Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
SPORTOVEC ROKU 2023 – CELOROČNÍ SOUTĚŽ O NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ PÁRY A FORMACE

SLEDUJTE SPOLEČNĚ S NÁMI - průběžné výsledky celoroční soutěže: ZDE

Začala nová soutěžní sezóna a protože snad již máme za sebou roky s omezeními pro sport, vyhlásil Český svaz akrobatického rock and rollu opět celoroční soutěž pro taneční páry a formaceSPORTOVEC ROKU 2023.

Získání maximálního počtu bodů za celou jarní i podzimní sezónu v této soutěži vyžaduje od tanečníků a tanečnic akrobatického rock and rollu, kteří jsou registrováni v ČSAR, stabilní formu a plné nasazení ve většině domácích soutěží.
Dosažené výsledky se budou hodnotit pouze z vybraných soutěží ČSAR, které se termínem konání nekryjí s jinými významnými zahraničními soutěžemi. Pro rok 2023 byly vybráno 10 soutěží, které se konají v různých místech České republiky:

  1. Jarní cena TŠ Twist Říčany (18.03.2023, Říčany)
  2. Mistrovství ČR párů, Dražice CUP (22.04.2023, Benátky nad Jizerou)
  3. Mistrovství ČR formací, Jarní pohár Sokola Jinonice (13.05.2023, Praha)
  4. Brněnský krokodýl - Přebor ČOS (27.05.2023, Brno)
  5. Mistrovství ČR párů, Black CUP (10.06.2023, Dolní Břežany)
  6. Pohár starosty města Říčany (30.09.2023, Říčany)
  7. Významná sportovní akce - Letenský pohár (07.10.2023, Praha)
  8. Podzimní pohár Sokola Jinonice (04.11.2023, Praha)
  9. White CUP (11.11.2023, Radvanice)
10. O cenu města Otrokovice (18.11.2023, Otrokovice)

Kritéria hodnocení jsou zveřejněna na webu ČSAR (Sportovec roku 2023 - Pravidla)

Přejeme všem tanečníkům a tanečnicím akrobatického rock and rollu štěstí, zdraví a stabilní formu v jarní i podzimní části soutěžní sezóny 2023. A těšíme se na sportovní úspěchy v domácích soutěžích, na překonávání vlastních hranic a posouvání osobních výkonů jednotlivých tanečních párů i formací.

Krátké zprávy
17. Dubna 2023
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2023 – FORMACE - JARNÍ POHÁR SOKOLA JINONICE

V sobotu 13. května 2023 se konalo Mistrovství České republiky FORMACÍ v kategoriích dívčí formace junior (DFJ), formace Ladies (DFS) a párové formace junior (JF). V Praze, ve sportovním centru v Řepích, se bojovalo o tituly mistrů/mistryň České republiky pro rok 2023 i o nominační body a účast v reprezentaci.
MČR -kategorie DFS – stupně vítězů:
1.místo formace Falcon girls (TJ Sokol Pražský) – mistryně ČR pro rok 2023
2.místo formace Madonna Ladies (TŠ Twist Říčany)
3.místo formace Mystique (TASK Silueta Praha)

MČR -kategorie DFJ – stupně vítězů:
1.místo formace Madonna (TŠ Twist Říčany) – mistryně ČR pro rok 2023
2.místo formace Turn it up (Nart Dance School)
3.místo formace Daisy (TASK Silueta Praha)

MČR -kategorie JF – stupně vítězů:
1.místo formace Twister (TŠ Twist Říčany) – mistři ČR pro rok 2023

Všem finalistům Mistrovství České republiky 2023 gratulujeme a přejeme i nadále hodně sportovních úspěchů.

Současně s MČR probíhala ve sportovním centru v Řepích (Praha 6) mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu Jarní pohár Sokola Jinonice. Zde se soutěžilo v kategoriích Žáci, Junioři, DUO Girls, DUO Ladies, a v dalších kategoriích velkých a malých dívčích formací, které nemají mistrovství republiky. Představili se zde sportovci z České republiky, ze Slovenska i ze Švýcarska.

