budou chtít konkurovat těm nejlepším týmům z celého světa a pokusí se protančit na příčky nejvyšší a získat pro Českou republiku některou z medailí.

Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany. Soutěž byla organizačně skvěle zvládnutá. Časový harmonogram byl dodržen. Soutěž TŠ Twist Říčany pořádala za finanční podpory města Říčany. Za podporu organizátoři, sportovci i diváci děkují.

Výsledky všech kategorií soutěže: https://www.rokenrol.cz/akce/1658-jarni-cena-ts-twist#soutezici

Krátké zprávy
28. Dubna 2019
MISTROVSTVÍ SVĚTA, MISTROVSTVÍ EVROPY A SVĚTOVÝ POHÁR KRAKOW 2019

V polském Krakově se první dubnový víkend (6.4. a 7.4. 2019) konala dvoudenní mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu a na ní měla své zastoupení i česká reprezentace. A to ihned v několika kategoriích. Celkově letos Český svaz akrobatického Rock and Rollu vyslal do Krakova jednu z nejpočetnějších reprezentačních výprav, což svědčí o správném přístupu k rozvoji akrobatického rock and rollu v České republice a rozšiřování reprezentace.
V Krakově se konalo mistrovství světa juniorských párových formací a na startovní listině měla zastoupení i Česká republika. Formace Candyman vytančila v silné konkurenci ruských, maďarských a polských formací krásné 9. místo.
Kategorie Párová formace Junior (Rock "n" Roll - Formation Juniors)
CZE – Candyman 9. místo

Současně se v Krakově konalo mistrovství Evropy párových formací (main class), kde čeští reprezentanti nestartovali, a z velmi silných ruských týmů nakonec vítězství získala formace Strategic Brilliant.

Další reprezentanti soutěžili v rámci světového poháru. Do finále se probojovali formace Madonna v kategorii Dívčí formace junior (4. místo) a taneční pár Marek Divoký a Lenka Richtrová v kategorii A (7. místo). Což je velmi slibný začátek letošní soutěžní sezóny.

Kategorie DFJ (Rock "n" Roll - Formations – Girls)

CZE – Madonna 4. místo
CZE – XENA 18. místo
CZE - Falcon Luckies 21. místo
CZE – Mystique 22. místo
CZE – Diamonds 28. místo

Kategorie DFS (Rock "n" Roll - Formations – Ladies)
CZE – Angels 16. místo

Kategorie A (Rock "n" Roll - Main Class Free Style)

DIVOKÝ Marek - RICHTROVÁ Lenka 7. místo
JAKUBEC Jiří - DVOŘÁKOVÁ Marie 13. místo
MICHALIČKA Karel - PASTRŇÁKOVÁ Karolína 17. místo
CHVÁTAL Jakub - ROHANOVÁ Kateřina 22. místo
PREDIGER Tomáš - HLAVÁČKOVÁ Radka 27. místo

Kategorie B (Rock "n" Roll - Main Class Contact Style)
SLÁMA Lukáš - VANIŠOVÁ Petra 35. místo

Kategorie Junioři (Rock "n" Roll – Juniors)
KARAS Šimon - RUBINOVÁ Magdaléna 56. místo
ZADÁK Richard - HORSKÁ Valerie 58. místo
LUKEŠ Matěj - ŠEMBEROVÁ Veronika 66. místo
MAŇO Jaroslav - KRCHOVÁ Nela 67. místo

Kategorie Žáci (Rock "n" Roll – Juveniles)
BORL Filip - KVAPILOVÁ Rozálie 48. místo
ŠANDERA Filip - KLOUDOVÁ Gabriela 57. místo
KŘIVONOSKA Marek - BRANÁ Žaneta 62. místo
STANĚK Tomáš - BRINGELOVÁ Nela 65. místo
DUB Lukáš - BARTOŇOVÁ Michaela 74. místo

 Všem reprezentantům gratulujeme k dosaženým výkonům a děkujeme za reprezentaci České republiky.

Krátké zprávy
10. Dubna 2019
Mezinárodní soutěž DRAŽICE CUP 2019

Tradiční mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu v Benátkách nad Jizerou DRAŽICE CUP opět přivítala v úvodu jarní sezóny tanečníky z České republiky i ze zahraničí. V sobotu 30.března 2018 na 9. ročníku soutěže předvedli svou momentální formu po zimní přípravě sportovci z 8 zemí.
V párovém rokenrolu se soutěžilo o nominační body v kategoriích žáci, junioři, v kategorii B, i v královské nejobtížnější kategorii A. V rokenrolu formací se představily s novou choreografií, se kterou budou bojovat o účast na letošním Mistrovství světa, které se pořádá „doma“ v České republice, týmy dívčí formace junior (DFJ) a dívčí formace senior (DFS). V ostatních kategoriích (malé dívčí formace, duo girls, duo ladies) probíhala pohárová soutěž.
Vrcholem večerního hlavního finále byla právě královská disciplína akrobatického rokenrolu, soutěž kategorie A. Zde se po vyléčeném zranění představil opět v plné formě nejlepší český pár Marek Divoký a Lenka Richtrová. A bylo se na co dívat, ve své akrobatické sestavě předvedli českým divákům i dvojné salto.
Organizačně soutěž zajistil oddíl Kolb Dance VSK FTVS Praha.
Výsledky všech kategorií
https://www.rokenrol.cz/akce/1659-drazice-cup#soutezici

