BELGIE: MISTROVSTVÍ SVĚTA ŽÁKŮ A JUNIORŮ A SVĚTOVÝ POHÁR V ROKENROLU

BELGIE: MISTROVSTVÍ SVĚTA ŽÁKŮ A JUNIORŮ A SVĚTOVÝ POHÁR V ROKENROLU

V sobotu 21.října 2017 se v Belgii konalo Mistrovství světa žáků a juniorů v akrobatickém rock and rollu, Světový pohár kategorie B a TOP 10 kategorie A. Do Belgie v pátek odjela 18tičlenná česká reprezentační výprava.
Do boje o tituly mistrů světa v kategorii Žáci nastoupili Richard Zadák a Valérie Horská, kteří se probojovali do čtvrtfinále a obsadili 24. místo. Dále v této kategorii tancovali Daniel Menšík a Nela Šedová, 25. místo, a  Jan Schlögl a Zuzana Karbanová, 32. místo.
V kategorii Junioři byly výkony všech tanečních párů na vysoké úrovni. Probojovat se do čtvrtfinále znamenalo obrovské nasazení a povedlo se to i českému juniorskému páru Matěj Lukeš a Veronika Šemberová, který získal pro Českou republiku 23. příčku.Dále krásný výkon podali Dušan Valenta a Kateřina Žahourková, kteří se umístili na 31. místě. 

V kategorii B startoval na Světovém poháru pouze jeden český pár, Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová, po chybě v akrobatické sestavě se tento pár zastavil na 22. místě.
Kategorie A měla na těchto závodech vloženou soutěž TOP 10, kde se představilo osm párů z desítky světového žebříčku. Jsme hrdí, že v top 10 máme i český pár Marek Divoký a Lenka Richtrová. Tento český pár obsadil 8. místo.
Gratulujeme celé reprezentační výpravě a děkujeme!!!