Prohlédněte si: Celkové výsledky soutěže 

Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino - TJ Sokol Jinonice. Děkujeme.

Krátké zprávy
17. Května 2023
VLAŠTOVKA-VRABČÁK Zbraslav 2023 … začínáme s RnR

V sobotu 6. května 2023 se konala další ze soutěží ze série „Začínáme s rokenrolem“, která je určena především začínajícím tanečníkům a tanečnicím tohoto estetického tanečního sportu. Prvně sportovci z České republiky i ze Slovenska zavítali do Sokola Zbraslav a soutěžili v novém tanečním sále. Soutěže ze série „Začínáme s rokenrolem“ mají v sobě dva stupně. Soutěž VRABČÁK je určena jednotlivcům ve dvou věkových kategoriích: Děti a Junior. Soutěží se v předem dané choreografii a hodnotí se zvládnutí základních pohybových prvků akrobatického rock and rollu. Soutěže v kategorii Vrabčák-Děti se na Zbraslavi zúčastnilo 67 začínajících tanečníků a tanečnic. A v kategorii Vrabčák-Junior se o vytancování zlatého, stříbrného či bronzového Vrabčáka snažilo 14 tanečníků a tanečnic. Dalším stupněm je soutěž VLAŠTOVKA, ve které již soutěží tanečníci a tanečnice, kteří se věnují párovému rock and rollu či rokenrolu formací. Na Zbraslavi se začínající tanečníci a tanečnice postavili na parket před porotu se svou sestavou v některé z klasických soutěžních kategorií (děti, žáci, junioři, duo Girls, duo Ladies, dětské formace, malé dívčí formace děti, formace smíšený věk). Úžasnou atmosféru po celý soutěžní den vytvořili pro všechny tanečníky a tanečnice na parketu především rodiče a další rodinní fanoušci.
Organizačně soutěž zajistil oddíl TASK Silueta Praha. Děkujeme.

Krátké zprávy
9. Května 2023
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2023 – KATEGORIE  „A“ + KATEGORIE „ŽÁCI“ – DRAŽICE CUP

Jarní soutěžní sezóna v akrobatickém rock and rollu pokračuje, v sobotu 22. dubna 2023 se konalo Mistrovství České republiky v „královské“ kategorii „A“ a v další kategorii párového rock and rollu, kategorii „ŽÁCI“. Tanečníci a tanečnice bojovali o tituly Mistrů a vícemistrů ČR pro rok 2023.

MČR 2023 v kategorii „A“
titul Mistr ČR pro rok 2023 získal taneční pár Jakubec Jiří – Dvořáková Marie, TASK Silueta Praha
titul první vicemistr ČR pro rok 2023 získal taneční pár Koupil Vojtěch - Mašková Viktorie, TASK Silueta Praha
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2023 získal taneční pár Pikálek Martin - Brichová Petra, TASK Silueta Praha

 

MČR 2023 v kategorii „ŽÁCI“
titul Mistr ČR pro rok 2023 získal taneční pár Fišer Antonín - Papiežová Laura, Club RNR Marko
titul první vicemistr ČR pro rok 2023 získal taneční pár Leshchinskiy Matvej - Suzan Barbora, Sokol Pražský
titul druhý vicemistr ČR pro rok 2023 získal taneční pár Hes Denis - Tajbrová Miriam, Club RNR Marko

Všem finalistům Mistrovství České republiky 2023 gratulujeme a přejeme i nadále hodně sportovních úspěchů.

V rámci soutěže předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu poděkoval reprezentantům v kategoriích párového rock and rollu: JUNIOŘI, KATEGORIE B a královská KATEGORIE A, za jejich vzornou reprezentaci České republiky na titulárních soutěžích v roce 2022 a dosažené výsledky. Současně jim popřál hodně sportovního štěstí při letošních nominacích a budoucích startech v barvách České republiky.