Krátké zprávy
1. Dubna 2019
GENERAL MEETING WRRC Praha - Česká republika  8.3.2019 - 10.3.2019

Předseda Českého svazu akrobatického Rock and Rollu byl v listopadu 2018 požádán světovou konfederací o uspořádání VH WRRC 2019 v Praze.
ČSAR zasedání potvrdil a v termínu 8.3.2019 -10.3.2019 uspořádal VH WRRC v hotelu Step.
   WRRC ocenilo excelentní přípravu, celkovou organizaci a hladký průběh celé akce. Presidentka WRRC Mirjam Kerpan Izak zvlášť poděkovala především Jiřímu Haisovi, který se svým týmem přípravu koordinoval.
Na valnou hromadu WRRC navazovaly i mezinárodní zkoušky Observerů WRRC, které za ČR úspěšně složil Jiří Hais.

 

 

http://www.wrrc-registration.com/baza/mac/acms/doc/2019-291/GM_2019_documents_for_delegates.pdf

Krátké zprávy
19. Března 2019
SPORTOVEC ROKU  2018 - SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Začátek roku 2019 byl opět věnován ohlédnutí se za právě uplynulým rokem a sportovci, trenéři, funkcionáři i hosté se sešli na významné společenské události v akrobatickém rokenrolu, na Slavnostním vyhlášením celoroční ankety Sportovec roku 2018.

12. ledna 2019 se konal slavnostní večer v kulturním domě Novodvorská. Za doprovodu kapely BOTOX proběhl čtvrtý ročník soutěže Sportovec roku v akrobatickém rock and rollu a na nejúspěšnější páry, formace a jejich trenéry čekalo slavnostní vyhlášení a poděkování za sportovní výkony v roce právě uplynulém.

V nejvyšší kategorii A získali ocenění stejně jako v roce loňském Marek Divoký a Lenka Richtrová, kteří si drží stabilní formu a jsou pro Českou republiku i nadále nadějí v bojích o evropské či světové příčky. Kromě jednotlivých soutěžních kategorií proběhla i ocenění výjimečná.

Cenu za celoživotní přínos akrobatickému rock and rollu převzal in memoriam Karel Pecháček, který stál u zrodu tohoto sportu v tehdejším Československu. V další speciální kategorii Hvězda roku ocenění sportovního svazu předal tanečníkovi kategorie A Tomáši Lembacherovi významný host, komentátor České televize Miroslav Langer, jehož hlas po celý rok provází výkony tanečníků v akrobatickém rock and rollu i výkony sportovců v dalších sportech.

 

Krátké zprávy
11. Února 2019
SAP FINAL WORLD CUP 2018

V sobotu 8.12. se česká reprezentace účastnila speciálního zahraničního závodu v akrobatickém rock and rollu ve Slovinské Ljubljani. Poprvé WRRC zavedla finále Světového poháru pro kategorii žáci, junioři, B, A a BW. Na tento závod se páry nominovaly pouze úspěšností z předchozích letošních světových pohárů. Vítěz každé kategorie tohoto finále světového poháru se určil díky KO systému. To znamenalo, že od prvního kola závodily proti sobě dvojice párů. Vítěz postoupil do dalšího kola, kde se opět utkal s dalšími vítězi předešlého kola. Takto zbyly dva páry, které se opět utkaly o zlato a další dva páry o bronz. Ostatní páry, které ve dvojici nepostoupily, obsadily příčky dle svých získaných bodů od poroty.

Soutěže se tak zúčastnilo 13 nejlepších párů světa z kategorie žáci a junioři dle světového žebříčku a necelá dvacítka béček a áček. Díky skvělým výsledkům za předchozí závody byl nominován i náš nejúspěšnější pár Marek Divoký a Lenka Richtrová, kteří jsou současně na 4. místě světového žebříčku nejvyšší kategorie A. Bohužel se pro vleklé zranění partnerky tohoto finále nakonec nezúčastnili a tak i díky tomu mohl startovat další český pár KOUPIL Vojtěch - MAŠKOVÁ Viktorie. Ti na konec obsadili 17. příčku. Naopak především podzimní výsledky nominovaly do tohoto finále pár JAKUBEC Jiří - DVOŘÁKOVÁ Marie. Ti povrdili skvělou formu a vybojovali 10. místo v této prestižní soutěži. Vítězem SAP FINAL WORLD CUPU se stal německý pár BLUDAU Tobias - UHL Michelle.V ostatních kategoriích se bohužel naše páry nenominovaly.

Druhý den navazoval již normální světový pohár dívčích formací senior. Do závodu se přihlásilo 11 formací z celé Evropy včetně české formace Louis XIV. Ta se dokázala probojovat do večerního finále a nakonec získala 6. místo. Vítězem dívčích formací senior se stala maďarská dívčí formace Sol Invictus.

Gratulujeme všem českým reprezentačním párům i formaci ke skvělému umístění.

Krátké zprávy
28. Prosince 2018
Předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21 Další