Češi v Belgii zářili!

Češi v Belgii zářili!

V pořadí již třetí letošní Světový pohár se konal v belgickém Diepenbeeku. Sešla se zde světová špička v kategoriích Dívčí formace senior, Junioři a kat. B.

Největším úspěchem bylo 2. místo v kategorii junior Martina Růžičky a Johanky Markové z klubu Kolb dance. Ti se po celou dobu soutěže drželi na předních pozicích startovního pole a ve finále se dokázali ještě zlepšit. Druhým párem juniorské reprezentace byl Lukáš Sláma a Anna Fořtová ze Sokola Pražského, kteří se probojovali do čtvrtfinále soutěže a zde získali  22. místo. Vítězem juniorské kategorie byl maďarský pár László Czanik a Dóra Dobay.

Z klubu Kolb Dance byla i nejúspěšnější dívčí formace Kolb Dance, která si vytančila skvělé 3. místo. Velký finálový úspěch slavila i formace Falcon girls ze Sokola Pražského, která obsadila 6. místo. Těsně za branami finále skončila na 7. místě další  česká formace Czech Ladies z klubu TŠ Twist Říčany.  V dívčích formacích zvítězila bezchybná maďarská formace Sol Invictus.

V kategorii B jsme měli také silné zástupce. Tím úspěšnějším byl pár Karel Michalička a Nelly Pacorková z klubu Kolb Dance, kteří jsou teprve 1. rokem ve vyšší kategorii, ale i tak dokázali obsadit čtvrtfinálové 20. místo. Na 21. místě se zastavil i o trochu zkušenější pár Martin Pikálek a Tereza Lukešová z klubu TASK Silueta Praha. Další vítězství z béček opět putovalo díky páru Alen Mikic a Ana Silaj do Chorvatska.

Děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k úspěchu.