  

Současně celý sobotní den probíhala mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu Dražice CUP 2023 ve sportovní hale Dražice NIBE aréna v Benátkách nad Jizerou. V rámci 11. ročníku mezinárodní soutěže Dražice CUP se představili tanečníci a tanečnice ze Slovenska, Polska, Švýcarska a České republiky. V párovém rock and rollu proběhla nominační soutěž v kategorii Děti, Junioři a kategorie B. Ve formacích se o nominační body soutěžilo v kategoriích Dívčí formace Ladies, Malé formace junior, Malé formace senior. A v rámci pohárové soutěže si zasoutěžily tanečnice v kategoriích Duo Ladies, Dívčí formace děti a Malé dívčí formace děti.

Prohlédněte si: Celkové výsledky soutěže

Organizačně soutěž zajistil oddíl KOLB Dance VSK FTVS Praha. Děkujeme.

 

Krátké zprávy
24. Dubna 2023
ČSAR se účastnil pracovního setkání NSA a zástupců sportovních svazů

V úterý 4. dubna 2023 se v Praze konalo Pracovní setkání zástupců Národní sportovní agentury (NSA) a zástupců sportovních svazů. Za Český svaz akrobatického rock nad rollu se setkání zúčastnili předseda a místopředseda svazu.
1.dubna 2023 vešla v platnost novela zákona o podpoře sportu  (zde), kterým se mění zákon č. 115/2001 Sb., o podpoře sportu.

- zřizuje kolektivní řídící orgán NSA – tříčlennou radu
- zřizuje dozorčí komisi
- zřizuje národní rozhodčí soud pro sport
- zpřesňuje specifikaci působnosti agentury (např. pravidelné každoroční předkládání plánu rozvoje sportu)
- atd.

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek představil vizi, jakým způsobem by měla NSA fungovat do budoucna a jaká je její aktuální agenda, jaké záměry jsou v plánu v dotačních výzvách v nejbližším období 2024/2025, jaké nové povinnosti čekají žadatele ze sportovního prostředí, jaké jsou úkoly v nadcházejícím období (digitalizace, prioritizace sportů, vznik Corporate Identity České sportovní reprezentace v návaznosti na rozhodnutí Ministerstva zahraničí, …)

V rámci setkání probíhala otevřená diskuse o tom, co se očekává od sportovních svazů v České republice, aby mohly být oprávněnými žadateli, byli ze strany státu podporovány ve své činnosti a mohly zodpovědně naplňovat poslání a cíle ve sportu, který v ČR zastupují. V dalších měsících budou probíhat obdobné akce zaměřené na konkrétní témata, které mají pomoci zlepšit komunikaci NSA se zástupci sportovního prostředí.

Krátké zprávy
5. Dubna 2023
VLAŠTOVKA a VRABČÁK Náchod 2023 … začínáme s RnR

Série soutěží pro začínající tanečníky a tanečnice akrobatického rock and rollu se po Praze přesunula do Královéhradeckého kraje a v sobotu 25. března 2023 proběhla soutěž v historickém městě Náchodě pod názvem Náchodský minipohár v akrobatickém rock and rollu.

V Náchodě mají soutěže v akrobatickém rock and rollu svou tradici, v Městském divadle se konalo nejedno Mistrovství České republiky v tomto sportu.

Soutěže VLAŠTOVKA a VRABČÁK – začínáme s rokenrolem slouží začínajícím tanečníkům a tanečnicím, aby si vyzkoušeli své taneční dovednosti před porotci, zažili atmosféru soutěžení a potkali se navzájem s dalšími tanečníky a tanečnicemi z celé republiky, někdy i ze zahraničí. Děti, které se učí základním prvkům v akrobatickém rock and rollu, si zasoutěžily v kategoriích Vrabčák. Zde tancovali všichni soutěžící stejnou sestavu a porota hodnotila základní rokenrolové návyky dětí.

