12. ročník Letenského poháru

12. ročník Letenského poháru

Do Prahy se opět sjeli nejlepší tanečníci a tanečnice v akrobatickém rock and rollu.
Mezinárodní soutěž v tomto krásném dynamickém a současně ladném sportu se těšila srovnatelné pozornosti jako zápas ve fotbale ČR – Turecko, který v tu samou dobu probíhal jen pár desítek metrů dál od haly Královka, na stadionu pražské Sparty.
Závěrečný ohňostroj nad Letnou tak byl oslavou nejen fotbalu ale i rokenrolu.

Po celý den probíhal přenos ze soutěže na internetové televizi PlayoTV, večerní hlavní finále natáčel i tým České televize. Atmosféru i výkony rokenrolových tanečníků budou moci diváci shlédnout opět v pořadu Svět rokenrolu, který pravidelně vysílá ČT.

Účast na 12. ročníku Letenského poháru přijalo 12 významných mezinárodních porotců a měli nelehkou práci.  Nová pravidla WRRC (světová rokenrolová konfederace) se již rok prověřují na jednotlivých soutěžích po celém světě, důslednost a přesnost se vyžaduje od každého porotce při hodnocení každého jednotlivého tanečního páru i při hodnocení každé formace.

A sportovců se na této soutěži představilo opět více než vloni, 470, jako každý rok patří Letenský pohár k nejatraktivnějším soutěžím v podzimní části závodní sezóny v rokenrolu v Evropě.
Přijeli se svými trenéry a příznivci z Polska, Ruska, Ukrajiny, Norska, České republiky, Slovenska, Chorvatska, Rakouska a Maďarska.
V párovém rokenrolu se představily kategorie děti, žáci, junioři, kategorie „B“ i mistrovská kategorie „A“. Dívčí formace soutěžily v kategoriích DFJ, DFS, MDFJ a MDFS.

Vybavení nové sportovní haly, audiovizuální projekce i komentátorské výkony Tomáše Matušky a Kryštofa Kunce zaujali diváky a vytvořily výbornou atmosféru pro soutěžící.
Odměnou všem příznivcům rokenrolu byla after party, která se konala po skončení soutěže také v Praze, na Vinohradské třídě.

Organizačně soutěž Letenský pohár zajistil oddíl TASK Silueta Praha.