Žižkovský pohár - Velká cena Sokola

Žižkovský pohár - Velká cena Sokola

Letošní podzimní sezóna byla pro tanečníky akrobatického rokenrolu opravdu náročná, soutěž střídala soutěž a i na Žižkovském poháru, který se konal v sobotu 28. listopadu, se stále bojovalo o umístění v soutěži Sportovec roku.

Soutěž Žižkovský pohár (spojená letos s Velkou cenou Sokola) měla již svůj pátý ročník a jako vždy na diváky i tanečníky čekala i nová překvapení.

Letos si organizátoři dali obrovskou práci a nádherným způsobem připomněli divákům i současným tanečníkům rokenrolu, jaké legendy má Česká republika v tomto sportu. Videomedailonky největších sportovních úspěchů i osobní účast přímo na Žižkovském poháru takových tanečníků jako Vasil Gjurov a Jana Gjurovová, Petr Kordač a Zuzana Kordačová, Radek Verčák a Markéta Hilgerová, Roman Kolb, Michaela Večeřová, Kateřina Fialová a mnohých dalších, všechny v sále doslova zvedla ze židlí.

Největší uznání a potlesk patřil legendárnímu trenérovi, který stojí za světovými úspěchy mnohých českých mistrů světa i mistrů Evropy, panu Františkovi Večeřovi. Největší motivací pro mladé tanečníky však bylo na vlastní oči vidět, že tyto legendy i dnes umí nastoupit na taneční parket a předvést, že rokenrol mají v krvi i po tolika letech a i dnes zvládají předvést něco ze svého tanečního umění.

V soutěži Žižkovský pohár se celý den bojovalo v soutěžních kategoriích párového rokenrolu (Děti, Žáci, Junior, „B“, „A“) i v kategoriích formací (Dívčí formace děti, Dívčí formace junior, Malé dívčí formace formace junior, Malé dívčí formace senior).

V závěru večera Český svaz akrobatického rock and rollu uskutečnil slavnostní vyhlášení první části ankety Sportovec roku a to v kategoriích Děti, C, MDFD, MDFJ, MDFS, DFD, FJ, FS.

Organizačně soutěž zajistil oddíl  T. J. Sokol Kampa Praha.