Ve Vlaštovce se soutěžilo v dalších soutěžních kategoriích akrobatického rock and rollu (páry - děti, páry - žáci, páry - junioři, dívčí dua - Girls, dívčí dua - Ladies, malé dětské formace, velké dětské formace). V těchto kategoriích mají již tanečníci a tanečnice zvládnuté základní rokenrolové průpravy a tancují sestavy s vlastní choreografií. Ve finále tancují i na vlastní hudbu, která je obvykle vybírána v souladu s choreografií a tématem sestavy.

Pro začínající rokenrolové naděje je důležitá podpora jejich trenérů, rodičů, oddílových kamarádů i celková atmosféra v soutěžním sále v průběhu celého soutěžního dne. O atmosféru v hledišti se v Náchodě postarali rodiče a další rodinní příznivci všech začínajících tanečníků, příchozí diváci z Náchoda, kteří byli zvědaví na akrobatický rock and roll i ostatní tanečníci, kteří zrovna sami nestáli na parketě a fandili svým rokenrolovým kamarádům.
Organizačně soutěž zajistil oddíl SPORT KLUB Náchod. Děkujeme.

Krátké zprávy
28. Března 2023
MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ – JARNÍ CENA TŠ TWIST ŘÍČANY

V sobotu 18. března 2023 se ve středočeském kraji uskutečnila soutěž v akrobatickém rock and rollu JARNÍ CENA TŠ TWIST ŘÍČANY – ROMÁNEK A PARTNEŘI CUP. Soutěžící z Polska, Slovenska a České republiky přivítala sportovní hala v Říčanech již na 21. ročníku této soutěže v akrobatickém rock and rollu. Během soutěžní soboty se představily taneční páry, dívčí dua i rokenrolové formace. Na této soutěži diváci viděli začínající sportovce, kteří získávají své první soutěžní zážitky i zkušené tanečníky, kteří bojují o příčky nejvyšší ve svých kategoriích na domácích i světových soutěžích.

Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany. Děkujeme.

V rámci soutěže předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu poděkoval reprezentantům v kategorii Párové formace junior za jejich vzornou reprezentaci České republiky na titulárních soutěžích v roce 2022 a dosažené výsledky. Současně jim popřál hodně sportovního štěstí při letošních nominacích a budoucích startech v barvách České republiky.

 

 

Krátké zprávy
19. Března 2023
Jednání představitelů WRRC v PRAZE - GENERAL MEETING 2023

10. až 12. března 2023 proběhl v České republice GENERAL MEETING světové rock and rollové konfederace (WRRC). Setkání vrcholných představitelů světového akrobatického rock and rollu se konalo v Praze, v hotelu DUO. Bylo třídenní, na programu bylo první den (v pátek) jednání Prezídia WRRC, druhý den (v sobotu) probíhaly workshopy a třetí den (v neděli) General meeting. GENERAL MEETINGU WRRC se zúčastnilo 28 delegátů ze 16 zemí. Za Českou republiku byli delegáty Předseda ČSAR, pan Jiří Hais, a člen Výkonného výboru ČSAR, pan Jiří Boháček. Na programu byl budoucí rozvoj WRRC. Jednání pro delegáty obohatil kulturní program, který prezentoval Prahu, hlavní město České republiky, jako jedno z nejkrásnějších měst světa, barokní srdce Evropy i stověžatou hlavu českého království, zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro delegáty byly nadosah ikony historického jádra s Karlovým mostem, Pražským hradem, ostrovem Kampa, Vyšehradem a dalšími scenériemi, podkreslené noční plavbou po Vltavě.
Česká republika a Český svaz akrobatického rock and rollu byl pořadatelem takto významného jednání - GENERAL MEETINGU WRRC - již potřetí v novodobé historii (2013, 2019, 2023). Současně Česká republika (Český svaz akrobatického rock and rollu) díky svým pořadatelským zkušenostem a maximální zodpovědnosti patří mezi stabilní členské země WRRC, kterým je světovou rock and rolovou konfederací přidělováno pořadatelství těch nejvýznamnějších soutěží v tomto sportu (MISTROVSTVÍ SVĚTA, MISTROVSTVÍ EVROPY, FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU).

 

 

 

Krátké zprávy
13. Března 2023
VLAŠTOVKA a VRABČÁK KC Novodvorská 2023 … začínáme s RnR

A už nám zase jaro klepe na dveře. Jarní soutěžní sezónu v akrobatickém rock and rollu otevřela v sobotu 25. února 2023 soutěž pro začínající tanečníky a tanečnice VLAŠTOVKA a VRABČÁK. Tentokrát se konala v Praze, v Kulturním centru Novodvorská.

Sedmdesát dětí, které se učí základním prvkům v akrobatickém rock and rollu, si zasoutěžilo v kategoriích Vrabčák-děti a Vrabčák-junior. Mladí tanečníci a tanečnice, kteří mají základy rokenrolu již zvládnuté, a věnují se dál párovému rock and rollu či rokenrolu formací se postavili v soutěži Vlaštovka na soutěžní parket před porotu se svou sestavou v některé navazující soutěžní kategorii (děti, žáci, junioři, duo Girls, duo Ladies, dětské formace).

Pro začínající tanečníky je vedle podpory jejich trenérů důležitá i celková atmosféra v soutěžním sále v průběhu celého soutěžního dne. O tu se postarali rodiče a další rodinní příznivci všech začínajících tanečníků i ostatní tanečníci, kteří zrovna sami nestáli na parketě a fandili svým rokenrolovým kamarádům.

Organizačně soutěž zajistil oddíl Dům dětí a mládeže Praha 9 - R´n´R club Alpha Praha. Děkujeme.

Krátké zprávy
27. Února 2023
HLAVNÍ MĚSTO PRAHA – podpora akrobatického rock and rollu dětí a mládeže v pražských oddílech

Již sedmým rokem se hlavní město Praha finančně podílí na podpoře pražských oddílů akrobatického rock and rollu  při jejich snaze o rozvoj dětí a mládeže. Díky podpoře hlavního města Prahy získaly 4 oddíly akrobatického rock and rollu působící v hlavním městě prostřednictvím Českého svazu akrobatického rock and rollu(ČSAR) finanční podporu na proaktivní systematickou podporu rozvoje dětí a mládeže na období 07/2022 – 12/2022 (DOT/61/04/014291/2022).  I díky tomuto projektu se v pražských oddílech akrobatického rock and rollu podařilo v přetrvávajícím těžkém období pro sport jako takový udržet trenéry a tímpádem díky jejich činnosti a zkušenostem i stabilizovat děti u výkonnostního sportu.

Na základě svých projektů mohly tyto oddíly v období od července 2022 do prosince 2022 pokračovat ve své práci na tom, aby současné děti věnující se akrobatickému rock and rollu v Praze mohly tento sport dělat dlouhodobě a aby i nové děti mohly začít trávit svůj volný čas tímto sportem, který při správném přístupu má pozitivní vliv na zdraví dětí, pomáhá formovat důležité schopnosti nejen pro období dospívání, ale i pro plnohodnotný dospělý život. Pražské oddíly využily podporu hlavně na odměny trenérů s kvalifikací a dle svých potřeb využily podporu i na pořízení nezbytného materiálu pro akrobatický rock and roll, zdravotní prohlídky i na pronájem sportovních zařízení.

Děkujeme hl. městu Praze za finanční podporu v rámci programu I. Systémový rozvoj sportu dětí a mládeže.

Krátké zprávy
27. Ledna 2023
Předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30 Další